Artykuł partnerski22 stycznia 2020, 09:29,

Konta oszczędnościowe - czy to dobry sposób na oszczędzanie?

Konta oszczędnościowe - czy to dobry sposób na oszczędzanie?

Konta oszczędnościowe są jednym z najpopularniejszych sposobów oszczędzania środków pieniężnych w Polsce. Z jednej strony gwarantują stały, bezpieczny zysk z odsetek, który jest przeważnie wyższy od tych, które oferują w dzisiejszych czasach lokaty. Jak wybrać najlepsze?

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Środkami z konta oszczędnościowego można dowolnie dysponować - nie ograniczają nas terminy zamrożenia pieniędzy i jesteśmy w stanie wypłacić je w miarę naglącej potrzeby. Nie istnieje też żadne ryzyko straty tych środków. Gromadzenie pieniędzy na funduszach inwestycyjnych może generować większe zyski, lecz każdorazowo ponosimy ryzyko straty nawet części środków, które wpłaciliśmy. W przypadku konta oszczędnościowego takie ryzyko nie istnieje. 

Więcej porad o kontach znajdziesz na: poradnik-finansowy.pl

Na co zwrócić uwagę wybierając konto oszczędnościowe?

Obecne oprocentowanie kont oszczędnościowych nie jest zachwycające. Banki jednak zachęcając klientów do korzystania ze swoich usług, proponują czasem bardzo atrakcyjne stawki oprocentowania kont oszczędnościowych. Należy jednak zwrócić uwagę na warunki, które należy spełnić, by oferowane oprocentowanie było w mocy. Najczęściej banki wprowadzają ograniczone czasowo oferty promocyjnego oprocentowania.

Konto Oszczędnościowe w takim wypadku będzie miało wysokie oprocentowanie tylko przez okres na przykład 3 miesięcy. Po tym okresie oprocentowanie wraca do standardowego, najczęściej dużo niższego. Drugim aspektem, na który warto zwrócić uwagę, jest limit kwoty. Banki wprowadzają atrakcyjne oprocentowanie dla kwot do na przykład 20 tysięcy złotych. Każda kwota powyżej ustalonego limitu będzie już oprocentowana na zwykłych zasadach. Ostatnią częstą sytuacją są oferty dla nowych klientów. Tylko osoby nieposiadające rachunku w danym banku mogą korzystać z atrakcyjnego oprocentowania. 

Jakie konto oszczędnościowe wybrać?

Obecnie najlepsze oprocentowanie na rachunku oszczędnościowym oferuje Citi Handlowy. Bank ten oferuje aż 4% na swoim koncie. Jest to ograniczone kwotą do 10 tysięcy złotych a okres obowiązywania takiej stawki to 4 miesiące. Ponadto niezbędne jest dodatkowe założenie rachunku bankowe.

Z równie atrakcyjną ofertą wyszedł Getin Bank. Konto oszczędnościowe jest oprocentowane na 3.5%, jednak okres obowiązywania tej oferty to aż 12 miesięcy. W przypadku wspomnianego konta kwota zaliczana do oferty to maksymalnie 10 tysięcy złotych.

Dla klientów z większymi środkami finansowymi atrakcyjną ofertę przygotował T-Mobie Usługi Bankowe. Oprocentowanie wysokości 3% jest obowiązujące aż do kwoty 50 tysięcy złotych. Okres promocyjnego oprocentowania to 92 dni. 

Każda osoba chcąca ulokować pieniądze na koncie oszczędnościowym powinna na bieżąco obserwować promocje oferowane przez banki. Te często się zmieniają. Każdy klient szuka w koncie oszczędnościowym innych plusów - długiego okresu promocji, dużego limitu kwoty lub jak najwyższego oprocentowania. Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie, jednak istotne jest, by przy wyborze porównać oferty kilku banków. 

Może zainteresuje Cię także: https://mojegliwice.pl/is,konto-oszczednosciowe---na-co-nalezy-zwrocic-uwage,270925,827315.html

autor/źródło: poradnik-finansowy.pl

Napisz komentarz

Artykuł partnerski22 stycznia 2020, 09:12,

O kadzidle słów kilka - poznaj jego historię

O kadzidle słów kilka - poznaj jego historię

Kadzidło to nic innego jak naturalne substancje zapachowe, które się wytwarzają w procesie spalania wyschniętej żywicy. Kadzidło jest stosowane w praktykach religijnych, ale także w medycynie, medytacji, kuchni, czy podczas zabiegów kosmetycznych. Jest ono od czasów starożytnych używane jako składowa kultu religijnego, a jego cena kiedyś była wyższa niż cena złota, co może być trafnym odzwierciedleniem tego, jakie było istotne w życiu wiernych.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Symbolika

Kadzidło składa się z kilku elementów, jest to rozżarzony ogień, który umieszcza się w trybularzu, zapach, oraz dym. Ogień symbolizuje bliskość Boga. Zapach oznacza łaskę Pana oraz złagodzenie Jego gniewu. Natomiast dym unoszący się z kadzidła jest symbolem modlitwy wszystkich wiernych zebranych podczas danej liturgii. Używanie kadzidła podczas nabożeństw i uroczystości oznacza obecność Boga w Kościele.

Święty Paweł natomiast uważa zapach i dym z kadzidła za metaforę wszystkich wiernych, którzy pełnią misję apostolską i rozprzestrzeniają wieść o Jezusie, wszędzie tam, gdzie zajdą. Zapach kadzidła stosowanego w Kościołach jest intensywnie ziołowy i wprowadza mistyczny nastrój. Współcześnie można kupić kadzidła o różnych aromatach - cytrusowych, cynamonowych, a nawet o zapachu bratków na przykład na tej stronie: https://www.holyart.pl, gdzie można znaleźć również inne dewocjonalia.

Kiedy używa się kadzidła?

Kadzidło jest używane po to, aby jeszcze bardziej uwznioślić szczególne nabożeństwa, czy uroczystości kościelne. Ponadto używa się go, aby oddać cześć ludziom uznanych za świętych, czy błogosławionych, dlatego okadza się również ich relikwie, obrazy, czy inne artykuły religijne. Ewangelia Świętego Mateusza mówi o tym, że kadzidło było jednym z podarków dla nowonarodzonego Jezusa od trzech mędrców ze Wschodu, dlatego jest również używana podczas liturgii upamiętniającej Święto Trzech Króli. Właśnie wtedy święci się w Kościołach kredę, kadzidło i wodę, te produkty religijne mają szczególne znaczenie, ponieważ wierni mogą ich użyć w swoich domach, czy mieszkaniach.

Prozdrowotne właściwości

Okazuje się, że uschnięte żywiczne kadzidłowce to nie tylko gadżety religijne, ale i substancje działające leczniczo. Palenie tych kadzideł zwiększa odporność organizmu, działa korzystnie na gospodarkę hormonalną, wspomaga procesy uczenia. A wszystko dzięki temu, że zawiera seskwiterpeny, które są węglowodorami, często występującymi w olejkach eterycznych, które skutecznie dotleniają mózg. Jednak należy się wystrzegać kadzidełek wschodnich, których spalanie, a następnie wdychanie może skutkować większym ryzykiem zachorowania na nowotwory. 

 

Palenie kadzidła w liturgii kościelnej należy do bardzo starych zwyczajów i jest symbolem modlitwy kierowanej do Boga, ale także znakiem, że Pan jest obecny w swoim Domu, wśród Jego wyznawców. Można powiedzieć, że zapach kadzidła jest zapachem samego Boga i jedynie dzięki niemu wierzący są w stanie się z Nim „spotkać” na krótką chwilę w rzeczywistości.

autor/źródło: holyart.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie