Informacje4 marca 2010, 00:00,

Konkursy na palmę, pisankę, mazurek i babę wielkanocną

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno oraz Muzeum Regionalne w Piasecznie ogłosiły Konkursy Wielkanocne: na palmę, pisankę oraz mazurek i babę wielkanocną. Konkursy skierowane są do dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców gminy Piaseczno. Rozstrzygnięcie konkursu na pisankę i palmę wielkanocną nastąpi 25 marca 2010 r. w Muzeum Regionalnym. Konkurs na mazurek i babę wielkanocną rozstrzygnięty zostanie podczas tegorocznego Kiermaszu Wielkanocnego 28 marca 2010 r. (Niedziela Palmowa) na Skwerze Kisiela w Piasecznie.

Zapoznaj się z regulaminami konkursów wielkanocnych:
- Konkurs na Babę i Mazurek Wielkanocny
- Konkurs na Palmę Wielkanocną
- Konkurs na Pisankę Wielkanocną
autor/źródło: Monika Gielecińska - Muzeum Regionalne Piaseczno

Informacje27 lutego 2010, 00:00,

PROSZę PUKAć wystawa rysunków Sławomira Mrożka

Gminny Ośrodek Kultury Lesznowola oraz Galeria na Górce we Władysławowie Serdecznie zapraszają na wystawę rysunków Sławomira Mrożka - PROSZę PUKAć. Wystawę można oglądać od 3 do 22 marca 2010 roku w Galerii na Górce przy ul. Wojska Polskiego 64 we Władysławowie. Wstęp wolny, ale proszę pukać!

WYSTAWA RYSUNKÓW S£AWOMIRA MROżKA PROSZę PUKAć

Sławomir Mrożek - dramatopisarz, prozaik, satyryk. Urodził się w 1930 w Borzęcinie. Mieszkał w Paryżu, USA, Niemczech, Meksyku, w roku 1996 wrócił do Polski, mieszkał w Krakowie. W roku 2008 ponownie wyemigrował z Polski i zamieszkał w Nicei we Francji. Debiutował w 1950 jako rysownik, od 1953 systematycznie publikował cykle satyrycznych rysunków. Dzięki nim, a także pełnym komizmu opowiadaniom, wcześnie stał się autorem niezwykle popularnym, zajmującym osobne miejsce we współczesnej polskiej literaturze. Mrożek tropił i podważał absurdy życia w kraju realnego socjalizmu, ale też zbanalizowane, najczęściej postromantyczne, stereotypy kształtujące świadomość Polaków. W języku potocznym na stałe zagościła fraza "jak z Mrożka", określająca szczególnie bezsensowne, wynaturzone aspekty codzienności. Przykładami zaczerpniętymi z jego utworów posługiwano się dyskusjach.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Lesznowola
Tematy:Lesznowola