Informacje2 marca 2007, 00:00,

Konkurs: Przywoływanie wiosny - Sztuka XXI wieku


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli organizuje konkurs plastyczny: Przywoływanie wiosny - Sztuka XXI wieku. Konkurs ma na celu rozbudzenie zainteresowań i rozwijanie zdolności twórczych dzieci i młodzieży. Wprowadzeniem do konkursu powinna być lekcja poświęcona polskim obrzędom i zwyczajom, związanym z przywoływaniem wiosny. Uczestnicy konkursu powinni w oryginalny sposób zinterpretować dawne zwyczaje. Przedstawić je przez pryzmat sztuki XXI wieku. Prace plastyczne mogą przedstawiać np.: marzannę, gaik zielony, wiosenne zwierzęta, wiosenne rośliny.

W konkursie plastycznym "Przywoływanie wiosny - Sztuka XXI wieku", mogą uczestniczyć uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów leżących na terenie gminy Lesznowola. I kategoria wiekowa (klasy IV-VI szkoła podstawowa), II kategoria wiekowa (klasy I-III gimnazjum). Prace plastyczne, z wypełnioną metryczką (wg wzoru), należy dostarczyć do dnia 30 marca 2007 r. do Gminnego Ośrodka Kultury w Lesznowoli mieszczącego się przy ul. Gminnej Rady Narodowej 60, 05-506 Lesznowola.

Dnia 4 kwietnia 2007 roku, zostaną ogłoszone wyniki konkursu. Laureatów poinformujemy telefonicznie o terminie przekazania dyplomów i nagród.

Jury i kryteria oceny: Pracę oceni profesjonalne jury powołane przez organizatorów. Jury przy ocenie prac uwzględni: interpretację tematu, oryginalność, technikę wykonania, staranność wykonania, kompozycje kolorystyczne, pomysłowe wykorzystanie materiałów. Przyjmowane będą tylko prace o wymiarach od 30cm do 80cm. Prace mogą być wykonane w technice przestrzennej: rzeźba, płaskorzeźba, collage oraz rysunek, obraz (akwarela, tempera, olej, wycinanka)

Nagrody:I miejsce klasy IV-VI szkoła podstawowa wakacyjny wyjazd na Warsztaty Artystyczne do Stronia Śląskiego w terminie 5-15 lipca 2007 r. z zespołem £adne Kwiatki. I miejsce klasy I -III gimnazjum wakacyjny wyjazd na Warsztaty Artystyczne do £ucznicy w ramach "Stypendium Twórczego dla Uzdolnionej Młodzieży z Mazowsza" w terminie 16-29 lipca 2007 r. II i III miejsce w obydwu kategoriach wiekowych cenne nagrody rzeczowe.

Osoba odpowiedzialna za organizację konkursu: Aleksandra Gąsowska: tel. 022 757 92 09, e-mail: ola.gasowska@gok-lesznowola.pl

źródło informacji: Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli lesznowola.pl/gok (zakładka konkursy)
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński
Tematy:Lesznowola

Napisz komentarz

Informacje2 marca 2007, 00:00,

IV sesja Rady Powiatu Piaseczyńskiego


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Na oficjalnej stronie powiatu piaseczyńskiego możemy znaleźć zaproszenie na IV sesję Rady Powiatu Piaseczyńskiego. Posiedzenie sesji rozpocznie się 15.03.2007 roku (czwartek) o godzinie 12:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Piasecznie. Więcej informacji i proponowany porządek posiedzenia znajdziecie na stronie Powiatu Piaseczyńskiego: www.piaseczno.pl
autor/źródło: Powiat piaseczyński
Tematy:

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie