Informacje16 sierpnia 2013, 00:00,

Konstancin-Jeziorna na razie bez Veturilo

Takiego finału nikt się nie spodziewał. Niestety, we wtorek (13 sierpnia) pełnomocnik prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej poinformował, że w Konstancinie-Jeziornie na razie nie powstaną wypożyczalnie jednośladów Veturilo. Informację władzom Konstancina-Jeziorny przekazał £ukasz Puchalski, pełnomocnik prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej. Zrobił to telefonicznie. Niezbyt miła dla naszej gminy wiadomość została również potwierdzona na oficjalnym profilu pełnomocnika na Facebooku.

Dla władz Konstancina-Jeziorny była ona zaskoczeniem, ponieważ Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie, z którym gmina podpisała umowę na uruchomienie wypożyczalni rowerów Veturilo do dzisiaj nie przesłał żadnego oficjalnego pisma w tej sprawie. – Jest to jeszcze informacja niepotwierdzona – podkreśla Ryszard Machałek, zastępca burmistrza gminy Konstancin-Jeziorna. – Z rozmowy telefonicznej wiem na razie tylko tyle, że ZTM bez sukcesu zakończył negocjacje z firmą Nextbike Polska, operatorem systemu Veturilo.

ROWERY VETURILO W GMINIE KONSTACNIN-JEZIORNA

Rozmowy dotyczyły warunków zamówienia uzupełniającego polegającego na uruchomieniu i prowadzeniu 5 stacji w naszym mieście. Niestety, rozbieżności cenowe stawiane zamawiającemu przez wykonawcę były zbyt duże. Umowa między ZTM a Nextbike nie została zawarta, w konsekwencji czego rowery Veturilo nie zawitają do Konstancina-Jeziorny.

Winą za taki stan rzeczy £ukasz Puchalski obwinia wandali, którzy w Warszawie notorycznie kradną i niszczą jednoślady. – Nextbike tłumaczy, że rosnące koszty uruchomienia kolejnych stacji wynikają z rosnących nakładów na odtworzenie zniszczonej infrastruktury. Rosnące koszty z kolei zmuszają go do znacznego podniesienia ceny, na co my nie możemy się zgodzić – czytamy na facebookowym profilu pełnomocnika prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej.

Przypomnijmy, zgodnie z umową sygnowaną kilka tygodni temu przez Leszka Rutę, byłego już dyrektora ZTM, system miał ruszyć w Konstancinie-Jeziornie 1 sierpnia. Tak się jednak nie stało, mimo że gmina wywiązała się ze wszystkich jej zobowiązań - łącznie z przekazaniem 150 tys. zł dla m. st. Warszawy. Bierność ZTM zaniepokoiła burmistrza Kazimierza Jańczuka, który 2 sierpnia pisemnie poprosił dyrektora jednostki o wyjaśnienie przyczyn opóźnienia. Odpowiedź do konstancińskiego ratusza jeszcze nie dotarła.
autor/źródło: Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna

Informacje17 sierpnia 2013, 00:00,

BackUp zagra koncert w 8 Ball Club Piaseczno

8 Ball Club w Piasecznie zaprasza mieszkańców Piaseczna i okolic, na RUSSIAN NIGHT, czyli koncert zespołu coverowego BACKUP! Koncert odbędzie się w najbliższą sobotę 17 sierpnia 2013 roku, start po godzinie 21.15. Tym razem zespół BackUp wystąpi w okrojonym składzie tj.: Andrey Mayevsky - śpiew, Valery Pleshanov - gitary, śpiew, Nikolay Pleshanov - bass, śpiew. Wstęp 5 złotych. Zapraszamy! Czeka Was niezapomniany wieczór z coverami.

BACKUP W 8 BALL CLUB PIASECZNO

Zespół BackUp wykonuje niezapomniane hity ostatnich 35-ciu lat w stylu "Traditional Rock" i "Pop". Zespół ma w swoim repertuarze ponad 120 piosenek w języku angielskim - niektóre skopiowane, niektóre w nowym wykonaniu. Grupa powstała w 1996 roku i wystąpiła 17 razy w Finlandii, zajęła nagrodzone miejsce na festiwalach "Rock Twins -98" i "Singing Nevsky -97". Obecnie zespół koncertuje w Polsce zdobywając liczne nagrody i zyskując rzesze fanów. Ich aktywność nie ogranicza się tylko do koncertów, ale także do występów podczas bali, bankietów, czy też imprez integracyjnych nadając im niepowtarzalny charakter, jaki niesie ze sobą nieśmiertelny Rock i Rock & Roll lat 60 -70 i 80. Strona BackUp: www.backuprock.com

8 Ball Club, znajduje się przy ul. Jana Pawła II 10 w Piasecznie (w budynku pod bankiem Millennium, wejście z boku budynku). Strona internetowa klubu: www.8ballclub.pl W imieniu Kamila z klubu bilardowego, zapraszam Was na koncert BackUp w 8 Ball Club.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno