Informacje8 kwietnia 2014, 00:00,

Konkurs Taniec Miniatura Instrumentalna

10 - 11 kwietnia 2014 roku w godz. 9.30 - 16.00 w sali konferencyjne Hotelu Konstancja odbędą się przesłuchania w ramach II Mazowieckiego Konkursu TANIEC – MINIATURA INSTRUMENTALNA. Koncert Laureatów odbędzie się w niedzielę 13 kwietnia 2014 r. o godz. 15.00 w Pałacu Prymasowskim w Warszawie przy ul. Senatorskiej 13/15. W Konkursie mogą uczestniczyć uczniowie Szkół Muzycznych I-go stopnia wszystkich specjalności instrumentalnych z regionu całego Mazowsza. Przewiduje się trzy kategorie wiekowe. W każdej kategorii uczestnicy grają na różnych instrumentach. Laureaci I nagród we wszystkich kategoriach wiekowych oraz laureaci nagród specjalnych biorą udział w Koncercie Finałowym.

Konkurs Taniec Miniatura Instrumentalna

Uczestnicy wykonują na różnych instrumentach obowiązkowo dwa tańce w tym taniec dawny oraz taniec polski lub kompozytora polskiego. Uczestników oceniać będzie jury złożone z wybitnych muzyków pedagogów. Informacje dla uczestników konkursu oraz harmonogram przesłuchań znajdują się na stronie www.muzyczna-konstancin.pl Organizatorem konkursu jest Szkoła Muzyczna I-go Stopnia w Konstancinie-Jeziornie. Konkurs ma zasięg regionalny.

Konkurs Taniec Miniatura Instrumentalna

Patronat nad konkursem objęli: Marszałek Województwa Mazowieckiego - Adam Struzik, Przewodnicząca Rady Powiatu Piaseczyńskiego - Maria Mioduszewska, Burmistrz Gminy Konstancin-Jeziorna - Kazimierz Jańczuk. Konkurs realizowany jest we współpracy z: Centrum Edukacji Artystycznej, Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego, Gminą Konstancin-Jeziorna, Powiatem Piaseczyńskim, Uzdrowiskiem "Konstancin-Zdrój" SA, Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki, Konstancińskim Domem Kultury.
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Konstancin Jeziorna

Informacje5 kwietnia 2014, 00:00,

WARSZTATY RĘKODZIELNICZE KONSTANCIN

Konstanciński Dom Kultury zaprasza młodzież oraz dorosłych do Hugonówki na Warsztaty filcowe, które odbędą się 7 kwietnia 2014 roku o godz. 18.00. Miejsce: KDK, Hugonówka ul Mostowa 15, Konstancin-Jeziorna. Koszt udziału 15 zł Warsztaty filcowe. Miłośniczki rękodzieła zapraszamy tym razem do samodzielnego wykonania wielkanocnego kurczaczka. Zostanie on wykonany z czesanki filcowej, metodą na sucho (specjalną igłą), która daje doskonałe, przestrzenne efekty. Wydobywanie z puszystej wełenki odpowiedniego kształtu nie jest trudne, a przynosi dużo satysfakcji i jest bardzo odprężające. Zapraszamy na warsztaty.

WARSZTATY RĘKODZIELNICZE W KONSTANCINIE
autor/źródło: Redakcja serwisu informacyjnego mieszkańców gminy Konstancin