Informacje17 grudnia 2018, 07:00,

Konkurs z okazji 590. praw miejskich Piaseczna

Serdecznie zapraszamy młodzież do udziału w konkursie organizowanym z okazji 590. praw miejskich Piaseczna. Termin nadesłania zgłoszenia do konkursu mija 04.01.2019 r. na karcie zgłoszenia (zał. nr 2). Realizacja warsztatów dla zgłoszonych zespołów planowana jest na styczeń – luty 2019. Gotowe prace przyjmowane będą do 31.03.2019 r.

12493-konkurs-z-okazji-590-praw-miejskich-piaseczna

Konkurs skierowany jest do młodzieży z terenu gminy Piaseczno:
– uczniów szkół podstawowych z klas 7 i 8,
– uczniów klas 3 gimnazjum,
– uczniów szkół ponadpodstawowych.
Zadaniem uczestników konkursu jest opracowanie questu – ulotki, która zwierać będzie wyznaczoną trasę pieszą zawierającą min. 4 punkty – miejsca związane z tematem questu, treść questu (proza lub w formie wierszowanej) zawierającą informacje historyczne, ciekawostki dotyczące tematu, opis odwiedzanych miejsc, wskazówki do poruszania się po trasie, zadania do wykonania czy zagadki do odgadnięcia podczas trasy, mapki, rysunki, zdjęcia i inne ilustracje tematu.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Szczegóły w Regulamin konkursu “Piaseczyński questing”

12493-konkurs-z-okazji-590-praw-miejskich-piaseczna

Konkurs skierowany jest do młodzieży z terenu gminy Piaseczno:
– uczniów szkół podstawowych z klas 7 i 8,
– uczniów klas 3 gimnazjum,
– uczniów szkół ponadpodstawowych.

Szczegóły w Regulamin konkursu “Piaseczyński questing”

Informacje15 grudnia 2018, 17:00,

Koncert kolęd i pastorałek w Konstancinie-Jeziornie

15 grudnia 2018 roku o godz. 18.00 Konstanciński Chór Kameralny zaśpiewa najpiękniejsze kolędy, pastorałki i utwory świąteczne. Zabrzmią zarówno tradycyjne, popularne, polskie kolędy, m.in. Przybieżeli do Betlejem, Mizerna cicha, Pójdźmy wszyscy do stajenki, Cicha noc, Jezus malusieńki,Wśród nocnej ciszy, jak i nieco mniej znane utwory, m.in. Dzieciątko się narodziło, Niemowlątko na słomie, Zaśpiewam Jezuskowi, Tryumfy Króla Niebieskiego. Nie zabraknie także piosenek i kolęd z innego kręgu kulturowego, m.in. Ya viene la vieja (hiszpańska kolęda tradycyjna), White Christmas (piosenka bożonarodzeniowa). Oprócz chóru na scenie zaśpiewają także soliści. Miejsce: Konstanciński Dom Kultury, ul. Mostowa 15. Wstęp wolny – wejściówki do odbioru w recepcji KDK w dniu koncertu od godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy.

Koncert kolęd i pastorałek w Konstancinie-Jeziornej

Konstanciński Chór Kameralny tworzą pasjonaci muzyki, których połączyła idea wspólnego śpiewu. Zespół jest czterogłosowym chórem mieszanym, który liczy blisko dwudziestu członków, a jego dyrygentem jest Piotr Stawarski, artysta Filharmonii Narodowej, organista i kompozytor. Chór regularnie koncertuje oraz stale poszerza swój repertuar, w którym znajdują się utwory ludowe, sakralne i rozrywkowe.