Informacje1 grudnia 2015, 10:00,

Konstancin-Jeziorna: mammobus - bezpłatna mammografia dla pań 40-75 lat

Ostatnia w tym roku wizyta mammobusu LUX MED Diagnostyka! Zachęcamy do wykonania badania szczególnie Panie z rocznika 1946 – to ostatnia szansa na mammografię bez skierowania! W roku 2014 w mammobusach LUX MED Diagnostyka przebadało się około 240 tysięcy kobiet. Każdego miesiąca mammobusy odwiedzają około 200 miejscowości, realizując program badań przesiewowych dla pań. „Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka - Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.”

KONSTANCIN-JEZIORNA: MAMMOBUS - BEZPŁATNA MAMMOGRAFIA DLA PAŃ 40-75 LAT

LUX MED Diagnostyka zaprasza panie na bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie, które odbędą się 1 grudnia w Konstancinie-Jeziornie przy Przychodni Zdrowia Grapa, Al. Wojska Polskiego 6.

Bezpłatna mammografia dla pań w wieku: • 50 – 69 lat Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie. • 40 – 49 oraz 70 – 75 lat Badania wykonywane są w ramach Projektu „Poprawa dostępności i jakości usług medycznych w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi” współfinansowanego z funduszy EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

Przeczytaj też: Trzy bilboardy za Ebbing Missouri w Kinie Plenerowym w Konstancinie

KONSTANCIN-JEZIORNA: MAMMOBUS - BEZPŁATNA MAMMOGRAFIA DLA PAŃ 40-75 LAT

Wymagane jest skierowanie lekarskie od lekarza dowolnej specjalizacji. Więcej Informacji o badaniach oraz wzór skierowania na stronie: www.fundusze.mammo.pl Na badania w ramach obu programów prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 2 444. Call Center czynne jest 7 dni w tygodniu. Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich – dwóch projekcji każdej piersi. Badania nie należy się obawiać, ponieważ promieniowanie, które emituje jest nie większe niż przy RTG zęba. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=10&t=6687
Informacje4 grudnia 2015, 18:00,

Aparatem bez wyświetlacza - wystawa fotografii w Górze Kalwarii

4 grudnia 2015 roku o godz. 18.00 zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii pt.: Aparatem bez wyświetlacza. Miejsce: Stacja Kultura, ul. Białka 9 w Górze Kalwarii. Zapraszamy!

Aparatem bez wyświetlacza - wystawa fotografii w Górze Kalwarii

Marcin Borkowski, 16 lipca 2019
wystawy http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=43&t=2410&start=90
Marcin Borkowski, 16 lipca 2019