Informacje8 sierpnia 2009, 00:00,

Konstancin Mammobus - zrób badania mammograficzne

Informujemy, że w dniach 12-14 sierpnia 2009 roku w Konstancinie, przy Przychodni Zdrowia (ul. Pocztowa 6) na wszystkie zainteresowane badaniami mammograficznymi Panie będzie czekał Mammobus. Bezpłatnymi badaniami objęte są Panie od 50 do 69 roku życia. Badania są finansowane przez Mazowoecki Oddział Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia. Badania mammograficzne przeprowadzi firma Fado S.A. Rejestracja telefoniczna pod numerem: 0 801 080 007 (tylko z tel. stacjonarnego) oraz 0 586 66 24 44. Zachęcamy do zrobienia badań mammograficznych w Konstancinie.

Mammobus jest specjalnie zaprojektowany do przeprowadzania badań. Posiada poczekalnię, dwie przebieralnie oraz gabinet badań. Badanie mammograficzne w wielu przypadkach pozwala uniknąć komplikacji związanych z rakiem piersi. Przed przystąpieniem do badania pacjentki wypełniają specjalnie opracowane ankiety, które zawierają informacje pozwalające na dokonanie pełniejszej oceny zdjęć przez lekarzy. Jedno badanie obejmuje wykonanie 4 projekcji (po 2 na każdą pierś). Pacjentki otrzymują wynik badania po ok. 14 dniach pocztą na adres domowy. Zdjęcia opisywane są przez doświadczonych lekarzy radiologów posiadających odpowiedni stopień specjalizacji. Więcej informacji na stronie internetowej firmy Fado S.A. www.fado.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Konstancin

Informacje9 sierpnia 2009, 00:00,

Powiedz o problemach Piaseczna przed kamerą TVPiaseczno

W jednej z rozmów na forum mieszkańców powiatu piaseczyńskiego, Mariusz z iTV Piaseczno zaproponował, aby rozpocząć rozmowę mieszkańców o problemach Piaseczna i okolic, przed kamerą iTV Piaseczno. Pokażmy piaseczyńskim urzędnikom, że nie mają do czynienia tylko i wyłącznie z anonimowymi osobami, które potrafią wypowiadać się i narzekać pod anonimowymi nickami na forach internetowych związanych z Piasecznem. Rozpocznijmy dialog mieszkańców z urzędnikami. Czy są w Piasecznie odważni mieszkańcy, którzy mają coś do powiedzenia na tematy związane z Piasecznem i okolicami? Jeżeli tak, to zachęcam do zapoznania się z informacją: swobodna rozmowa mieszkańców o problemach Piaseczna przed kamerą iTV Piaseczno. Pojawiły się na liście - pierwsze osoby, które są zainteresowane taką formą wyrażania swojej opinii, o tym co dzieje się w naszej okolicy. Chcesz o czymś powiedzieć? Czekamy na Ciebie!
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy: