Informacje29 lutego 2016, 06:00,

Konkurs Piaseczyński Pokaż Talent

Konkurs dla mieszkańców powiatu piaseczyńskiego pod nazwą Piaseczyński Pokaż Talent, organizowany jest przez Akademię Paso oraz Młodzieżową Radę Gminy Piaseczna. Współorganizatorami konkursu są: Starostwo Powiatowe w Piasecznie. Nadzór nad przebiegiem Konkursu sprawuje Komisja Konkursowa powołana przez Organizatorów.

KONKURS PIASECZYŃSKI POKAŻ TALENT

Konkurs ma na celu wypromowanie osób, które chcą zaprezentować swoje zdolności i talenty większemu gremium. Konkurs Piaseczyński Pokaż Talent to szansa dla dzieci i młodzieży (5-20 lat) z terenu powiatu piaseczyńskiego na zaprezentowanie swojego talentu. Zachęcamy do śledzenia informacji na łamach fanpage: facebook.com/piaseczynskipokaztalent

Warunki uczestnictwa w Konkursie
1. W Konkursie mogą uczestniczyć osoby w wieku od lat 5 - 20, z wyjątkiem członków najbliższych rodzin jury.
2. Zgłoszenia do konkursu będą się odbywać poprzez zgłoszenia on – line od następnego tygodnia. Zgłoszenia do konkursu dostępne na stronie: docs.google.com

Harmonogram eliminacji gminnych 2016 r.
12.03 Góra Kalwaria
09.04 Prażmów
16.04 Lesznowola
24.04 Konstancin-Jeziorna
07.05 Piaseczno

Informacje22 lutego 2016, 08:00,

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Przed nami kolejny, już 15. Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. W tym roku każdy zainteresowany będzie mógł zgłosić się o poradę w dniach 22 lutego - 27 lutego 2016 r. Bezpłatna pomoc będzie udzielana między innymi w Ośrodkach Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem. Od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 18:00 oraz w sobotę w godzinach od 10:00 do 13:00. będą w nich pełnione dyżury specjalistów.

TYDZIEŃ POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM

W organizację obchodów – poza Ministerstwem Sprawiedliwości - aktywnie włączyły się: Prokuratura Generalna, Rzecznik Praw Obywatelskich, Rzecznik Praw Dziecka, Komenda Główna Policji, Krajowa Rada Kuratorów, Naczelna Rada Adwokacka, Krajowa Rada Radców Prawnych, Krajowa Rada Notarialna, Komenda Główna Straży Granicznej i Krajowa Rada Komornicza. W obchody Tygodnia Pomocy włączyła się w tym roku Naczelna Izba Lekarska.

Dzięki zaangażowaniu się w obchody Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem wyżej wymienionych podmiotów dyżury będą miały charakter interdyscyplinarny. Ich interdyscyplinarność polegać będzie na tym, że informacji prawnej udzielać będą nie tylko adwokaci, radcowie prawni, notariusze, aplikanci adwokaccy, radcowscy i notarialni, ale także prokuratorzy, funkcjonariusze Policji, czyli osoby które posiadają specjalistyczną wiedzę dotyczącą postępowania przygotowawczego oraz - w zakresie postępowania wykonawczego - kuratorzy sądowi i komornicy. Jednocześnie osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły uzyskać pomoc psychologiczną.

Niezależnie od dyżurów pełnionych w Ośrodkach Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem, na terenie kraju - dzięki współpracy podmiotów zaangażowanych w obchody „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” - zostaną zorganizowane dodatkowe dyżury specjalistów.

W 2000 r. w Ministerstwie Sprawiedliwości zrodziła się idea obchodów Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw, mająca na celu zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Jest ona związana z obchodzonym w dniu 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw. W Polsce dzień ten został ustanowiony Dniem Ofiar Przestępstw na mocy ustawy z dnia 12 lutego 2003 r. o ustanowieniu 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw. Ma on służyć przypominaniu o trudnej sytuacji ofiar przestępstw i ich rodzin.

W związku z obchodami Tygodnia Ofiar Przestępstw w Prokuraturze Rejonowej w Piasecznie przy ulicy kościuszki 14 wgodzinach 9.00-17.00 prokuratorzy będą udzialać pomocy ofiarom przestępstw polegającą na pouczeniach o prawach pokrzywdzonego i sposobie realizacji tych uprawnień.

Ponadto policjanci podlegli Komendzie Powiatowej Policji w Piasecznie będą pełnić dyżury wg. podanego poniżej harmonogramu:

Przeczytaj też: Poznaj sploty piaseczyńskich historii

TYDZIEŃ POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM