Informacje22 maja 2007, 00:00,

Konkurs Literacki - Moja rodzina na starej fotografii

Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli organizuje konkurs literacki: Moja rodzina na starej fotografii. Konkurs ma zachęcić dzieci i młodzież do poznawania historii swojej rodziny, zbierania informacji o przodkach oraz kolekcjonowania przedmiotów o wartości historycznej.

Opis jednej, wybranej fotografii kuzynów, dziadków, pradziadków żyjących na przełomie XIX i XX wieku, może przybierać różne formy dziennikarskie i literackie: felieton, opowiadanie, komentarz, rozważania, reportaż, wywiad, wspomnienia, pamiętnik itp. Tekst powinien wypełnić stronę A4 (około 1500 znaków). W lewym górnym rogu należy umieścić kopię (xero) opisywanego zdjęcia (ok. 6/3cm). Tekst może być napisany na komputerze, na maszynie lub ręcznie. Pod tekstem należy umieścić imię i nazwisko autora, wiek oraz szkołę.

Warunki uczestnictwa w konkursie literackim: w konkursie mogą uczestniczyć uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów leżących na terenie gminy Lesznowola. I kategoria wiekowa – klasy IV – VI szkoła podstawowa. II kategoria wiekowa – klasy I-III gimnazjum.

Jury i kryteria oceny w konkursie: pracę oceni profesjonalne jury powołane przez organizatorów. Jury przy ocenie prac uwzględni: pomysł na przedstawienie bohatera z fotografii, stylistykę, zasób słownictwa, umiejętność budowania nastroju, poprawną i konsekwentną konstrukcję pracy, oryginalność, wiedzę historyczną. Przyjmowane będą tylko prace spełniające wymogi opisane we wstępie.

Nagrody w konkursie literackim:
I miejsce klasy IV-VI szkoła podstawowa: ksiązki o wartości antykwarycznej
I miejsce klasy I -III gimnazjum: ksiązki o wartości antykwarycznej
II i III miejsce w obydwu kategoriach wiekowych: albumy o tematyce historycznej, związanej z tematem konkursu.

Terminy obowiązujące w konkursie literackim:
Teksty należy dostarczyć do dnia 31 maja 2007 roku do: Gminnego Ośrodka Kultury w Lesznowola, ul. Gminnej Rady Narodowej 60, 05-506 Lesznowola, pok. nr 3. Dnia 12 czerwca 2007 roku, zostaną ogłoszone wyniki konkursu. Organizatorzy poinformują telefonicznie laureatów o terminie przekazania dyplomów i nagród.

Osoba odpowiedzialna za organizację konkursu: Aleksandra Gąsowska, kontakt mailowy: ola.gasowska@gok-lesznowola.pl, telefon: (022) 757 92 09, www.gok-lesznowola.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Lesznowola
Tematy:Lesznowola

Informacje22 maja 2007, 00:00,

Reprezentacyjny Polski Cyrk Arlekin odwiedził Piaseczno

Reprezentacyjny Polski Cyrk Arlekin odwiedził Piaseczno i 22 maja 2007 roku (dziś) o godzinie 17:00 zaprezentuje swój pokaz. Cyrk Arlekin rozstawił swój namiot na boisku Zespołu Szkół Rolniczych, przy ulicy Chyliczkowskiej. Kasa czynna od godziny 11:00. Telefon do kasy: 0507 290 489.

Cyrk Arlekin odwiedził Piaseczno
kliknij aby powiększyć

O przyjeździe cyrku do Piaseczna poinformował nas użytkownik "kameleon" na naszym prywatnym forum powiatu piaseczyńskiego: Cyrk Arlekin przyjechał do Piaseczna. Bardziej szczegółowe informacje o występie pochodzą z plakatów reklamowych, porozstawianych na terenie Piaseczna (patrz zdjęcie powyżej). Szkoda, że zaplanowali jedynie jeden występ w Piasecznie i że tak późno rozstawili plakaty reklamowe.

Cyrk Arlekin jest jedną z popularniejszych imprez w Polsce, podczas której na arenie cyrkowej artyści starają się porwać widza do wspólnej zabawy. Czołowi artyści cyrkowi areny polskiej i zagranicznej z Frankfurtu, Mińska i Kijowa prezentujący swój talent sprawiają, że turnee Cyrku Arlekin po Polsce, jaki poza granicami naszego kraju cieszy się dużym powodzeniem. Więcej informacji o cyrku Arlekin i ich galerię zdjęć, możecie obejrzeć na stronie internetowej: www.cyrk-arlekin.com.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno