Informacje29 września 2011, 00:00,

Korekty w kursach PKS Polonus na terenie naszego powiatu

W związku z malejącym zainteresowaniem ze strony podróżnych niektórymi połączeniami autobusowymi realizowanymi przez Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej POLONUS w Warszawie S.A. (PKS "POLONUS") na terenie Powiatu Piaseczyoskiego, firma zmuszona jest ograniczyć częstotliwość lub całkowicie zawiesić od 1 października 2011 roku wybrane kursy. Decyzja PKS "POLONUS" jest spowodowana faktem, iż przychody uzyskiwane ze sprzedaży biletów na zawieszane kursy nie pokrywały ich kosztów utrzymania i obsługi.

KOREKTY W KURSACH PKS POLONUS

Ograniczeniami w transporcie podmiejskim zostaną objęte miasta i miejscowości Powiatu Piaseczyoskiego: Piaseczno, Góra Kalwaria, Konstancin Jeziorna, Szczaki, Złotokłos, Brzumin i Brześce. Zawieszeniu uległy głównie kursy poranne i wczesno popołudniowe. Szczegółowe informacje na temat zmian w rozkładzie jazdy wybranych linii znajdują się na stronie internetowej PKS "POLONUS": www.pkspolonus.pl, w autobusach kursujących na liniach objętych korektą oraz w punktach sprzedaży biletów miesięcznych.

"Przepraszam naszych pasażerów za niedogodności powstałe w wyniku likwidacji niektórych kursów, zdaję sobie sprawę, że dla wielu z nich nasze autobusy są wygodnym środkiem komunikacji. Niestety realia ekonomiczne, w jakich musi funkcjonowad nasze przedsiębiorstwo, jasno pokazują koniecznośd zawieszenia nierentownych kursów. Rosnąca liczba małych i średnich przewoźników, wbrew pozorom tylko pogarsza sytuację podróżnych" – powiedział Piotr Grzegorczyk, prezes zarządu PKS "POLONUS".

Ograniczenia obejmują 3 linie komunikacyjne:
Linię: Góra Kalwaria - Brześce- Konstancin Jeziorna - Warszawa;
Linię: Brzumin - Góra Kalwaria - Piaseczno - Warszawa;
Linię: Szczaki - Złotokłos - Warszawa.

Więcej informacji udziela: Edyta Jaroszkiewicz, Rzecznik Prasowy Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej POLONUS w Warszawie S.A.: tel. +48 728 472 190, mail: rzecznik@pks.warszawa.pl
Tematy:

Informacje29 września 2011, 00:00,

ZBIÓRKA ELEKTROŚMIECI w gminie Konstancin-Jeziorna

1 października 2011 roku firma Millbery dokona obwoźnej, nieodpłatnej zbiórki elektrośmieci (tzn. sprzęt RTV/AGD) w następujących sołectwach: Kępa Okrzewska, Kępa Oborska, Obórki, Okrzeszyn, Bielawa, Kierszek, Habdzin, Opacz, Ciszyca, £ęg, Czernidła, Gassy oraz na Osiedlach: Skolimów, Skolimów-wieś, Klarysew. Mieszkańcy sołectw mają obowiązek wystawić przed swoją nieruchomość elektrośmieci do godz. 10.00. Na osiedlach zbiórka będzie miała miejsce w godz. 10-16.00 w punktach: Osiedle Skolimów ul. Rycerska przy OPS, Skolimów Wieś - teren OSP, Klarysew - Plac Zgody.

ZBIÓRKA ELEKTROŚMIECI

Zbieramy zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny, jak: radia, telewizory, komputery, monitory, drukarki, pralki, lodówki, gramofony, magnetofony, silniki, kosiarki, wiertarki, telefony komórkowe, elektronarzędzia i inne zużyte urządzenia elektryczne. Osoby, które posiadają elektrośmiecie o dużych gabarytach np.: lodówki, pralki proszone są o zgłoszenie tego faktu do pana Michała Borkowskiego pod tel. 503100324 do dnia 29.09.2011 i taki sprzęt zostanie odebrany w dniu zbiórki śmieci.
autor/źródło: Redaktorzy serwisu mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna