Informacje11 czerwca 2007, 00:00,

Konkurs fotograficzny w Piasecznie: Gdzieś Obok Nas

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Piasecznie, Muzeum Regionalne i Towarzystwo Przyjaciół Piaseczna ogłaszają konkurs fotograficzny, którego zadaniem jest przedstawienie dokumentacji fotograficznej dla celów poznawczych i dydaktycznych na temat naszego miasta i gminy. Konkurs fotograficzny jest pod tytułem: Gdzieś Obok Nas.

Do konkursu fotograficznego, organizatorzy zapraszają uczniów: gimnazjów, szkół średnich i liceów. Organizatorzy proszą o pomoc wychowawców, nauczycieli historii i geografii w przybliżeniu tematyki konkursowej (zapoznanie z historią Piaseczna i okolic, wiedzy na temat lokalnej przyrody) i kół fotograficznych. Warto fotografować w okresie majowo czerwcowych wycieczek, oraz w czasie wakacji.

Konkurs fotograficzny w Piasecznie: Gdzieś Obok Nas

Konkursowe zdjęcia wykonane samodzielnie powinny dotyczyć zabytków: architektury, pomników pamięci, kapliczek, podwórek, bram, detali architektonicznych, oraz charakterystycznych miejsc krajobrazowych, pomników przyrody w mieście i gminie Piaseczno.

Jedna osoba może złożyć maksymalnie do 6 zdjęć (4 - zabytki i 2 - przyroda) w formacie A4. Na oddzielnej kartce dołączyć należy swoje dane osobowe (imię, nazwisko, wiek klasa, szkoła, adres domowy, telefon). Organizator prosi również o wyrażenie zgody na nieodpłatne wykorzystanie nadesłanych zdjęć w dowolnym czasie i formie do celów promocji konkursu fotograficznego.

Zdjęcia należy składać do 10 października 2007 roku w Muzeum Regionalnym w Piasecznie, przy ulicy Pl. Piłsudskiego 10 (czwartek - piątek w godzinach: 10:00 - 18:00 oraz sobota - niedziela w godzinach 9:00 - 15:00). Bardziej szczegółowe informacje na temat konkursu fotograficznego pod tytułem: Gdzieś Obok Nas uzyskają Państwo pod numerem telefonu: (022) 737-23-99 (Muzeum Regionalne w Piasecznie). Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno

Informacje7 czerwca 2007, 00:00,

Komunikacyjny koszmar w Górze Kalwarii

Większość kierowców przejeżdżających przez Górę Kalwarię wie, z jakimi utrudnieniami trzeba się liczyć w przededniu weekendów. 6 czerwca wielu wyjechało wcześniej z pracy, by przejechać bez problemu. Niestety, najprawdopodobniej wypadek doprowadził do gigantycznych korków już o godzinie 16-ej. Przy zablokowaniu ronda stoi i 50-tka i 79-tka. Nerwy, upał, koszmar.

Miejscowi jakoś sobie radzą korzystając z nieformalnych objazdów, czy objazdów objazdów. Najbardziej szkoda tych, którzy pracując w dni powszednie w Warszawie czy okolicach jadą do domu na weekend, często bardzo daleko. Cóż... czekamy na obwodnicę.
autor/źródło: Katarzyna Schab - redaktor serwisu powiat piaseczyński Góra Kalwaria