Informacje25 września 2015, 08:00,

Kontrole prawidłowości parkowania w Piasecznie

Wielu kierowców w Piasecznie nie przywiązuje większej uwagi do tego jak i gdzie parkuje swoje auta, a jest to bardzo skrupulatnie uregulowane przepisami. Policjanci informują, że za takie wykroczenia grożą poważne konsekwencje finansowe. W związku z licznymi skargami mieszkańców, policjanci piaseczyńskiej komendy wspólnie ze strażnikami miejskimi w dniu 25 września 2015 roku prowadzić będą wzmożone kontrole prawidłowości parkowania.

Kontrole prawidłowości parkowania w Piasecznie

Do policjantów z drogówki coraz częściej docierają sygnały o nieprawidłowym parkowaniu pojazdów na terenie Piaseczna oraz utrudnieniami w ruchu drogowym. W związku z tym policjanci z piaseczyńskiej komendy wspólnie ze strażnikami miejskimi w dniu 25 września 2015 roku na terenie Piaseczna przeprowadzą działania ukierunkowane na prawidłowe parkowanie pojazdów. Kontrole będą prowadzone w godzinach:
• 7.30-9.00 w rejonie ulic: Kameralna 11, Świętojańska 18, Zielona 14, Orężna a Kruczkowskiego, osiedle Słowicza
• 15.00-17.00 w rejonie ulic: Fabryczna, Szkolna, Kościuszki, Czajewicza, Nadarzyńska, Puławska od ulicy Okulickiego do Kościuszki

Przypomnijmy! Podstawowymi znakami regulującymi kwestie parkowania, są pionowe oznaczenia o symbolach B-35 (zakaz postoju dłuższego niż minutę) oraz B-36 (zakaz zatrzymywania się). Niedostosowanie się do nich grozi karą w wysokości 100 zł, a także 1 punktem karnym. Należy również pamiętać, że znaki te dotyczą zarówno jezdni, jak i chodnika. Wyjątek stanowią sytuacje, w których pod tymi znakami znajdują się dodatkowe tablice określające warunki zakazu.

W polskich przepisach obowiązuje również zakaz parkowania pojazdów w odległości mniejszej, niż 10 metrów od skrzyżowania. Złamanie tej zasady jest równoznaczne z mandatem (300 zł) i otrzymaniem jednego punktu karnego. Przepis ten nie ma zastosowania w przypadku połączenia dróg, czyli miejsca przecięcia się drogi twardej z np. gruntową lub wewnętrzną.

Znacznie wyższe kary grożą kierowcom, którzy pozostawią swoje pojazdy w miejscach niedozwolonych, jak np. trawnik. W takich sytuacjach, straż miejska lub policja może ukarać kierującego mandatem w wysokości nawet do 500 zł.

Większe wydatki czekają na tych kierowców, którzy pozostawią swoje auto w sposób uniemożliwiający ruch innym pojazdom lub np. na przejściu dla pieszych. Wówczas, policja lub straż miejska mogą odholować taki samochód na płatny parking strzeżony. Pamiętajmy, że od 2012 roku obowiązują również surowsze przepisy dotyczące parkowania na miejscach dla niepełnosprawnych. Kierowca, który nie posiada stosownych uprawnień do pozostawienia pojazdu na takim miejscu może zostać ukarany mandatem karnym w wysokości nawet do 800 zł, a do „punktowego dorobku” dopisanych zostanie 5 punktów karnych.

Warto dodać, że wszystkie wymienione wyżej regulacje prawne znajdują zastosowanie również na drogach osiedlowych oraz parkingach przy placówkach handlowych. W miejscach oznaczonych znakiem D-52 – „Strefa ruchu", a także D-40 „Strefa zamieszkania” interwencje związane z niewłaściwym parkowaniem mogą podejmować zarówno strażnicy miejscy, jak również policja.

KPP Piaseczno

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=4&t=7005&start=15
Informacje3 października 2015, 18:00,

Koncert Wiedeński największych przebojów Johanna Straussa

Melomanów operetek wiedeńskich czeka nie lada gratka. Wybitni soliści polskich scen muzycznych wystąpią w Piasecznie 3 października 2015 roku z koncertem największych przebojów Johanna Straussa. Ruszyła już sprzedaż biletów na Koncert Wiedeński, który rozpocznie się o godz. 18.00 w sali Domu Kultury. Zapraszamy do kas Centrum Kultury zlokalizowanych w Przystanku Kultura (pl. Piłsudskiego 9) i w Domu Kultury (ul. Kościuszki 49). Cena biletu: 45 zł.

Koncert Wiedeński największych przebojów Johanna Straussa

Podczas gali usłyszą Państwo obdarzonych wspaniałymi głosami, fantastycznych solistów operowych. Towarzyszyć im będą wybitni, polscy kameraliści młodego pokolenia, występujący na co dzień z najlepszymi orkiestrami i dyrygentami w Polsce i Europie. Tej gali nie można przegapić, na scenie pojawią się laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych, wirtuozi skrzypiec, fortepianu, wspaniali soliści polskiej estrady. Zabrzmią największe przeboje króla walca - Johanna Straussa, nie zabraknie także popisowych arii z najsłynniejszych operetek "Zemsta nietoperza", "Baron cygański", "Wesoła Wdówka", "Księżniczka Czardasza" oraz "Kraina Uśmiechu". Publiczność usłyszy m.in.: Walc "Nad Pięknym Modrym Dunajem", Arię Barinkaya "Wielka sława to żart", Duet wszech czasów "Usta milczą dusza śpiewa" czy polkę "Tritsch- Tratsch".

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Koncert Wiedeński największych przebojów Johanna Straussa

Koncert programowo nawiązywał będzie do tradycyjnych gali i noworocznych koncertów, odbywających się w Wiedniu. Zapraszamy serdecznie! Bilety do nabycia w kasie Centrum Kultury w Piasecznie, bilety online na: www.kupbilecik.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl, oraz w sieciach: Empik i Media Expert.

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=11434