Informacje5 kwietnia 2018, 14:30,

Konsultacje w sprawie uchwały krajobrazowej w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


5 kwietnia 2018 roku w godzinach 16:30-19:30 odbędą się konsultacje w sprawie uchwały krajobrazowej w Piasecznie. Miejsce: Urząd Miasta i Gminy Piaseczno, ul. Kościuszki 5 w Piasecznie. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat uchwały krajobrazowej dla Piasecznie? Przyjdź na konsultacje do urzędu! Więcej informacji na stronie: krajobraz.piaseczno.eu

KONSULTACJE W SPRAWIE UCHWAŁY KRAJOBRAZOWEJ W PIASECZNIE

W czasie spotkania przedstawione zostaną najważniejsze informacje dotyczące uchwały krajobrazowej jak również zaprezentowane zostaną propozycje możliwych regulacji. Podczas konsultacji zaplanowano także dyskusję nad optymalnymi regulacjami dla Piaseczna w formie warsztatów. Celem konsultacji jest dostarczenie mieszkańcom informacji w sprawie planowanej uchwały jak również zebranie opinii na temat wstępnych propozycji regulacji.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje31 marca 2018, 06:00,

Nowy skwerek w centrum Piaseczna


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Piaseczno zyska wkrótce nową, niewielką, ale uroczą przestrzeń publiczną / skwerek, gdzie będzie można odpocząć lub okazjonalnie zakosztować kultury w plenerze. Chodzi o miejsce pomiędzy budynkiem Przystanku Kultura a Urzędem Miasta i Gminy Piaseczno, gdzie obecnie znajduje się wewnętrzny parking. Zgodnie z koncepcją kostkę brukową zastąpi granit, a całość zostanie udostępniona mieszkańcom jako strefa wypoczynkowa z ławeczkami, nowymi lampami ściennymi, a także wysokimi i niskimi lampami ogrodowymi oraz nowymi nasadzeniami zieleni. Całość uzupełnią elementy małej architektury, kosze, murki oraz niewielki podest na potrzeby małych przedstawień czy recitali.

NOWY SKWEREK W CENTRUM PIASECZNA

– Będziemy również chcieli umieścić tam jeden z odlewów rzeźb Józefa Wilkonia, który będzie elementem większej ścieżki, którą realizujemy w centrum miasta – mówi Daniel Putkiewicz, I zastępca burmistrza. Obecnie trwa procedura przetargowa, a wykonawca powinien rozpocząć prace na przełomie marca i kwietnia. Oddanie placu planowane jest jeszcze przed wakacjami. – Ta realizacja jest odpowiedzią na zgłaszane przez mieszkańców potrzeby porządkowania i urządzania nowych przestrzeni publicznych – wyjaśnia Daniel Putkiewicz. Realizacja skwerku kosztować ma około pół miliona złotych.

UMiG Piaseczno

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie