Informacje15 marca 2014, 00:00,

Konkurs Policjant, który mi pomógł 2014

VII edycja ogólnopolskiego konkursu POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ już wystartowała. Organizatorem przedsięwzięcia jest jak zawsze Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia. Konkurs odbywa się pod patronatem Komendanta Głównego Policji. Ideą konkursu "Policjant, który mi pomógł" jest wyróżnienie policjantów, którzy w szczególny sposób działają na rzecz ochrony ofiar przemocy domowej. Zgłoszenia w ramach obecnej edycji przyjmowane będą do 31 maja 2014 roku. Konkurs odbywa się pod patronatem Komendanta Głównego Policji oraz Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań "Razem Bezpieczniej".

Konkurs Policjant, który mi pomógł 2014

Celem konkursu jest:
- promowanie postaw i umiejętności dobrze służących ochronie ofiar przemocy w rodzinie;
- podkreślenie roli policjantów w systemie przeciwdziałania przemocy w rodzinie;
- wsparcie policjantów podejmujących wzorowe działania i osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym;
- zwiększenie motywacji policjantów do podejmowania skutecznych działań w tym obszarze.

Zgłoszenia od osób indywidualnych, przedstawicieli organizacji i instytucji można nadsyłać za pomocą elektronicznego formularza znajdującego się na stronie internetowej: policjant.niebieskalinia.pl/formularz.php, a także tradycyjną pocztą ("Niebieska Linia", ul. Korotyńskiego 13, 02-121 Warszawa) podając: dane kontaktowe zgłaszającego, dane policjanta, którego chcielibyście Państwo wyróżnić oraz uzasadnienie tego wyboru (można skorzystać z załączonego formularza zgłoszeniowego do druku). Kandydatury nadesłane po 31 maja 2014 r. zostaną uwzględnione w następnej edycji konkursu.

Kandydatów do nagrody spośród osób zgłoszonych wyłoni kapituła złożona z pracowników Pogotowia "Niebieska Linia", patrona konkursu i laureatów konkursu z lat poprzednich. Rozstrzygnięcie VII edycji konkursu nastąpi z końcem czerwca 2014 roku. Tradycyjnie Laureaci otrzymują nagrody z rąk Komendanta Głównego Policji oraz organizatora konkursu w lipcu 2014 roku, podczas obchodów Święta Policji.

Więcej informacji na stronie www.policjant.niebieskalinia.pl

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

Informacje15 marca 2014, 00:00,

Przygody niebieskiego smoka - Bajkowa Niedziela

Centrum Kultury Piaseczno w ramach Bajkowej Niedzieli zaprasza na spektakl pod tytułem: PRZYGODY NIEBIESKIEGO SMOKA, w wykonaniu Teatru Echo. Bajkowa Niedziela odbędzie się w najbliższą niedzielę 16 marca 2014 roku, o godzinie 14.30 oraz 16.00 w sali Domu Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Bilety w cenie 10 złotych (dzieci), 5 złotych (dorośli). Bilety do nabycia w dniu imprezy od godz. 14.00 w kasie Centrum Kultury. Poduszki zamiast tradycyjnych foteli. Zapraszamy na Bajkową Niedzielę do Piaseczna.

PRZYGODY NIEBIESKIEGO SMOKA - BAJKOWA NIEDZIELA PIASECZNO

Teatr ECHO "Przygody niebieskiego smoka" Pewnego razu z wielkiego jaja wykluwa się mały smok... Nie pluje ogniem, nie straszy dzieci i nie zjada biednych owieczek. Słowem - bardzo różni się od swoich braci. Poza tym jest całkowicie i kompletnie... niebieski. Wyrusza więc w magiczny świat bajek, by znaleźć odpowiedź na pytanie: dlaczego jestem inny? Czy pomoże mu nie do końca Dzielny Rycerz? Czy drewniany Pinokio udzieli mu odpowiedzi? Być może inne, bajkowe i znane Wam postaci będą pomocne? Śpiąca Królewna, Kopciuszek, Czerwony Kapturek? A może odpowiedź znajdzie zupełnie gdzie indziej? Opowieść będąca w duchu tolerancji i akceptowania inności.
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Piaseczno