Informacje23 sierpnia 2017, 08:00,

Konkurs na najlepszą Szarlotkę

Burmistrz Tarczyna Gminny i Ośrodek Kultury w Tarczynie ogłaszają drugą edycję konkursu na Szarlotkę. Szarlotka - to tak naprawdę tylko nazwa, gdyż w konkursie mogą brać udział ciasta przygotowane na bazie jabłek. Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody.

KONKURS NA NAJLEPSZĄ SZARLOTKĘ

REGULAMIN KONKURSU ORGANIZATOR KONKURSU:
1. Konkurs na "SZARLOTKĘ" (zwany w dalszej części konkursem) został przygotowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie

DATA I MIEJSCE ROZSTRZYGNIĘCIA KONKURSU:
1. Rozstrzygnięcie konkursu, jak i prezentacja przed konkursowa ciast oraz ich degustacja
2. odbędzie się w dniu 10 września br. podczas imprezy Tarczyńskie Owocobranie.

CELE KONKURSU:
1. Kultywowanie i upowszechnianie tradycji sporządzania oraz przygotowania wypieku ciast,
2. Prezentacja najlepszych i najsmaczniejszych ciast przygotowanych przez mieszkańców Gminy Tarczyn,
3. Wymiana doświadczeń między uczestnikami konkursu,
4. Integracja i dobra zabawa społeczności lokalnej.

WARUNKI UCZESTNICTWA:
1. W konkursie mogą uczestniczyć ciasta przygotowane przez mieszkańców gminy Tarczyn. Każdy uczestnik konkursu przygotowuje blachę jednego rodzaju ciasta i przekazuje go organizatorowi.
2. Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest dokonanie wcześniejszego zgłoszenia (do środy 6 września br.) do Gminnego Ośrodka Kultury w Tarczynie, ul. J. Stępkowskiego 17 tel. 22 715 -79-62, osobiście w siedzibie GOK – pokój 101, albo na adres e-mailowy gok@tarczyn.pl
3. Liczba zgłoszeń jest nieograniczona
4. Ciasto może być wykonane w dowolnym miejscu, jednak powinno być dostarczone na konkurs w formie gotowej w dniu imprezy (niedziela - 10 września b.r. ) do godz. 13.00 na Rynek w Tarczynie Do ciasta należy dołączyć karteczkę z godłem wykonawcy, a dane wykonawcy: imię i nazwisko oraz adres zamieszkania, przekazać organizatorowi w zamkniętej kopercie podpisanej tym samym godłem, co ciasto.
5. Komisja konkursowa powołana przez organizatora dokona oceny ciast w dniu 10 września br.
6. Udział w konkursie jest bezpłatny

KRYTERIA OCENY:
1. Komisja dokona wyboru najlepszego ciasta oceniając:
- oryginalność i kreatywność – 0 – 10 pkt
- walory smakowe – 0 – 10 pkt
- estetykę przygotowania oraz sposób dekoracji ciasta – 0 – 10 pkt
- subiektywne odczucia członków komisji po degustacji 0 – 10 pkt
Kolejność miejsc będzie wynikała z punktacji. Decyzja jury jest ostateczna i nie przysługuje od niej odwołanie.

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA:
1. Jury wybierze jednego zwycięzcę konkursu oraz przyzna dwa wyróżnienia.
2. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplom uczestnictwa.
3. Zdjęcia wszystkich potraw biorących udział w konkursie zostaną opublikowane na stronie internetowej organizatora www.gok-tarczyn.pl oraz stronie www.tarczyn.pl oraz na Facebook-u.
4. Każdy uczestnik biorąc udział w konkursie wyraża na to zgodę.
5. Ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród odbędzie się w dniu 10 września.

INNE ISTOTNE INFORMACJE:
1. Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian do Regulaminu do dnia Konkursu
2. Organizator zastrzega sobie prawo odwołania Konkursu bez podania przyczyny
3. Organizator zastrzega sobie prawo do opublikowania imion, nazwisk, zdjęć i informacji o zwycięzcach i uczestnikach konkursu na portalach internetowych i w prasie
4. Poprzez przystąpienie do konkursu uczestnicy wyrażają zgodę na warunki zawarte w Regulaminie
5. Regulamin konkursu udostępniony jest na stronie internetowej organizatora: www.gok-tarczyn.pl praz na stronie www.tarczyn.pl
6. Załącznik nr 1 do pobrania ze strony www.gok-tarczyn.pl

DEKLARACJA PRZYSTĄPIENIA DO KONKURSU:
7. Niniejszy Regulamin jest jedynym dokumentem określającym zasady konkursu.

Informacje21 sierpnia 2017, 08:00,

Filmowe wakacje dla dzieci w Kinie Uciecha Góra Kalwaria

W dniach 21-25 sierpnia 2017 roku o godz. 10.00 odbędą się Filmowe Wakacje dla dzieci w Kinie Uciecha Góra Kalwaria. Dzięki parasolowi licencyjnemu, którym objęte jest Kino Uciecha, można obejrzeć przebojowe filmy za darmo. Tytuły dostępne po dołączeniu do grupy Darmowe seanse w Kinie Uciecha na Facebooku. Grupy zorganizowane prosimy o kontakt pod numerem: 533 503 092 Wstęp wolny! Zapraszamy na filmowe wakacje w Górze Kalwarii.

FILMOWE WAKACJE DLA DZIECI W KINIE UCIECHA GÓRA KALWARIA