Informacje30 grudnia 2010, 00:00,

Kontrolowany Punkt Zbierania Surowców Odpadowych

Burmistrz Miasta i Gminy Góra Kalwaria informuje, że wzorem lat ubiegłych w 2011 roku będzie funkcjonował KONTROLOWANY PUNKT ZBIERANIA SUROWCÓW ODPADOWYCH. Kontener będzie podstawiany w miejscach, które były wyznaczone w poprzednich latach, ulegną tylko zmianie godziny pracy Punktu. Obecnie odbiory segregowanych odpadów, będą odbywały się w godzinach od 12.00 do 18.00. Harmonogram pracy w/w Punktu jest na stronie UMiG: harmonogram (.pdf)

KONTROLOWANY PUNKT ZBIERANIA SUROWCÓW ODPADOWYCH
autor/źródło: Redaktorzy serwisu mieszkańców gminy Góra Kalwaria

Informacje30 grudnia 2010, 00:00,

ZTM - gapowicze trafią do Krajowego Rejestru Długów

Zarząd Transportu Miejskiego podpisał umowę z Krajowym Rejestrem Długów Biurem Informacji Gospodarczej SA. Do rejestru będą wpisywane osoby ociągające się z uregulowaniem należności za wystawione przez kontrolerów biletów ZTM opłaty dodatkowe za przejazd komunikacją miejską bez ważnego biletu lub dokumentu uprawniającego do ulgi jak również użytkownicy parkingów działających w systemie Parkuj i Jedź, na których zostały nałożone kary umowne.

GAPOWICZE TRAFI¡ DO KRAJOWEGO REJESTRU D£UGÓW

Na miesiąc przed wpisaniem do KRD dłużnik otrzyma listem poleconym wezwanie do zapłaty. £ączna wartość wierzytelności musi wynosić co najmniej 200 zł (o to nietrudno np. gdy pasażer jest notorycznym gapowiczem), a w momencie wpisu ZTM musi być upoważniony do ich egzekwowania od co najmniej 60 dni. Jeśli gapowicz jest zobowiązany do uregulowania długu na podstawie wyroku sądowego, ZTM będzie mógł dokonać wpisu do rejestru po 14 dniach od wysłania wezwania do zapłaty. W tym przypadku nie ma znaczenia wielkość zadłużenia.

Po wniesieniu zaległej opłaty pasażer będzie wykreślany z KRD w terminie 14 dni. Do rejestru wpisywane będą także osoby posługujące się podrobionym lub cudzym dokumentem. Informacja o możliwości wpisania do KRD pojawi się na blankietach odcinków do wpłaty, które kontrolerzy ZTM wręczają przy nałożeniu opłaty dodatkowej za przejazd bez ważnego biletu lub dokumentu uprawniającego do ulgi oraz na których nakładają kary umowne za niezastosowanie się do przepisów tymczasowego regulaminu parkingów działających w systemie Parkuj i Jedź.

Celem współpracy z Krajowym Rejestrem Długów Biurem Informacji Gospodarczej SA jest szybsza i jeszcze skuteczniejsza windykacja należności za opłaty dodatkowe, a także oddziaływanie prewencyjne – zniechęcanie potencjalnych gapowiczów. Osoba wpisana do KRD może mieć problemy jako konsument lub przedsiębiorca, nawet przez 10 lat. Dłużnikom notowanym w rejestrze znacznie trudniej korzystać z usług finansowych (kredyty, zakupy ratalne, leasing), telekomunikacyjnych (możliwość kupna telefonu w abonamencie), multimedialnych (telewizja kablowa, szerokopasmowy dostęp do Internetu), wynajmu lokali (mieszkania, biura, magazyny) itp. Banki, firmy leasingowe i pośrednictwa ratalnego, operatorzy telefoniczni, telewizje kablowe i wiele innych firm mogą w takim przypadku odmówić współpracy albo zaoferować ją na gorszych warunkach.
autor/źródło: Konrad Klimczak - Zespół Prasowy Zarządu Transportu Miejskiego