Informacje20 marca 2015, 08:00,

Konkurs wielkanocny na najpiękniejszą ozdobę wielkanocną

Zapraszamy do udziału w konkursie wielkanocnym na najpiękniejszą ozdobę wielkanocną, współorganizowanym przez Oddział dziecięcy Filii Piaseczno-Osiedle oraz bibliotekę szkolną Sz.P. Nr 5. Szczegóły na poniższym plakacie.
Konkurs wielkanocny na najpiękniejszą ozdobę wielkanocną

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=8063
Informacje12 marca 2015, 20:05,

KOMENTARZ PO POSIEDZENIU PIASECZYŃSKIEJ KOMISJI OŚWIATY

Burmistrz wraz z radnymi PO forsuje pomysł utworzenia zespołów szkolno-przedszkolnych, na które zezwala znowelizowana Ustawa o Systemie Oświaty (treść w poprzedniej publikacji), lecz w państwie demokratycznym za jaki uchodzi Polska, powinien być czas na przeprowadzenie konsultacji z zainteresowanymi stronami, a nie tylko ze współpracownikami władz gminnych.

Rodzice dzieci, które będą brały udział w eksperymencie, rady pedagogiczne, pracownicy administracji i obsługi dowiadują się o pomyśle od internautów lub znajomych, gdyż arogancki włodarz nie uważa za stosowne poinformować mieszkańców o zamierzeniu. Co ciekawe, przed wyborami, gdy zabiegał o głosy, takich problemów nie było.

Burmistrz mami dzieci i ich rodziców budową nowoczesnej szkoły, której proces wyboru lokalizacji i wersji architektonicznej trwa już 4 lata, mami zwiększoną dostępnością przedszkoli i szkół, a tworzy zespoły szkolno-przedszkolne, które nie spowodują zwiększenia ilości pomieszczeń dydaktycznych ani poprawy bazy dydaktycznej.

Jedyne na czym zależy Burmistrzowi to oszczędności finansowe realizowane kosztem dzieci. Pierwszym etapem oszczędności, wykonanym już w 2012 roku, było zatrudnienie pracowników obsługi przedszkoli publicznych na etatach w ZEAS oraz przeniesienie kosztów remontów do inwestycji gminnych. Pozwoliło to na zmniejszenie dotacji na każde dziecko w przedszkolu prywatnym o 200zł. W obecnym etapie po utworzeniu zespołów szkolno-przedszkolnych koszty związane z obsługą przedszkoli zostaną przeniesione na szkołę podstawową i pozwoli to na kolejną obniżkę dotacji. Spowoduje to zamykanie przedszkoli prywatnych oraz prywatnych działających na zasadach publicznych, co doprowadzi do zapaści na rynku dostępności miejsc w przedszkolach na terenie Gminy Piaseczno, a informacje z Urzędu są jasne: budowa przedszkoli publicznych jest nierealna.

Burmistrz i jego współpracownicy poprzez swoją arogancję okazuje lekceważenie mieszkańcom, którzy niejednokrotnie zagłosowali na Niego w wyborach w 2014 roku.

Kolejnym problemem obecnych włodarzy miasta jest manipulowanie danymi dotyczącymi finansowania przez gminę placówek oświatowych. Podawane są kwoty wydatkowane na oświatę bez kwoty subwencji z budżetu państwa, która do budżetu gminy wraca. Np. rok 2014 - wydatki zapisane w budżecie to 136 532 462 zł, lecz nikt nie podaje subwencji w kwocie 51 788 288 zł. Wydatki gminy wyniosły więc 84 744 174 zł. Na rok 2015 założono w budżecie wydatki w kwocie 164 464 695 zł (co stanowi 47% wydatków Gminy), lecz od tej kwoty należy odjąć subwencję w wysokości 58 491 618 zł, co daje wydatki w kwocie 105 973 077 zł (to stanowi tylko 30% wydatków gminy).

Poniżej przedstawiamy, jak gmina obniżała koszty utrzymania placówek oświatowych. Dane pochodzą ze strategii oświatowej na lata 2015-2020.

KOMENTARZ PO POSIEDZENIU PIASECZYŃSKIEJ KOMISJI OŚWIATY

Obecny na posiedzeniu Pan Michał Otręba z Niepokonani2012 nie krył rozgoryczenia - Myślałem, że Niepokonani2012 będą jeździli po całej Polsce, a w Piasecznie będzie spokój. Po zgłoszeniu się do nas zaniepokojonych rodziców i dzisiejszym wystąpieniu włodarzy stwierdzam, że na naszym podwórku wyrastają takie same problemy jak w całym kraju.

Na szczęście w dniu przedwczorajszym (10.03.2015) powstał Komitet Referendalny w sprawie przeprowadzenia w Gminie Piaseczno referendum, którego celem jest wstrzymanie tworzenia zespołów szkolno-przedszkolnych oraz zlikwidowanie klas „0” w szkołach podstawowych i przeniesienie do przedszkoli.

Nadrzędnym efektem tworzenia zespołów mają być kolejne oszczędności w oświacie, czyli bezpośrednio na dzieciach. Czy celem naszych lokalnych władz jest powrót do czasów, kiedy mieszkańcy umieli tylko czytać i pisać? Jak powszechnie wiadomo, to bardzo wygodne dla rządzących.

Na 18 marca przewidziana jest sesja, na której Radni mieli wprowadzić pierwsze dwa zespoły szkolno-przedszkolne (program oficjalnie opublikowany na stronie UMiG Piaseczno). Po burzliwych obradach Komisji Oświaty te uchwały mają zostać wycofane. Będziemy pilnowali poczynań włodarzy miasta i informowali mieszkańców o wynikach.

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]

Stowarzyszenie Samorządowe Centrum www.stowarzyszeniecentrum.pl

Anonimowy, 16 lipca 2019
We Wspólnocie Mieszkaniowej zarządzanej przez Panią Przewodniczącą nie można nawet oglądać TV naziemnej. Rządzą ludzie wynajmujący mieszkania ,złodzieje i sprzątaczka.
Anonimowy, 16 lipca 2019
BRAWO NIC O NAS BEZ NAS !
Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=4&t=10950