Informacje9 marca 2014, 00:00,

Konkursy Wielkanocne 2014 - Mazurek i Baba, Pisanka oraz Palma Wielkanocna

Zapraszamy do udziału w ogłoszonych przez Muzeum Regionalne w Piasecznie Konkursach Wielkanocnych. Konkursy (tradycyjna palma wielkanocna, pisanka, wypieki - baba wielkanocna i mazurek) skierowane są do mieszkańców Gminy Piaseczno. Na zgłoszenia czekamy do 4.04.2014 r. (palma i pisanka), 13.04.2014 r. (wypieki). Ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród nastąpi podczas Kiermaszu Wielkanocnego, który odbędzie się 13 kwietnia 2014 roku na Pl. Piłsudskiego w Piasecznie.

Wielkanocne konkursy na palmę, pisankę, mazurek i babę

Informacje dotyczące uczestnictwa znajdują się w regulaminach konkursowych:
- Konkurs Mazurek i Baba Wielkanocna
- Konkurs Pisanka Wielkanocna
- Konkurs Tradycyjna Palma Wielkanocna

Szczegółowych informacji udziela Muzeum Regionalne w Piasecznie, tel. 22 737 23 99, muzeumpiaseczno@kulturalni.pl)
Tematy:Piaseczno

Informacje6 marca 2014, 00:00,

Stachursky Show Aftershow koncert z okazji Gminnego Dnia Kobiet w Łazach

Wójt i Samorząd Gminy Lesznowola oraz GOK Lesznowola zapraszają na koncert z okazji Gminnego Dnia Kobiet, podczas którego wystąpi Jacek Stachursky Show & Aftershow. Koncert odbędzie się 9 marca 2014 roku o godz. 17.00. Miejsce: Sala sportowa ZS w Łazach, ul. Ks. Słojewskiego 1. Wstęp wolny. Zapraszamy na koncert Jacka Stachursky.

STACHURSKY SHOW AFTERSHOW KONCERT Z OKAZJI GMINNEGO DNIA KOBIET

Stachursky, czyli Jacek Łaszczok, gwiazda polskiej sceny pop-dance, pochodzi z Czechowic-Dziedzic. Talent odziedziczył po ojcu, jazzowym perkusiście. Choć tata wybrał dla syna karierę saksofonisty, ten w wieku 13 lat postanowił grać na gitarze. Najpierw był liderem rockowego zespołu Eve Boys. Jako solista zadebiutował w 1994 roku, gdy nagrał piosenkę "Taki jestem". Utwór zdobył dużą popularność nie tylko w Polsce, ale także w polonijnych dyskotekach w Chicago. W lutym 1995 roku ukazała się pierwsza płyta artysty, zatytułowana właśnie "Taki jestem". Niespełna rok później premierę miał nagrany we Włoszech album "1996". Płyta, nad której powstaniem czuwał producent Carlo Fath, przyniosła przebój "Jak w niebie", który często można usłyszeć na koncertach Jacka. Jego kolejne płyty ukazywały się praktycznie co roku i odnosiły komercyjne sukcesy: "Urodziłem się aby grać" (1997), "Stachursky Mega Dance Mix" (1997), "1999" (1998), "Moje najlepsze piosenki" (1999), "1" (2000), "Live 2001" (2001), "Finał" (2002), "Moje najlepsze piosenki 2" (2003) i "Trwam" (2005). W marcu 2008 roku do rąk fanów trafił kolejny krążek wokalisty - "Wspaniałe polskie przeboje", na który złożyły się covery utworów polskiej muzyki rozrywkowej z repertuaru między innymi Zbigniewa Wodeckiego, Lady Pank czy Róże Europy. Wydawnictwo w krótkim czasie pokryło się złotem. W czerwcu następnego roku artysta wydał płytę "Stachursky 2009", tym razem z długo oczekiwanym autorskim materiałem, na który złożyło się dwanaście przebojowych piosenek w klimacie dance i pop. Longplay promował singiel "I nie mów nic’". Stachurski oficjalnie sprzedał w Polsce prawie 700 tysięcy kaset i płyt CD. Artysta ma także na koncie współpracę z zachodnimi gwiazdami muzyki dance, między innymi z Fun Factory oraz z DJ-em Bobo. Rocznie gra ponad 70 koncertów w Polsce i za granicą - występował w USA, Niemczech oraz w Azji (Laos, Birma i Tajlandia). W latach 2000, 2001 i 2002 występował na Festiwalu w Opolu, gdzie został uhonorowany nagrodą Superjedynki. W roku 1999 wokalista był bardzo blisko otrzymania Fryderyka w kategorii muzyki tanecznej, jednak tę kategorię zlikwidowano. We wrześniu 2006 roku został laureatem Słowika Publiczności 43. międzynarodowego festiwalu w Sopocie (Sopot Festival).

autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Lesznowola
Tematy:Lesznowola