Informacje18 lutego 2007, 00:00,

Konstancin-Jeziorna - plany władzy na najbliższe lata

Kurier Południowy na łamach swojej gazety opisał plany władz samorządowych poszczególnych gmin naszego powiatu piaseczyńskiego. Dzięki temu chcą utrwalić ich obietnice, po czy w przeddzień wyborów samorządowych w 2010 roku, sprawdzą czy rzeczywistość będzie pokrywała się z ich dzisiejszymi obietnicami. Informacje ukazały się w Kurierze Południowym, wydanie nr 6 (185)/2007, okres: 16-22 lutego 2007. Każdą gminę powiatu piaseczyńskiego i obietnice władz opiszemy w oddzielnych aktualnościach.

Konstancin-Jeziorna: Marek Skowroński zapowiada poszerzenie ulicy Warszawskiej oraz podziały i wykupy gruntów pod budowę obwodnicy Konstancina. Twierdzi również, że najbliższe cztery lata, będą dla Konstancina okresem pozytywnych zmian i upiększenia miasta. Zapowiedział także, że będzie łagodził spory w radzie oraz podkreślał chęć współpracy ze wszystkimi radnymi, bez względu na polityczne podziały.

Jesteśmy ciekawi, czy obietnice i dzisiejsze zapowiedzi zostaną spełnione przez czteroletnią kadencję. Przy kolejnych wyborach samorządowych w powiecie piaseczyńskim powrócimy do tych aktualności.

źródło: opracowanie własne na podstawie informacji w drukowanym wydaniu tygodnika regionalnego: Kurier Południowy.
autor/źródło: Powiat piaseczyński - gmina Konstancin-Jeziorna

Informacje15 lutego 2007, 00:00,

Reforma tras linii nocnych do powiatu piaseczyńskiego

Nocna reforma w granicach Warszawy jest już przesądzona, ale nowe trasy są przygotowane tak, by stopniowo można je było wydłużać poza miasto. To nadzieja dla mieszkańców: Konstancina, Piaseczna oraz innych podwarszawskich miejscowości. Teraz wszystko w rękach samorządów tych miast, bo nocne dojadą tam tylko wtedy, jeśli prezydenci i burmistrzowie za to zapłacą.

Linie jakie kursowałyby w kierunku powiatu piaseczyńskiego:
601 - Przyczółkowa - Powsin z możliwością wydłużenia do Konstancina-Jeziorny (powrót: od przystanka Waflowa ul. £ukasza Drewny do Przyczółkowej);
613: Wałbrzyska - Puławska - Karczunkowska - Jeziorki (możliwość wydłużenia Puławską do Piaseczna).

Propozycja ZTM zaskoczyła władze Konstancina-Jeziorny. Wczoraj wiceburmistrz Paweł Rutkowski wietrzył w niej nawet kłopoty. - Teraz nasi mieszkańcy dowiedzą się, że mogliby dojeżdżać linią 601, a nas może nie stać na dopłaty i ludzie będą nam mieli za złe. Już i tak płacimy milion złotych rocznie za linie podmiejskie - narzekał.

Zarząd Transportu Miejskiego przygotował projekt zmian w kursowaniu autobusów linii nocnych. Podstawowym celem wprowadzenia zmian jest objęcie komunikacją nocną całkiem nowych rejonów Warszawy. Po raz pierwszy trasy autobusów nocnych wydłużone będą najprawdopodobniej również poza Warszawę - do Legionowa i Otwocka. ZTM opracował również propozycje m.in. dla Ząbek, Marek, Piaseczna, £omianek, Konstancina czy Pruszkowa. Zarząd Transportu Miejskiego czeka na Wasze opinie w tej sprawie. Opinie, prośby i postulaty prosimy wysyłać pocztą elektroniczną na adres: konsultacje@ztm.waw.pl, lub tradycyjną: ul. Senatorska 37 00-099 Warszawa. Czekamy również na telefony pod numerem 94-84 (całodobowa infolinia).

więcej informacji: ztm.waw.pl
schemat zmian: linie nocne (.jpg)
źródło informacji: miasta.gazeta.pl/warszawa

Ciekawe jak szybko reforma nocnych linii obejmie miejscowości w naszym powiecie, i czy władze samorządowe zechcą dopłacać do nocnej komunikacji? Przypominamy, że obecnie nocne dojazdy z Warszawy do Piaseczna obsługiwane są przez autobusy Express Piaseczno. Więcej informacji znajdziecie na ich stronie: expresspiaseczno.pl