Informacje13 marca 2007, 00:00,

Konkurs literacki w Auchan Piaseczno - atrakcyjne nagrody


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Auchan Piaseczno organizuje konkurs literacki dla klientów hipermarketu w Piasecznie. Konkurs polega na napisaniu pracy na temat: Moja wymarzona podróż do Francji. Praca powinna składać się z około 30 zdań i oceniany jest przede wszystkim styl Waszej pracy. Prace należy wrzucić do urny znajdującej w sklepie. Przy pracach konkursowych należy podać swoje dane kontaktowe. Przez cały czas konkurs literacki jest nagłaśniany przez konferansjerkę. Dodatkowe i bardziej szczegółowe informacje na temat konkursu możecie uzyskać w Punkcie Obsługi Klienta w sklepie Auchan Piaseczno.

Konkurs literacki w Auchan Piaseczno

Konkurs trwa od piątku do poniedziałku, a we wtorek oceniane są otrzymane prace. Nagroda w konkursie organizowanym przez Auchan Piaseczno, to dwuosobowe przeloty do Lille we Francji wraz z hotelem. Pierwsze 2 wyloty do Lille były już w zeszłym tygodniu. Teraz przewidziane są następne 3 wyloty dla zwycięzców.

Nie trać czasu! Bierz w rękę kartkę oraz długopis i opisz swoją wymarzoną podróż do Francji. Czekają na Ciebie w Auchan Piaseczno atrakcyjne nagrody! Przeżyj swoją magiczną podróż do Północnej Francji i zakochaj się w Lille od pierwszego spojrzenia!

Trochę informacji o mieście Lille we Francji, do którego polecą zwycięzcy konkursu literackiego w Auchan Piaseczno. Lille to miasto i gmina w północnej Francji, w regionie Nord-Pas-de-Calais, w departamencie Nord. Główne miasto historycznej krainy Flandrii.

Lille zawdzięcza swój dobrobyt i swoją renomę handlowi włókienniczemu. Jego historia sięga VIII wieku, kiedy miasto było sukcesywnie burgundzkie, następnie przyłączone do Holandii pod panowaniem hiszpańskim, aby w końcu stać się ostatecznie miastem francuskim w 1667 roku. Liczne budowle świadczą jeszcze dzisiaj o bogatej przeszłości Lille: Pałac Rihour, dawna siedziba Księcia Burgundii, Hospice de Comtesse (dzisiaj muzeum), Stara Bursa, klejnot architektury flamandzkiej z XVII wieku, Brama Gand, Brama Roubaix, i Brama Paryża, przez którą Ludwik XIV wjechał triumfalnie do Lille. Cytadela, Rynek Główny, Opera, Muzeum Sztuk Pięknych – pierwsze muzeum na prowincji francuskiej – są to miejsca, które bez wątpienia należy zobaczyć, nie licząc wieży Beffroi przy Ratuszu, która oferuje wspaniały widok na miasto i okolice na wysokości 106 metrów. Nie możemy również zapomnieć o Muzeum Charles de Gaule, które mieści się w jego rodzinnym domu w sercu Starego Miasta (Vieux Lille) na ulicy Princesse. W niedzielę rano warto zajrzeć na legendarny targ Marché de Wazemes, a także na targ na Placu Concert.

Mieszkańcy Północy mają opinię lubiących świętowanie! To właśnie, dlatego Lille organizuje, co roku w pierwszy weekend września największą braderie (jarmark) w Europie, gdzie na przemian mieszają się handlarze starzyzną, animacje muzyczne, gigantyczne tarasy, na których możemy degustować tradycyjne mule z frytkami. Lille jest również znane ze swojego życia nocnego: znane są bary na Starym Mieście (Vieux Lille), dyskoteki na ulicy Masséna, niezapominając o kabaretach ze spektaklami, o Zenith (sala koncertowa) gdzie odbywają się występy artystów i grup muzycznych. Oferta jest zróżnicowana i szaleństwo gwarantowane…

Lille jest miastem tradycji handlowych, które w przyszłości zajmą miejsce pomiędzy dużymi metropoliami europejskimi w dziedzinie marketingu, usług, bankowości i ubezpieczeń. Jest to również siedziba największych przedsiębiorstw takich jak : Auchan, LeRoy-Merlin, Décathlon, Norauto, Les levures Lesaffre, Groupe Roquette, Holder, Bonduelle, Renault, PSA, Toyota, mais aussi La Redoute, Les 3 Suisses, Quelle, Promod, Kiabi, Jules, Deviane. Miasto zawdzięcza swój sukces wspaniałemu położeniu geograficznemu i wzorowej dostępności na skrzyżowaniu dużych metropolii Północnej Europy poprzez linie TGV, która łączy miasto z centrum Paryża w 50 minut, z centrum Londynu w 1 godzinę i 20 minut i Brukselę w 30 minut.

Tania linia lotnicza Centralwings pomiędzy Warszawą a Lille

Więcej informacji o Lille znajdziecie na stronie tanich linii lotniczych Centralwings pomiędzy Warszawą a Lille: www.flying-to-lille.com. Zapraszamy na ich stronę, która przybliży atrakcje oraz zabytki Lille. Osobom zainteresowanym Lille pod kątem turystycznym polecamy również stronę www.lilletourisme.com/uk.

Zapraszamy do odkrywania Lille, miasta w północnej Francji, z którego bardzo blisko do Brukseli i do Brugii. Teraz możesz polecieć do Lille razem z Auchan Piaseczno!
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński
Tematy:

Napisz komentarz

Informacje14 marca 2007, 00:00,

Rozstrzygnięte eliminacje konkursu recytatorskiego


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

W lutym informowaliśmy Was o rozpoczętych w Tarczynie eliminacjach gminnych konkursu recytatorskiego Radom-2007, które 8 marca 2007 roku zostały rozstrzygnięte. Do eliminacji zgłosiło się ponad 50 uczniów ze wszystkich szkół podstawowych, z gimnazjów i tzw. "zerówka" z przedszkola. Jury w składzie: Anna Dziedzic - aktorka i Grażyna Ogonowska - animator kultury z R.C.K w Grójcu, oceniało uczestników za dobór repertuaru, dykcję i znajomość tekstu.

eliminacje konkursu recytatorskiego Radom-2007

Do dalszych Eliminacji Powiatowych, które odbędą się 14 marca w Grójcu można było zgłosić tylko 1 osobę w kategorii "0", 2 osoby w kategorii klasa I - VI oraz 2 osoby w kategorii gimnazjum.

Do Eliminacji Powiatowych jury wytypowało:
Klaudię Włodarczyk w kat. "0" z Publicznej Szkoły Podstawowej w Tarczynie
Darię Śliwińską z klasy II
Marcina Galbarczyka z klasy VI
Pawła Studniarka z Gimnazjum w Pamiątce
Milenę Kaczmarek z Gimnazjum w Tarczynie

Ponadto nagrodzono i wyróżniono 10 osób, o których możecie przeczytać w informacji na oficjalnej stronie gminy Tarczyn (link na końcu informacji). Wszyscy otrzymali książki w podziękowaniu za uczestnictwo. Na stronie gminy możecie zobaczyć również zdjęcia z konkursu.

źródło: www.tarczyn.pl

Gratulujemy i trzymamy kciuki za wytypowane osoby w dalszych eliminacjach powiatowych konkursu recytatorskiego Radom-2007.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński
Tematy:Tarczyn

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie