Informacje10 marca 2008, 00:00,

Konkurs Recytatorski Warszawska Syrenka - eliminacje

Konstanciński Dom Kultury www.kdk-info.pl informuje, że 11 marca 2008 roku, o godzinie 10:00 odbędą się eliminacje gminne do XXXI Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka. Konkurs recytatorski jest organizowany przez Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki oraz Mazowieckie Kuratorium Oświaty. Miejsce eliminacji: Konstanciński Dom Kultury przy ul. Jaworskiego 18, Konstancin-Jeziorna.

Uczestnikami konkursu recytatorskiego, są uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy Konstancin-Jeziorna. Laureaci eliminacji gminnych wezmą udział w finałach XXXI Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka, które odbędą się 19 i 20 kwietnia 2008 roku w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki (ul Elektoralna 12, Warszawa). Zapraszamy na gminne eliminacje do XXXI Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka w Konstancińskim Domu Kultury.

Konkurs Recytatorski Warszawska Syrenka to konkurs z wieloletnią tradycją. Jego istotą jest pobudzanie aktywności artystycznej, ujawnianie młodych talentów recytatorskich, ale również wyrobienie nawyku czytania, rozwój czytelnictwa i popularyzacja literatury. Wartością Konkursu, w którym uczestniczą kolejne pokolenia dzieci i młodzieży jest jego kulturotwórcza siła: żywy kontakt ze słowem, z największą polską i światową poezją. W Konkursie biorą udział uczniowie klas O – VI szkoły podstawowej oraz wszystkich klas gimnazjum. Dzieci przechodzą przez kilka szczebli eliminacji. Sądząc z ilości zgłaszających się szkół i ośrodków kultury z całego Mazowsza, uczestników Konkursu są tysiące. Regulamin konkursu: regulamin.pdf
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński KONSTANCIN

Informacje6 marca 2008, 00:00,

Kara za szybkie otwarcie wiaduktu przy Auchan Piaseczno

Gazeta Wyborcza Stołeczna podała informację, że 70 tys. zł kary wlepił nadzór budowlany drogowcom, bo bez zwłoki wpuścili kierowców na nowy wiadukt obok hipermarketu Auchan Piaseczno, Leroy Merlin, Auto Centrum Norauto oraz pozostałych sklepów znajdujących się na terenie Centrum Handlowego. Teoretycznie wiadukt przy Auchan drogowcy powinni otworzyć dopiero kilka dni temu, czyli dwa miesiące po zakończeniu przebudowy Puławskiej.

Bezkolizyjny przejazd do centrum handlowego, powstał nad poszerzoną do trzech pasów ul. Puławską. Kierowców wpuszczono na wiadukt w szczycie zakupów przed Bożym Narodzeniem. Dla przypomnienia: otwarte wiadukty przy Auchan Piaseczno. Wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego Jaromir Grabowski uznał jednak, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zrobiła to bezprawnie, bo wówczas nie było jeszcze pozwolenia na użytkowanie wiaduktu. Dlatego wlepił drogowcom 70 tys. zł kary.

- Wpuściliśmy tam samochody na podstawie tymczasowej organizacji ruchu. Chodziło o to, żeby można było skończyć wszystkie roboty pod estakadą. Kierowcy byli bezpieczni, bo wiadukt przeszedł już próby obciążeniowe i nasze odbiory - przekonuje Wojciech Dąbrowski, szef mazowieckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg. Od kary odwołał się do Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Więcej informacji na ten temat, możecie przeczytać w informacji: miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34862,4994025.html
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński PIASECZNO
Tematy:Piaseczno