Informacje2 listopada 2015, 19:15,

Kontrole skupów metali kolorowych w powiecie piaseczyńskim

Elementy linii energetycznych, przewody elektryczne wyrywane ze ścian, słupki ogrodzeniowe, bramy , które policjanci odnajdują podczas kontroli skupów złomu, to ślady działalności przestępczej złodziei. Dokładne kontrole skupów metali kolorowych , to instrumenty policyjnych działań zmierzających do ograniczenia tej kategorii przestępczości.

KONTROLE SKUPÓW METALI KOLOROWYCH W POWIECIE PIASECZYŃSKIM

Kradzieże złomu i metali kolorowych są bardzo uciążliwą kategorią przestępczości. Narażają mieszkańców naszego powiatu oraz instytucje państwowe na znaczne straty finansowe. Wielu „zbieraczy” wyszukuje łatwych łupów na prywatnych posesjach, wykorzystując nieuwagę lub nieobecność właścicieli, wynoszą metalowe rury, elementy budowlane bramy, a nawet silniki elektryczne.

KONTROLE SKUPÓW METALI KOLOROWYCH W POWIECIE PIASECZYŃSKIM

Poza kradzieżami, policjanci odnotowywali też liczne włamania do skrzynek elektrycznych oraz domów, które są w budowie. Złodzieje kradli miedziane elementy złączy energetycznych , a w domach potrafili zerwać ze świeżych tynków przewody elektryczne, które później po opaleniu mogli sprzedać na skupie.

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]

KONTROLE SKUPÓW METALI KOLOROWYCH W POWIECIE PIASECZYŃSKIM

Mając na uwadze ograniczenie tego typu przestępczości, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie oraz jednostek podległych, przez cały miniony tydzień prowadzili kontrole skupów metali kolorowych na terenie całego powiatu. W trakcie działań wspólnie z pracownikami PGE w Konstancinie-Jeziornie sprawdzali pochodzenie rzeczy, legalność i zgodność prowadzenia działalności z obowiązującymi przepisami.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=26&t=11567
Informacje4 listopada 2015, 11:00,

Akcja Zaczytaj się w Piasecznie

4 listopada 2015 roku o godzinie 11.00 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Piaseczno odbędzie się inauguracja akcji pn.: Zaczytaj się w Piasecznie, połączona z otwarciem zmodernizowanego Oddziału dla dzieci i młodzieży i podsumowaniem projektu Piaseczyńska Strefa Innowacji. Honorowym gościem będzie Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno, Zdzisław Lis, który przeczyta dzieciom z przedszkola "Bajka" wybrane opowiadania. Zapraszamy!

Akcja Zaczytaj się w Piasecznie

Marcin Borkowski, 16 lipca 2019