Informacje8 kwietnia 2014, 00:00,

Konkurs Taniec Miniatura Instrumentalna

10 - 11 kwietnia 2014 roku w godz. 9.30 - 16.00 w sali konferencyjne Hotelu Konstancja odbędą się przesłuchania w ramach II Mazowieckiego Konkursu TANIEC – MINIATURA INSTRUMENTALNA. Koncert Laureatów odbędzie się w niedzielę 13 kwietnia 2014 r. o godz. 15.00 w Pałacu Prymasowskim w Warszawie przy ul. Senatorskiej 13/15. W Konkursie mogą uczestniczyć uczniowie Szkół Muzycznych I-go stopnia wszystkich specjalności instrumentalnych z regionu całego Mazowsza. Przewiduje się trzy kategorie wiekowe. W każdej kategorii uczestnicy grają na różnych instrumentach. Laureaci I nagród we wszystkich kategoriach wiekowych oraz laureaci nagród specjalnych biorą udział w Koncercie Finałowym.

Konkurs Taniec Miniatura Instrumentalna

Uczestnicy wykonują na różnych instrumentach obowiązkowo dwa tańce w tym taniec dawny oraz taniec polski lub kompozytora polskiego. Uczestników oceniać będzie jury złożone z wybitnych muzyków pedagogów. Informacje dla uczestników konkursu oraz harmonogram przesłuchań znajdują się na stronie www.muzyczna-konstancin.pl Organizatorem konkursu jest Szkoła Muzyczna I-go Stopnia w Konstancinie-Jeziornie. Konkurs ma zasięg regionalny.

Konkurs Taniec Miniatura Instrumentalna

Patronat nad konkursem objęli: Marszałek Województwa Mazowieckiego - Adam Struzik, Przewodnicząca Rady Powiatu Piaseczyńskiego - Maria Mioduszewska, Burmistrz Gminy Konstancin-Jeziorna - Kazimierz Jańczuk. Konkurs realizowany jest we współpracy z: Centrum Edukacji Artystycznej, Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego, Gminą Konstancin-Jeziorna, Powiatem Piaseczyńskim, Uzdrowiskiem "Konstancin-Zdrój" SA, Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki, Konstancińskim Domem Kultury.
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Konstancin Jeziorna

Informacje6 kwietnia 2014, 00:00,

Zapisy na Piaseczyńską Milę Konstytucyjną

W niedzielę 4 maja odbędzie się 14. Piaseczyńska Mila Konstytucyjna - cykliczna impreza biegowa na terenie Piaseczna. Ruszyły zapisy do biegu. Organizatorzy przygotowali trasę z atestem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki na dystansie 1 mili oraz biegi dla dzieci i młodzieży na dystansie od 100 m do 1609 m. Hasło tegorocznej imprezy to Rozbiegajmy Piaseczno.

14. Piaseczyńska Mila Konstytucyjna

Piaseczyńska Mila Konstytucyjna – bo tak nazywa się bieg już od lat - startuje 4 maja o godz. 12:00. Trasa przebiegać będzie ulicami: Kościuszki – start - rynek - Kościuszki –Nadarzyńska – Sierakowskiego – rynek - meta. Starsi biegacze pobiegną dwie pętle. Biegi towarzyszące rozpoczną się o godz. 11:50. Wszystkich chętnych do startu na malowniczej trasie, także spoza Piaseczna,, serdecznie zapraszamy. Zapisy i wszelkie informacje o imprezie zamieszczone są pod linkiem www.kondycja.com.pl/aktywnosci/piaseczynska-mila/

14. Piaseczyńska Mila Konstytucyjna

Na zlecenie Gminy Piaseczno imprezę przygotowuje Stowarzyszenie Kondycja, organizator rokrocznej imprezy biegowej Frog Race oraz organizator ubiegłorocznej Piaseczyńskiej Piątki. - Już dzisiaj możemy poinformować, że dzięki przychylności Gminy Piaseczno każdy z zawodników, który ukończy bieg, otrzyma okolicznościowy medal na mecie, a zwycięzcy poszczególnych kategorii specjalny odlew statuetki - mówi Wiesław Paradowski ze Stowarzyszenia Kondycja.

autor/źródło: Przeczytaj: regulamin Piaseczyńskiej Mili Konstytucyjnej