Informacje23 sierpnia 2010, 00:00,

Konserwacja oświetlenia na terenie gminy Piaseczno

Uprzejmie informujemy, że od 1 września 2010 r. konserwacją oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Piaseczno będzie się zajmować Zakład Usług Elektrycznych ELPRZEM Mieczysław Prędota. Awarie oświetlenia można będzie zgłaszać na całodobowy nr. tel. 22 717 46 94.
autor/źródło: Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno

Informacje24 sierpnia 2010, 00:00,

27 sierpnia Kino w Lesznowoli - obejrzyj film BABEL

Gminny Ośrodek Kultury Lesznowola zaprasza mieszkańców na Letnie Kino Plenerowe w Lesznowoli, które odbędzie się w najbliższy piątek 27 sierpnia 2010 roku o godz. 21.00. Tym razem, zostanie zaprezentowany film BABEL - reż. A. G. Iñárritu. Miejsce: parking przed Urzędem Gminy w Lesznowoli, przy ul. GRN (przy oknach siedziby Biura Głównego GOK). Wstęp wolny! Zapraszamy.

BABEL reż. A. G. Iñárritu, USA, Francja, Meksyk 2006. Dramat w rolach głównych z Bradem Pittem, Cate Blanchett, Gael García Bernalem. Trzy historie ze wspólnym mianownikiem - jednym strzałem z karabinu. Rodzina z Maroka, małżeństwo amerykańskich turystów, niania z Meksyku, która opiekuje się dziećmi Amerykanów oraz niesłysząca córka znanego biznesmena zostają wciągnięci w serię wypadków, których konsekwencje w zależności od punktu widzenia i od bohatera są tragiczne lub ratują życie. "Wydaje nam się - mówi reżyser - że dzięki zaawansowanym narzędziom komunikacji świat zrobił się mały i dostępny. Mimo to, ludzie nie potrafią ... się komunikować. I nie chodzi tu o język. Wbrew pozorom tę barierę łatwo pokonać. Dla mnie problemem są idee, wizje i oczekiwania, które mamy wobec siebie. To one tak naprawdę nas dzielą. Co sprawia, że jesteśmy tacy sami i jednocześnie tak różni."
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Lesznowola
Tematy:Lesznowola