Informacje26 października 2007, 00:00,

Konrad Brzeziński w monodramie Lament Paranoika

Konstanciński Dom Kultury zaprasza na monodram Lament Paranoika. Monodram zostanie wystawiony w niedzielę, 28 października 2007 roku, o godzinie 18:00 w siedzibie Konstancińskiego Domu Kultury, przy ulicy Jaworskiego 18 Konstancin-Jeziorna. W roli głównej wystąpi: Konrad Brzeziński. Sztuka na podstawie scenariusza Adama Piekarzewskiego. Monodram Lament Paranoika powstał na podstawie utworu Stephena Kinga Paranoid: A Chant.

Monodram Lament Paranoika Konrad Brzeziński

Lament Paranoika to studium ludzkiej duszy - człowiek w szponach lęków, urojeń, dramatów i niemożności, w trybach przyzwyczajeń, pułapek i zagrożeń, na granicy obłędu i powszedniego dnia. Akcja spektaklu Lament paranoika, tylko na pozór toczy się w świecie urojeń chorego człowieka. Tak naprawdę opowiada ona o toksycznej rzeczywistości, z którą stykamy się, na co dzień: fałszywi demagodzy, lęk przed drugim człowiekiem, chorobliwa podejrzliwość, zwątpienie w jakiekolwiek wartości, itd. Uświadomienie sobie prawdy o tym, co nas boli i dotyka może stać się pierwszym krokiem do odważnego zaświadczenia o ukrytej na dnie naszego serca nadziei... Monodram Lament paranoika to wspaniała propozycja dla wielbicieli teatru jednego aktora. Serdecznie zapraszamy na monodram do KDK w Konstancinie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Konstancin

Informacje21 października 2007, 00:00,

Bezpłatne badania w Przewoźnej Przychodni MOBIL-MED

Urząd Miasta i Gminy Konstancin - Jeziorna informuje na swojej oficjalnej stronie www.konstancinjeziorna.pl, że Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej SPZZOZ Konstancin Jeziorna zaprasza na kolejną akcję bezpłatnych badań w Przewoźnej Przychodni MOBIL-MED. Akcja odbywa się dzięki udzielonej dotacji przez Gminę Konstancin-Jeziorna. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z bezpłatnych badań.

Bezpłatne badania w Przewoźnej Przychodni MOBIL-MED

Przewoźna Przychodnia Mobil-Med to pierwsza w Polsce i obecnie największa specjalistyczna "klinika na kółkach". Mobil-Med posiada cztery gabinety medyczne w tym profesjonalną pracownię radiologiczną z własną ciemnią. Pacjenci witani są w poczekalni z wyodrębnioną recepcją. Wszystkie pomieszczenia są klimatyzowane i posiadają dostęp do bieżącej wody. W Przewoźnej Przychodni MOBIL-MED, nieodpłatnie wykonywane będą następujące badania: mammografia, USG ginekologiczne, piersi i ciąży, skryning alergologiczny (testy skórne, spirometria, konsultacje lekarskie), badania słuchu (audiometria).

Miejsca badań w Przewoźnej Przychodni Mobil-Med:
20-21 października 2007: przy ul. Pocztowej 6 - zapisy w rejestracji ul. Pocztowa 6, tel. (022) 756-43-09.
10-11 listopada 2007: przy Ośrodku Zdrowia w Opaczy - zapisy w rejestracji Ośrodka Zdrowia Opacz 8, tel. (022) 754-31-70.
27-28 października 2007: w Nowym Wierzbnie - informacja i zapisy w Kwiaciarni przy Cmentarzu.