Informacje7 listopada 2013, 00:00,

Konkurs na prezentacje Miejsca pamięci narodowej na terenie gminy Konstancin-Jeziorna

Miejsko-Gminne Koło Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Konstancinie-Jeziornie ogłosiło konkurs na prezentacje multimedialne ukazujące gminne miejsca pamięci narodowej. Termin przyjmowania prac mija 25 listopada. Czekają nagrody. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Prace multimedialne prezentujące miejsca pamięci narodowej w gminie Konstancin-Jeziorna można przesłać pocztą elektroniczną na adres: cejba@wp.pl, dostarczyć osobiście do siedziby koła przy ul. Jaworskiego 24, pok, nr 1 (poniedziałki w godz. 14-16) lub pocztą tradycyjną na adres: ul. Jaworskiego 18, 05-520 Konstancin-Jeziorna z dopiskiem na kopercie "Konkurs".

Termin nadsyłania prac konkursowych mija 25 listopada. Zwycięzców poznamy w grudniu. Szczegóły konkursu w załączonym regulaminie: regulamin konkursu Miejsca pamięci narodowej na terenie gm. Konstancin-Jeziorna (.pdf)
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna

Informacje7 listopada 2013, 00:00,

Spektakl Księżniczka na ziarnku grochu - Bajkowa Niedziela dla dzieci w Gassach

Konstanciński Dom Kultury serdecznie zaprasza na spektakl pt. Księżniczka na ziarnku grochu, w wykonaniu teatru Wariacja, który będzie można obejrzeć w najbliższą niedzielę 10 listopada 2013 roku o godz. 16.00 w OSP w Gassach. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy mieszkańców na Bajkową Niedzielę dla dzieci w Gassach.

Spektakl Księżniczka na ziarnku grochu - Bajkowa Niedziela dla dzieci w Gassach

Księżniczka na ziarnku grochu to bajka o kapryśnych książątkach. Książę nie mógł się zdecydować, którą księżniczkę wybrać, przez co wpędza Króla i Królową w poważne kłopoty. Zaś Księżniczka, która pojawiła się z nikąd, była niezwykle wymagająca i kapryśna. I to właśnie, te duże wymagania, tak dwoje książąt do siebie zbliżyło. W spektaklu usłyszymy muzykę G.F. Haendla, która swym niezwykłym urokiem złagodzi przygody Księżniczki i Księcia.
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna