Informacje30 listopada 2015, 09:47,

Konkurs na najpiękniejszą Szopkę bożonarodzeniową - Tarczyn 2015

Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie ogłasza konkurs na najpiękniejszą Szopkę bożonarodzeniową. Prace należy składać u organizatora do 18 grudnia 2015 r. Na adres: Gminny Ośrodek Kultury ul. J. Stępkowskiego 17, Tarczyn. Najlepsze prace konkursowe zostaną nagrodzone. Rozdanie nagród odbędzie się w styczniu 2016 roku.

Konkurs na najpiękniejszą Szopkę bożonarodzeniową

Regulamin konkursu na Szopkę bożonarodzeniową

I. Cele konkursu:
· Kultywowanie wśród uczniów tradycji wykonywania szopek,
· Poznanie i zapamiętanie wydarzeń związanych z narodzeniem Jezusa,
· Poznanie chrześcijańskiej wymowy świątecznych zwyczajów związanych z domowym przygotowaniem szopki bożonarodzeniowej.

II. Uczestnicy:
Konkurs adresowany jest do dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów.

Obejmuje następujące kategorie:
- przedszkola i kl.0
- dzieci z klas I– III szkoły podstawowe
- dzieci z klas IV - VI szkoły podstawowe
- młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych
- szopki rodzinne

III. Warunki uczestnictwa:
Każdy z uczestników może zgłosić do konkursu jedną pracę przestrzenną wykonaną samodzielnie, dowolną techniką i z dowolnych materiałów. Ocenie nie będą podlegać szopki zbiorowe ( nie dotyczy kat. Rodzinna) oraz zakupione szopki jak i figurki. Każda zgłoszona do konkursu praca powinna być opatrzona trwale umocowaną i nie uszkadzającą kompozycji kartą informacyjną zawierającą imię i nazwisko, wiek autora (kategoria), adres, nazwę szkoły tel. kontaktowy. Prace należy składać u organizatora do 18 grudnia 2015 r. Na adres: Gminny Ośrodek Kultury ul. J. Stępkowskiego 17, Tarczyn. Najlepsze prace konkursowe zostaną nagrodzone. Po ocenie prac przez Komisję Konkursową zostanie zorganizowana wystawa szopek bożonarodzeniowych. Rozdanie nagród odbędzie się w styczniu 2016 roku.