Informacje24 stycznia 2017, 15:00,

Konsultacje w sprawie rozbudowy drogi 721 w Konstancinie-Jeziornie

Burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna zaprasza mieszkańców zainteresowanych rozbudową drogi nr 721, na spotkanie z projektantami z Biura Projektów TRASA, które odbędzie się we wtorek 24 stycznia 2017 roku. Spotkanie rozpocznie się o godz. 15.00, w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Integracyjnych Nr 5 przy ul. Szkolnej 7 w Konstancinie-Jeziornie.

KONSULTACJE W SPRAWIE ROZBUDOWY DROGI 721 W KONSTANCINIE-JEZIORNIE

Biuro Projektów TRASA opracowuje dokumentację projektową rozbudowy drogi 721 na zlecenie Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie. Projekt obejmuje rozbudowę na odcinku pomiędzy ulicą Julianowską w Piasecznie a ulicą Skolimowską w Konstancinie-Jeziornie.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Informacje21 stycznia 2017, 19:00,

Pokaz filmu Zimowa opowieść

21 stycznia 2017 roku w godzinie 19:00, Młodzieżowa Rada Gminy Piaseczno zaprasza na pokaz filmu pt. Zimowa opowieść. Miejsce: Centrum Kultury Piaseczno ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Wstęp wolny. Osoby rozmawiające podczas seansu, będą wypraszane.

POKAZ FILMU ZIMOWA OPOWIEŚĆ

Zimowa opowieść - ścigany przez byłego szefa złodziej, Peter, poznaje piękną, lecz śmiertelnie chorą Beverly. Ich miłość staje się elementem odwiecznej walki pomiędzy dobrem a złem. Amerykański film fantasy z 2014 roku na podstawie powieści Marka Helprina pt.: "Winter's Tale". Zimowa opowieść opowiada historię, która dzieje się w mitycznym Nowym Jorku na przestrzeni ponad stu lat. To opowieść o cudach, przeplatających się losach i odwiecznej walce dobra ze złem. W filmie zagrali: Colin Farrell (Pamięć absolutna), Jessica Brown Findlay (znana z telewizyjnej produkcji Downtown Abbey), zdobywcy Oscara Jennifer Connelly (Piękny umysł), William Hurt (Pocałunek kobiety pająka), Eva Marie Saint (Na nabrzeżach) i Russel Crowe (Gladiator). W obrazie zobaczymy też debiutantów: Ripley Sobo i Mckayla Twiggs, artystów z broadwayowskiego musicalu „Once".

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Zimowa opowieść to debiut reżyserski Akivy Goldsmana, który napisał też scenariusz na podstawie świetnie przyjętej powieści Marka Helprina. Goldsman jest także producentem filmu, wraz z Marckiem Plattem (Drive), Michaelem Tadrossem (Sherlock Holmes) i Tonym Allardem (produkcji Showtime Dwie matki). Producentami wykonawczymi są Kerry Foster i Bruce Berman. Ekipę filmu tworzą także: pięciokrotnie nominowany do Oscara operator Caleb Deschanel (Pasja, Patriota), scenograf Naomi Shohan (Constantine, Jestem legendą), projektant kostiumów Michael Kaplan (Mission: Impossible -- Ghost Protocol, Star Trek) oraz montażyści Wayne Wahrman (Jestem legendą) i nominowany do Oscara Tim Squyres (Życie Pi, Przyczajony tygrys, ukryty smok). Muzykę do filmu skomponował nagrodzony Oscarem Hans Zimmer (Król Lew, Incepcja, Człowiek ze stali).