Informacje12 lutego 2018, 08:00,

Konkurs Literacki na opowiadanie

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno ogłasza Konkurs Literacki na opowiadanie. Konkurs trwa od 1 lutego do 30 marca 2018 r. Ostateczny termin nadsyłania prac to 31 marzec 2018 r. Prace oceniane będą w kategorii wiekowej od 16 lat życia. Każdy z uczestników może nadesłać tylko jedno opowiadanie.

KONKURS LITERACKI NA OPOWIADANIE

Celem konkursu jest propagowanie twórczości literackiej poprzez nagradzanie jej twórców, rozwijanie umiejętności literackich, uwrażliwienie na piękno i bogactwo języka ojczystego. Autorzy trzech najlepszych prac otrzymają nagrody – bony książkowe. Nagrodzone prace zostaną wydrukowane w antologii Klubu Poszukiwaczy Słowa.

Regulamin Konkursu Literackiego na opowiadanie (pdf)

Informacje4 lutego 2018, 16:00,

Wieczór z muzyką wenezuelskiej artystki Beatriz Blanco w Kolonii Artystycznej Zalesie Dolne

4 lutego 2018 roku o godz. 17.00 zapraszamy na wieczór z muzyką wenezuelskiej artystki Beatriz Blanco. Wydarzenie odbędzie się w Kolonii Artystycznej, przy ul. Dębowej 3 w Piasecznie - Zalesiu Dolnym. Promocji płyty "I Tan lejos – tak daleko", towarzyszyć będzie wystawa grafiki Aidy Cortez. Wstęp wolny.

WIECZÓR Z MUZYKĄ WENEZUELSKIEJ ARTYSTKI BEATRIZ BLANCO W KOLONII ARTYSTYCZNEJ ZALESIE DOLNE

Beatriz Blanco, śpiewaczka i tancerka, śpiewa mezzosopranem o niezwykłym, głębokim brzmieniu. Ten głos powinien nazywać się „blanco”. Jako mezzosopranistka stworzyła najwspanialszą kreację Carmen, jaką kiedykolwiek widzieliśmy na Polskich scenach operowych. Beatriz urodziła się w Wenezueli, przeżywającej właśnie najgorsze skutki swojej politycznej „dobrej zmiany” i z państwa, które z racji na swoje bogactwa naturalne, mogłoby być najbogatszym państwem świata, w wyniku głupoty rządzących, stało się krajem biedy, cierpienia i ucisku. Beatriz śpiewa o tym w swoich kompozycjach. Słowa piosenek tłumaczy na Polski, dzięki czemu podczas koncertu można dowiedzieć się o aktualnej sytuacji w Wenezueli.