Informacje3 lipca 2018, 16:00,

Konsultacje społeczne dotyczące zieleńca przy ul. Redutowej

3 lipca 2018 roku o godz. 18:00 odbędą się konsultacje społeczne z mieszkańcami Zalesia Dolnego, Zalesinka i Kamionki w sprawie zagospodarowania terenu zielonego pomiędzy ulicami Jaremy, Okrężną i Redutową w Piasecznie.

KONSULTACJE SPOŁECZNE DOTYCZĄCE ZIELEŃCA PRZY UL. REDUTOWEJ

Spotkanie organizowane przez Urząd Miasta i Gminy Piaseczno odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 3 w Piasecznie przy ul. Głównej 50. – Pojawiły się prośby i pomysły mieszkańców, żeby stworzyć tu miejsce przyjazne, zadbane i bezpieczne. Chcemy wypracować wspólnie z mieszkańcami pomysły na zagospodarowanie tego obszaru, dlatego zapraszam na spotkanie – mówi wiceburmistrz Piaseczna Daniel Putkiewicz.

Jaki będzie zieleniec przy ul. Redutowej? Masz pomysł na zagospodarowanie tego terenu? Chcesz dowiedzieć się co Gmina Piaseczno może wykonać w tym miejscu? Pragniesz włączyć się w proces zmiany swojego otoczenia? Zapraszamy na konsultacje społeczne w tej sprawie!

UMiG Piaseczno

Informacje30 czerwca 2018, 06:00,

Kolejny etap przebudowy ul. Szkolnej w Piasecznie

30 czerwca rozpocznie się przebudowa ul. Szkolnej od Poczty Polskiej do ul. Wojska Polskiego. Szczegóły na poniższym rysunku. Przebudowa ul. Szkolnej planowana od 1 do 30 lipca 2018 r. rozpocznie się chwilę wcześniej, bo 30 czerwca.

Kolejny etap przebudowy ul. Szkolnej w Piasecznie

W ramach przebudowy ulicy Szkolnej zaplanowano przebudowę jezdni, chodników, kanału deszczowego i oświetlenia, zwiększenie liczby miejsc postojowych (o 42 miejsca) oraz przesunięcie ogrodzenia przy szkole.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Kolejny etap przebudowy ul. Szkolnej w Piasecznie

Ulica Szkolna, remontowana na odcinku od Powstańców Warszawy do poczty, jest na ukończeniu. Pozostało do wykonania osłonięcie kabli elektrycznych średniego napięcia, które przechodzą w poprzek drogi. Prace te zostaną wykonane do końca sierpnia z uwagi na termin uzyskany od PGE. Stąd termin zakończenia całej inwestycji również przesunie się na koniec sierpnia. Ostatnia warstwa asfaltu wyrównująca całą ulicę Szkolna również położona zostanie po osłonięciu kabli, czyli dopiero w sierpniu.