Informacje1 sierpnia 2017, 06:00,

Konstanciński Smok - wakacyjny konkurs biblioteki dla dzieci

Biblioteka Publiczna w Konstancinie-Jeziornie ogłosiła wakacyjny konkurs o nazwie: Konstanciński Smok. Akcja ma związek z wystawą dr Marka Sikorskiego poświęconą smokom, którą można obecnie obejrzeć w filii w Skolimowie znajdującej się przy ulicy Moniuszki 22b. W konkursie mogą wziąć udział dzieci i młodzież.

KONSTANCIŃSKI SMOK - WAKACYJNY KONKURS BIBLIOTEKI DLA DZIECI

Zadaniem jest wymyślenie legendy o smoku, który niegdyś zamieszkiwał, zamieszkuje obecnie lub będzie zamieszkiwać w przyszłości Konstancin. Dzieci do lat 10 powinny przygotować czteroobrazkowy komiks, a forma pracy dla dzieci powyżej 10 roku życia i młodzieży to opowiadanie. Jeden uczestnik konkursu może zgłosić tylko jedną pracę. Można ją złożyć w jednej z placówek Biblioteki Publicznej oraz poprzez wysłanie zdjęcia na profil Biblioteki na Facebooku. Termin składania prac upływa 15 września. Najlepsze z nich będą nagrodzone, wybrane komiksy i opowiadania zostaną opublikowane w internecie.

Przeczytaj też: Trzy bilboardy za Ebbing Missouri w Kinie Plenerowym w Konstancinie

Regulamin konkursu artystycznego pod hasłem Konstanciński Smok:
1. Konkurs organizowany jest przez Bibliotekę Publiczną w Konstancinie-Jeziornie. Inspiracją są zbiory biblioteczne poświęcone smokom oraz wystawa doktora Marka Sikorskiego pt. „Smoki i smokobójstwo”.
2. Konkurs kierowany jest do dzieci i młodzieży.
3. Tytuł konkursu to „Konstanciński Smok”.
4. Przystąpienie do konkursu następuje przez zgłoszenie prac do Biblioteki Głównej przy ul. Świetlicowej 1, w filiach: Grapa ul. Sobieskiego 5, Skolimów ul. Rycerska 13, Opacz 8 i Słomczyn ul. Wiślana 83, oraz poprzez wysłanie pracy w formie zdjęcia na profilu biblioteki na Facebooku (www.facebook.com/BibliotekaKonstancin/).
5. Prace należy składać do 15 września 2017.
6. Technika prac dla dzieci do lat 10: czteroobrazkowy komiks przedstawiający wymyśloną historię Konstancińskiego Smoka. Młodzież i dzieci powyżej lat 10: opowiadanie.
7. Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na wykorzystywanie danych osobowych uczestnika zgodnie z ustawą o Ochronie Danych Osobowych (Dz. U. Nr 133 pozycja 883).
8. Przystępując do konkursu uczestnik akceptuje niniejszy regulamin oraz zapewnia, że posiada pełnię praw autorskich do zgłoszonej pracy.
9. Jeden uczestnik może zgłosić do konkursu jedną pracę.
10. Do każdej pracy należy dołączyć następującą informację: imię, nazwisko, wiek i telefon kontaktowy.
11. Prace konkursowe nie podlegają zwrotowi. Wybrane komiksy i opowiadania zostaną opublikowane na stronie internetowej Biblioteki i Facebooku.
12. Organizator zastrzega sobie prawo do wykorzystania nadesłanych prac w wystawie zorganizowanej w Bibliotece.
13. Komisja konkursowa powołana przez organizatora dokona oceny prac, ogłosi I, II i III miejsce i przyzna nagrody.
14. Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród nastąpi we wrześniu br. w filii Biblioteki na ul. Moniuszki 22b. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu.
16. Regulamin jest dostępny we wszystkich placówkach Biblioteki Publicznej oraz na jej stronie internetowej.

Informacje28 lipca 2017, 20:00,

Łowca jeleni - kino letnie przy wieży w Górze Kalwarii

28 lipca 2017 roku o godz. 22.00 w ramach kina letniego przy wieży w Górze Kalwarii, będzie można obejrzeć film pt.: Łowca jeleni. Miejsce: przy wieży strażackiej za Kinem Uciecha w Górze Kalwarii. Wstęp bezpłatny. Zapraszamy do kina plenerowego do Góry Kalwarii.

ŁOWCA JELENI - KINO LETNIE PRZY WIEŻY W GÓRZE KALWARII

Łowca jeleni (reż. Michael Cimino, USA, Wielka Brytania 1978, 142’, dramat wojenny, klasyka kina) jeden z najważniejszych dramatów wojennych w historii kina, który (obok rok młodszego „Czasu Apokalipsy”) zredefiniował język tego gatunku: okrucieństwo wojny pokazane jest bez prawie żadnej sceny walki, a akcja w Wietnamie to ułamek całej fabuły. Robert DeNiro i Christopher Walken w życiowej formie (obok początkującej Meryl Streep) odgrywają dramat wojennych traum przez subtelne odwzorowanie codziennego stylu życia mieszkańców przemysłowego miasteczka.