Informacje23 marca 2007, 00:00,

Konkurs Recytatorski Warszawska Syrenka w KDK

Konstanciński Dom Kultury KDK informuje, że 29 marca 2007 roku (czwartek), o godzinie: 10:00 odbędą się eliminacje gminne do XXX edycji Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka. Eliminacje gminne konkursu odbędą się w Konstancińskim Domu Kultury przy ulicy Jaworskiego 18. Udział w konkursie wezmą uczniowie wybrani w eliminacjach szkolnych przeprowadzonych w gminnych szkołach podstawowych i gimnazjach.

źródło informacji: www.kdk-info.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Konstancin-Jeziorna

Informacje22 marca 2007, 00:00,

Komin cegielni do wyburzenia - £ubna i Baniocha

Od 1898 roku £ubna i Baniocha były związane z cegielniami. Dawno już nieczynne wytwórnie cegieł muszą ustąpić miejsca nowym inwestycjom. Do końca marca zniknie z powierzchni charakterystyczny komin. Teren szykowany jest pod hale magazynowe. Cóż, tereny inwestycyjne niedaleko stolicy w cenie.

źródło informacji: gazeta Nad Wisłą
autor/źródło: Katarzyna Schab - redaktor serwisu powiat piaseczyński Góra Kalwaria