Informacje30 listopada 2015, 09:47,

Konkurs na najpiękniejszą Szopkę bożonarodzeniową - Tarczyn 2015

Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie ogłasza konkurs na najpiękniejszą Szopkę bożonarodzeniową. Prace należy składać u organizatora do 18 grudnia 2015 r. Na adres: Gminny Ośrodek Kultury ul. J. Stępkowskiego 17, Tarczyn. Najlepsze prace konkursowe zostaną nagrodzone. Rozdanie nagród odbędzie się w styczniu 2016 roku.

Konkurs na najpiękniejszą Szopkę bożonarodzeniową

Regulamin konkursu na Szopkę bożonarodzeniową

I. Cele konkursu:
· Kultywowanie wśród uczniów tradycji wykonywania szopek,
· Poznanie i zapamiętanie wydarzeń związanych z narodzeniem Jezusa,
· Poznanie chrześcijańskiej wymowy świątecznych zwyczajów związanych z domowym przygotowaniem szopki bożonarodzeniowej.

II. Uczestnicy:
Konkurs adresowany jest do dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów.

Obejmuje następujące kategorie:
- przedszkola i kl.0
- dzieci z klas I– III szkoły podstawowe
- dzieci z klas IV - VI szkoły podstawowe
- młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych
- szopki rodzinne

III. Warunki uczestnictwa:
Każdy z uczestników może zgłosić do konkursu jedną pracę przestrzenną wykonaną samodzielnie, dowolną techniką i z dowolnych materiałów. Ocenie nie będą podlegać szopki zbiorowe ( nie dotyczy kat. Rodzinna) oraz zakupione szopki jak i figurki. Każda zgłoszona do konkursu praca powinna być opatrzona trwale umocowaną i nie uszkadzającą kompozycji kartą informacyjną zawierającą imię i nazwisko, wiek autora (kategoria), adres, nazwę szkoły tel. kontaktowy. Prace należy składać u organizatora do 18 grudnia 2015 r. Na adres: Gminny Ośrodek Kultury ul. J. Stępkowskiego 17, Tarczyn. Najlepsze prace konkursowe zostaną nagrodzone. Po ocenie prac przez Komisję Konkursową zostanie zorganizowana wystawa szopek bożonarodzeniowych. Rozdanie nagród odbędzie się w styczniu 2016 roku.

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=21&t=962
Informacje23 listopada 2015, 07:40,

Relacja z Charytatywnego Turnieju Siatkówki KPM Wigilia Pełna Prezentów

W dniu 22 listopada 2015 r. odbył się Charytatywny Turniej Siatkówki „KPM Wigilia Pełna Prezentów”. Graliśmy na dwóch obiektach sportowych w Piasecznie. Turniej kadetek w którym zmagały się drużyny: ASTO KZD Piaseczno, LKS Perła Złotokłos, UKS Rutki Płońsk i Bluesoft Mazovia Warszawa został rozegrany na hali Szkoły Podstawowej nr. 5 w Piasecznie, a zmagania Amatorskiego Turnieju Siatkówki można było obserwować na hali Stadionu Miejskiego w Piasecznie. Turniej kadetek wygrała drużyna UKS Rutki Płońsk, a Amatorski Turniej Siatkówki ekipa DHL Warriors.

Turniej kadetek wygrały zawodniczki UKS Rutki Płońsk, które w pokonanym polu pozostawiły ASTO KZD Piaseczno (2 miejsce), LKS Perłę Złotokłos (3 miejsce) i Bluesoft Mazovię Warszawa (4 miejsce).

Amatorski Turniej Siatkówki wygrała drużyna DHL Warriors, która w pokonanymi polu nie tylko zostawiła swoich rywali z grupy eliminacyjnej B: Legijne Piaseczno i ASTO Piaseczno, ale także pokonała w grupie mistrzowskiej: drużynę KORWIN i MIX Nowa Iwiczna. Na bardzo wysokim poziomie stał zwłaszcza mecz w grupie mistrzowskiej pomiędzy drużyną DHL Warriors i MIX-em Nowa Iwiczna. Wygrana (2:0) DHL Warriors z MIX-em Nowa Iwiczna zapewniła im pierwsze miejsce w Charytatywnym Turnieju Siatkówki „KPM Wigilia Pełna Prezentów” !

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Relacja z Charytatywnego Turnieju Siatkówki KPM Wigilia Pełna Prezentów

Zestawienie wyników Amatorskiego Turnieju Siatkówki:

Grupa A:
1. kolejka Szlachetna Paczka-KORWIN (0:2)
2. kolejka KORWIN-Starszaki (2:1)
3. kolejka Starszaki-Szlachetna Paczka (2:0)

1. KORWIN 5 pkt
2. Starszaki 4 pkt
3. Szlachetna Paczka 0 pkt

Grupa B:
1. kolejka DHL Warriors-Legijne Piaseczno (2:1)
2. kolejka Legijne Piaseczno-ASTO Piaseczno (0:2)
3. kolejka ASTO Piaseczno-DHL Warriors (0:2)

1. DHL Warriors 5 pkt
2. ASTO Piaseczno 3 pkt
3. Legijne Piaseczno 1 pkt

Grupa C:
1. kolejka ZSP Józefosław-KS Wilanów (0:2)
2. kolejka MIX Nowa Iwiczna-ZSP Józefosław (2:0)
3. kolejka KS Wilanów-MIX Nowa Iwiczna (0:2)

1. MIX Nowa Iwiczna 6 pkt
2. KS Wilanów 3 pkt
3. ZSP Józefosław 0 pkt

Grupa M – (Mistrzowska)
1. kolejka KORWIN-DHL Warriors (0:2)
2. kolejka DHL Warriors-MIX Nowa Iwiczna (2:0)
3. kolejka MIX Nowa Iwiczna-KORWIN (2:0)

Zwycięzcy Amatorskiego Turnieju Siatkówki DHL Warriors

Ostateczna Tabela:
1 miejsce - DHL Warriors 6 pkt
2 miejsce - MIX Nowa Iwiczna 3 pkt
3 miejsce - KORWIN 0 pkt

Chciałem wszystkim podziękować za przybycie na turniej i grę na rzecz Wigilii Pełnej Prezentów. Dzięki ofiarności naszych graczy, a także kibiców zebraliśmy w sumie 693,10 zł. To dopiero dobry początek zbierania środków na tegoroczną akcję Wigilii Pełnej Prezentów. Czeka na nas jeszcze 11 puszek kwestarskich w naszych zaprzyjaźnionych sklepach na terenie gminy Lesznowola i Piaseczno.

Za organizację tego turnieju wielkie podziękowania ślę dla Jana Komosy, Jana Woźniaka, Rafała Simbora, Jacka Misha, Tadeusza Ordyłowskiego, Adama Kołakowskiego, Fundacji dla Dzieci, klubowi ASTO KZD Piaseczno, Pracowni Rzeczy Różnych SYNAPSIS w Wilczej Górze, p. dyrektor Szkoły Podstawowej nr. 5 w Piasecznie Edycie Pyszyńskiej, Katarzynie Kondraciuk i całemu Gminnemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Piasecznie, wolontariuszom Szlachetnej Paczki, Cezarego Walczaka, Kamila Krzysztofa Korbika, klubu SKRA Bełchatów, firmy dr. Irena Eris za kosmetyki dla dziewczyn i naszych rodzin. Jeżeli kogoś pominąłem to wybaczcie. Wszyscy dzisiaj pokazaliśmy kawał serducha i cieszę się, że mogliśmy spotkać się wspólnie i zagrać. Do zobaczenia za rok!

Kamil Myszyński

Redakcja, 16 lipca 2019