Informacje19 czerwca 2008, 00:00,

Konstancińska Grupa Medytacyjna zaprasza na spotkania

Od niedawna w Konstancinie rozpoczęła swoją działalność Konstancińska Grupa Medytacyjna Buddyzmu Diamentowej Drogi Linii Karma Kagyu. Ludziom znającym buddyzm nazwa ta mówi pewnie wiele, jednak większości czytających ten tekst buddyzm kojarzy się zapewne z łysymi mnichami w pomarańczowych szatach, Dalajlamą i odległym, egzotycznym Tybetem. Buddyzm jest jednak czymś znacznie więcej - praktyczną techniką, już od 2500 lat pozwalającą osiągnąć trwałe szczęście. Nie posiada dogmatów, jest wolny i radosny, a jego celem nie jest zadowolenie jakichkolwiek bogów, lecz pełne rozwinięcie doskonałych właściwości umysłu.

Szkoła Karma Kagyu jest jedną z pięciu szkół buddyzmu tybetańskiego - skupia się przede wszystkim na medytacji (podczas gdy np.: szkoła Gelungpa której przedstawicielem jest Dalajlama koncentruje się na studiowaniu). Przekaz nauk płynie bezpośrednio od historycznego Buddy, poprzez mistrzów takich jak Marpa, Milarepa i Nagardżuna aż do Karmapy - najważniejszego nauczyciela naszej linii. Karmapa jest pierwszym świadomie odradzającym się dla pożytku wszystkich istot tybetańskim nauczycielem. Dzisiaj XVII Karmapa Taje Dordże podróżuje po całym świecie, udzielając tysięcy nauk i inicjacji pozwalających na wgląd w ostateczną naturę umysłu. Osobom które chciały by poznać głębiej buddyzm polecam www.buddyzm.edu.pl (dział zawierający wprowadzenie do buddyzmu), oraz buddyzm.pl (strona szkoły Karma Kagyu).

Konstancińska Grupa Medytacyjna spotyka się w domku jednorodzinnym, będącym jeszcze w trakcie wykończenia (ale ma już wszystko, co normalny dom mieć powinien). Jeśli ktoś z Państwa jest praktykującym z tej szkoły, chciałby się czegoś o buddyzmie dowiedzieć i w praktyce poczuć jak wygląda medytacja, albo po prostu jest ciekaw jak ci buddyści wyglądają (z góry zapewniam, że tak samo jak wszyscy inni), to gorąco zapraszam na spotkanie Konstancińskiej Grupy Medytacyjnej. Na razie spotykamy się dość nieregularnie, 1-2 razy w tygodniu w różnych dniach tygodnia, jednak zawsze o godzinie 21:00. Jeśli ktoś chciałby nas odwiedzić proszę o kontakt mailowy na adres: sadayoshi.kun@gmail.com lub poprzez Gadu-Gadu pod nr 7537621
autor/źródło: Sadayoshi - Konstancińska Grupa Medytacyjna

Informacje19 czerwca 2008, 00:00,

Noc Kupały czyli Cuda - Wianki w Gassach Nad Wisłą

Sołectwo Gassy serdecznie zaprasza wszystkich na JANÓWKę lub jak kto woli sobótkę albo kupalnockę, której patronuje św. Jan Chrzciciel, w sobotę dnia 21 czerwca 2008 roku od godziny 16:00 do 2:00. Nawiązujemy do starych tradycji sobótkowych i po ponad 40-tu latach przywracamy zwyczaj świętowania sobótki (na terenach wsi nadwiślańskich zwanej również JANÓWK¡) w Gminie Konstancin-Jeziorna nad królową polskich rzek - Wisłą. Szanowni Państwo, przyświecała nam idea, żeby zorganizować wspaniałą gminną imprezę plenerową integrującą zarówno mieszkańców wsi jak i miasta Konstancin-Jeziorna. Dlatego mamy nadzieję, że pogoda dopisze i będzie dobra zabawa.

Nasza impreza sobótkowa, tylko po części nawiąże do starych tradycji, będą więc wite wianki i puszczane na wodę (z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa), nie zabraknie również ognia (będą pokazy sztucznych ogni), przejście z płonącymi pochodniami na tamę. Nasz projekt imprezy sobótkowej wsparł Urząd Miasta i Gminy Konstancin Jeziorna, Konstanciński Dom Kultury, GOSiR Konstancin Jeziorna, wspierając nas organizacyjnie i technicznie, za co bardzo dziękujemy. Poniżej przedstawiamy program sobotniej imprezy Wianki na Wodzie czyli Noc Kupały.

Noc Kupały czyli Cuda Wianki w Gassach Nad Wisłą atrakcje imprezy:
- Wesołe Miasteczko dla Dzieci - wstęp wolny już od godziny 16:00
- Turniej Rycerski - w godzinach od 18:00 do 19:00
- Konkurs Wicia Wianków - z nagrodami
- Pokaz Sztucznych Ogni - o godzinie 22:00
- Bufet i Piwo
- do tańca przygrywać będzie zespół DOBRANI - od godziny 17:00
- oraz inne niespodzianki

Oj, będzie się w Gassach działo! Sołtys i Rada Sołecka Wsi Gassy, Ochotnicza Straż Pożarna i Koło Gospodyń Wiejskich Wsi Gassy - serdecznie wszystkich zapraszają! Gassy to piękna nadwiślana miejscowość i prężne sołectwo, położone na terenie gminy Konstancin Jeziorna: mapa. Do zobaczenia na sobotniej imprezie Noc Kupały czyli Cuda Wianki w Gassach Nad Wisłą. Liczymy na Państwa przybycie.
autor/źródło: Sołtys i Rada Sołecka Wsi Gassy, OSP i Koło Gospodyń Wiejskich