Informacje17 listopada 2013, 00:00,

Konsultacje społeczne w sprawie obwodnicy w Górze Kalwarii i Konstancinie-Jeziornie

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie zapowiedział konsultacje społeczne w sprawie planowanej lokalizacji drogi wojewódzkiej nr 724 na terenie m.st. Warszawy (dz. Wilanów), gminy Konstancin-Jeziorna i gminy Góra Kalwaria odbędą się w dniach: 18 listopada (poniedziałek) w Górze Kalwarii, następnie w dniu 19 listopada (wtorek) w Konstancinie-Jeziornie. Spotkania rozpoczną się o godz. 14.30. Na obu spotkaniach prezentowane będą materiały dotyczące całej projektowanej trasy, jest zatem możliwość uczestnictwa zainteresowanych mieszkańców w dogodnych dla siebie terminach.

Miejsca spotkań:
1. Góra Kalwaria: budynek Urzędu Miasta i Gminy, ul. 3 Maja 10, I piętro, Sala Ślubów
2. Konstancin-Jeziorna: budynek Zespołu Szkół nr 3, ul. Bielawska 57, mała sala gimnastyczna.

Materiały w wersji elektronicznej wraz z formularzami uwag i wniosków dostępne są na stronie internetowej MZDW: www.mzdw.pl/konsultacje
- Prezentacja. Część I
- Prezentacja. Część II
- Prezentacja. Część III
- Formularz uwag i wniosków
Tematy:

Informacje18 listopada 2013, 00:00,

Dzieci matematycznie uzdolnione w przedszkolu i w szkole - konferencja w Piasecznie

14 listopada 2013 roku w Urzędzie Miasta i Gminy Piaseczno miała miejsce konferencja dla nauczycieli pt. Dzieci matematycznie uzdolnione w przedszkolu i w szkole - wyniki badań i wnioski pedagogiczne. Konferencję zorganizował Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno. Dyrektor Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół Pani Edyta Woźniak przywitała licznie przybyłych nauczycieli. Pan Zdzisław Lis Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno ogłosił oficjalne rozpoczęcie konferencji nadmieniając również, że sam od najmłodszych lat uważa matematykę jako królową nauk.

Wykład wygłosiła prof. zw. dr hab. Edyta Gruszczyk-Kolczyńska nauczyciel akademicki Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie i Wyższej Szkoły Pedagogicznej w £odzi. Autorytet w zakresie wspomagania rozwoju umysłowego dzieci oraz edukacji matematycznej na poziomie przedszkola i klas młodszych. Pani profesor kierowała zespołem ekspertów ds. nowej podstawy programowej edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, jest też autorką programów kształcenia nauczycieli przedszkola i klas początkowych. W wystąpieniu Pani profesor przedstawiła wyniki badań w zakresie uzdolnień matematycznych starszych przedszkolaków i małych uczniów. Nauczyciele mieli okazję wziąć udział w dyskusji z Panią profesor na temat przedstawionego programu autorskiego oraz zaprezentowanych wyników badań.

autor/źródło: Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno