Informacje30 listopada 2015, 09:47,

Konkurs na najpiękniejszą Szopkę bożonarodzeniową - Tarczyn 2015


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie ogłasza konkurs na najpiękniejszą Szopkę bożonarodzeniową. Prace należy składać u organizatora do 18 grudnia 2015 r. Na adres: Gminny Ośrodek Kultury ul. J. Stępkowskiego 17, Tarczyn. Najlepsze prace konkursowe zostaną nagrodzone. Rozdanie nagród odbędzie się w styczniu 2016 roku.

Konkurs na najpiękniejszą Szopkę bożonarodzeniową

Regulamin konkursu na Szopkę bożonarodzeniową

I. Cele konkursu:
· Kultywowanie wśród uczniów tradycji wykonywania szopek,
· Poznanie i zapamiętanie wydarzeń związanych z narodzeniem Jezusa,
· Poznanie chrześcijańskiej wymowy świątecznych zwyczajów związanych z domowym przygotowaniem szopki bożonarodzeniowej.

II. Uczestnicy:
Konkurs adresowany jest do dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów.

Obejmuje następujące kategorie:
- przedszkola i kl.0
- dzieci z klas I– III szkoły podstawowe
- dzieci z klas IV - VI szkoły podstawowe
- młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych
- szopki rodzinne

III. Warunki uczestnictwa:
Każdy z uczestników może zgłosić do konkursu jedną pracę przestrzenną wykonaną samodzielnie, dowolną techniką i z dowolnych materiałów. Ocenie nie będą podlegać szopki zbiorowe ( nie dotyczy kat. Rodzinna) oraz zakupione szopki jak i figurki. Każda zgłoszona do konkursu praca powinna być opatrzona trwale umocowaną i nie uszkadzającą kompozycji kartą informacyjną zawierającą imię i nazwisko, wiek autora (kategoria), adres, nazwę szkoły tel. kontaktowy. Prace należy składać u organizatora do 18 grudnia 2015 r. Na adres: Gminny Ośrodek Kultury ul. J. Stępkowskiego 17, Tarczyn. Najlepsze prace konkursowe zostaną nagrodzone. Po ocenie prac przez Komisję Konkursową zostanie zorganizowana wystawa szopek bożonarodzeniowych. Rozdanie nagród odbędzie się w styczniu 2016 roku.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=21&t=962
Informacje22 listopada 2015, 12:52,

Policjanci odwiedzili przedszkolaków w Zalesiu Górnym


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Policjanci zawsze są otwarci na spotkania z dziećmi i młodzieżą. Kolejne spotkanie odbyło się w przedszkolu w Zalesiu Górnym. Niezwykle ciekawą pogadankę na temat bezpieczeństwa dla przedszkolaków przygotowali policjanci z miejscowego posterunku. Maluchy były oczarowane wizytą policjantów, rewanżując się uśmiechami.

POLICJANCI ODWIEDZILI PRZEDSZKOLAKÓW W ZALESIU GÓRNYM

Policyjne prelekcje, pokazy prewencyjnych filmów i spotkania z dziećmi i młodzieżą cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem ze strony placówek oświatowych w powiecie piaseczyńskim. Najciekawszą grupą są jak zwykle przedszkolaki, dla których już sam widok umundurowanego policjanta jest niezwykłym przeżyciem. Policjanci, jeśli tylko mogą, to zawsze znajdują czas na spotkania z najmłodszymi.

Pogadanki na temat bezpiecznych zachowań, właściwego poruszania się po drodze, są najważniejszymi elementami policyjnych prelekcji. A przedszkolak, jak każdy wie to słuchacz niezwykły, który zawsze zadaje mnóstwo pytań. Policjanci są zawsze dobrze przygotowani do takich spotkań, dlatego też na ich przybycie maluchy czekają z niecierpliwością.

POLICJANCI ODWIEDZILI PRZEDSZKOLAKÓW W ZALESIU GÓRNYM

Kierownik Posterunku Policji w Zalesiu Górnym, asp. sztab. Robert Walos wspólnie z dzielnicowym, sierż. Robertem Sybickim odwiedzili przedwczoraj przedszkole w Zalesiu Górnym. Kiedy policjanci pojawili się w przedszkolnej salce, to w ciągu chwili zapełniła się ona grupą roześmianych przedszkolaków. Funkcjonariusze w niezwykle barwny sposób opowiadali o bezpiecznych zachowaniach w domu, o tym jak obronić się przed atakującym psem oraz o zagrożeniach na drodze, promując tym samym noszenie odblasków.

Policjanci zaprezentowali również wyposażenie używane w codziennej służbie. Największe zaciekawienie u dzieci wzbudził policyjny radiowóz, zaprezentowany przez dzielnicowego, który w trakcie pokazu w bardzo ciekawy sposób opowiedział najmłodszym o swojej służbie.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie