Informacje10 marca 2008, 00:00,

Konkurs Recytatorski Warszawska Syrenka - eliminacje

Konstanciński Dom Kultury www.kdk-info.pl informuje, że 11 marca 2008 roku, o godzinie 10:00 odbędą się eliminacje gminne do XXXI Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka. Konkurs recytatorski jest organizowany przez Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki oraz Mazowieckie Kuratorium Oświaty. Miejsce eliminacji: Konstanciński Dom Kultury przy ul. Jaworskiego 18, Konstancin-Jeziorna.

Uczestnikami konkursu recytatorskiego, są uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy Konstancin-Jeziorna. Laureaci eliminacji gminnych wezmą udział w finałach XXXI Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka, które odbędą się 19 i 20 kwietnia 2008 roku w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki (ul Elektoralna 12, Warszawa). Zapraszamy na gminne eliminacje do XXXI Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka w Konstancińskim Domu Kultury.

Konkurs Recytatorski Warszawska Syrenka to konkurs z wieloletnią tradycją. Jego istotą jest pobudzanie aktywności artystycznej, ujawnianie młodych talentów recytatorskich, ale również wyrobienie nawyku czytania, rozwój czytelnictwa i popularyzacja literatury. Wartością Konkursu, w którym uczestniczą kolejne pokolenia dzieci i młodzieży jest jego kulturotwórcza siła: żywy kontakt ze słowem, z największą polską i światową poezją. W Konkursie biorą udział uczniowie klas O – VI szkoły podstawowej oraz wszystkich klas gimnazjum. Dzieci przechodzą przez kilka szczebli eliminacji. Sądząc z ilości zgłaszających się szkół i ośrodków kultury z całego Mazowsza, uczestników Konkursu są tysiące. Regulamin konkursu: regulamin.pdf
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński KONSTANCIN

Informacje11 marca 2008, 00:00,

I MISTRZOSTWA SAMORZ¡DOWCÓW GMIN POWIATU PIASECZYńSKIEGO W WIELOBOJU SPORTOWYM

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Piaseczno www.gosir-piaseczno.pl organizuje I Mistrzostwa Samorządowców Gmin Powiatu Piaseczyńskiego w Wieloboju Sportowym, które odbędą się 5 kwietnia 2008 roku w hali sportowo - widowiskowej, GOSiR Piaseczno ul. Gen. Wł. Sikorskiego 20, Piaseczno. Patronat honorowy nad Mistrzostwami objęła: Dorota Wysocka - Jońska Przewodnicząca Rady Gminy Piaseczno, natomiast patronat medialny objął Tygodnik Kurier Południowy www.kurierpoludniowy.pl, oraz nasz Prywatny Serwis Mieszkańców Powiatu Piaseczyńskiego www.powiat-piaseczynski.info

I MISTRZOSTWA SAMORZ¡DOWCÓW GMIN POWIATU PIASECZYńSKIEGO W WIELOBOJU SPORTOWYM

I Mistrzostwa Samorządowców Gmin Powiatu Piaseczyńskiego w Wieloboju Sportowym, mają na celu: popularyzację dyscyplin sportowych, jako aktywna forma czynnego wypoczynku, oraz integracja środowisk samorządowych. Zawody zostaną rozegrane w 5 dyscyplinach sportowych: tenis stołowy, piłka nożna, piłka siatkowa, pływanie, dart. Zawodnik może brać udział tylko w dwóch dyscyplinach. W grach zespołowych dopuszczane będą zespoły mieszane, piłka nożna 4 + bramkarz, piłka siatkowa 3 zawodników w tym minimum 1 kobieta obowiązkowo. W darcie i tenisie stołowym każda reprezentacja może wystawić maksymalnie po 6 zawodników ( 3 kobiety i 3 mężczyzn). Do pływania będzie można zgłosić maksymalnie 8 zawodników (4 kobiety i 4 mężczyzn). Turniej darta, tenisa stołowego oraz pływania będą rozgrywane indywidualnie w kategorii kobiet i mężczyzn. Pływanie zostanie rozegrane indywidualnie 25 m. styl dowolny dla kobiet, 25 m. styl dowolny dla mężczyzn oraz sztafeta 4*25 m. styl dowolny (druga i czwarta osoba start z wody).

W I Mistrzostwach Samorządowców Gmin Powiatu Piaseczyńskiego w Wieloboju Sportowym, mogą brać udział tylko etatowi pracownicy samorządów terytorialnych (starosta, burmistrz, wójt, sołtys, radni powiatów i gmin, pracownicy Urzędów Gmin jednostek komunalnych). W poszczególnych konkurencjach nie mogą startować trenerzy i instruktorzy danej dyscypliny sportu oraz osoby zrzeszone. Każda drużyna powinna posiadać jednolite stroje sportowe. Organizatorzy w Mistrzostwach Samorządowców Gmin Powiatu Piaseczyńskiego w Wieloboju Sportowym, przewidzieli nagrody: miejsca I-III medale dla zawodników, puchary dla drużyn. Dla wszystkich uczestników pamiątkowe koszulki.

I Mistrzostwa Samorządowców Gmin Powiatu Piaseczyńskiego program:
8:00 Zgłaszanie się i odprawa techniczna ekip sportowych.
8:30-12:00 Piłka nożna.
8:30-10:00 Pływanie.
10:15–10:30 Uroczyste otwarcie Mistrzostw.
10:00-13:00 Tenis stołowy.
12:00-16:30 Dart.
13:00-17:00 Siatkówka.
17:00 Podsumowanie wyników.
17:30 Zakończenie zawodów i wręczanie nagród.
18:00 Integracyjny grill.

Pisemne zgłoszenia należy zgłaszać do dnia 21 marca 2008 roku, pocztą na adres siedziby GOSiR Piaseczno; faxem 022 716-66-00/01 wew.37. lub pocztą elektroniczną na adres: inf@gosir-piaseczno.pl Formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie internetowej www.gosir-piaseczno.pl: zgłoszenie.doc Wpisowe w wysokości 35 zł od osoby, termin wpłaty do dnia 21.03.2008. na konto PKO S.A. Piaseczno 07 1060 0076 0000 4010 7009 8658 z dopiskiem WYSPORTOWANI SAMORZ¡DOWCY. Wszelkich informacji dotyczących imprezy udziela p. Katarzyna Kondraciuk pod telefonem: (022) 716-66-00 w 30, kom.0660-057-999. Regulamin I Mistrzostwa Samorządowców Gmin Powiatu Piaseczyńskiego w Wieloboju Sportowym. Zapraszamy mieszkańców powiatu piaseczyńskiego do kibicowania samorządowcom naszych gmin.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński PIASECZNO