Informacje11 czerwca 2007, 00:00,

Konkurs fotograficzny w Piasecznie: Gdzieś Obok Nas

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Piasecznie, Muzeum Regionalne i Towarzystwo Przyjaciół Piaseczna ogłaszają konkurs fotograficzny, którego zadaniem jest przedstawienie dokumentacji fotograficznej dla celów poznawczych i dydaktycznych na temat naszego miasta i gminy. Konkurs fotograficzny jest pod tytułem: Gdzieś Obok Nas.

Do konkursu fotograficznego, organizatorzy zapraszają uczniów: gimnazjów, szkół średnich i liceów. Organizatorzy proszą o pomoc wychowawców, nauczycieli historii i geografii w przybliżeniu tematyki konkursowej (zapoznanie z historią Piaseczna i okolic, wiedzy na temat lokalnej przyrody) i kół fotograficznych. Warto fotografować w okresie majowo czerwcowych wycieczek, oraz w czasie wakacji.

Konkurs fotograficzny w Piasecznie: Gdzieś Obok Nas

Konkursowe zdjęcia wykonane samodzielnie powinny dotyczyć zabytków: architektury, pomników pamięci, kapliczek, podwórek, bram, detali architektonicznych, oraz charakterystycznych miejsc krajobrazowych, pomników przyrody w mieście i gminie Piaseczno.

Jedna osoba może złożyć maksymalnie do 6 zdjęć (4 - zabytki i 2 - przyroda) w formacie A4. Na oddzielnej kartce dołączyć należy swoje dane osobowe (imię, nazwisko, wiek klasa, szkoła, adres domowy, telefon). Organizator prosi również o wyrażenie zgody na nieodpłatne wykorzystanie nadesłanych zdjęć w dowolnym czasie i formie do celów promocji konkursu fotograficznego.

Zdjęcia należy składać do 10 października 2007 roku w Muzeum Regionalnym w Piasecznie, przy ulicy Pl. Piłsudskiego 10 (czwartek - piątek w godzinach: 10:00 - 18:00 oraz sobota - niedziela w godzinach 9:00 - 15:00). Bardziej szczegółowe informacje na temat konkursu fotograficznego pod tytułem: Gdzieś Obok Nas uzyskają Państwo pod numerem telefonu: (022) 737-23-99 (Muzeum Regionalne w Piasecznie). Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Informacje4 czerwca 2007, 00:00,

Piaseczno miastem atrakcyjnym dla biznesu Ranking Forbes

Według najnowszego rankingu Forbes: Piaseczno należy do miast atrakcyjnych dla biznesu. W rankingu miesięcznika Forbes w kategorii do 100 tysięcy mieszkańców, Piaseczno zajęło II miejsce. Ogłoszenie rankingu miało miejsce 30 maja 2007 roku, w Centrum Olimpijskim, podczas spotkania Forbes Evecutive Forum w Warszawie.

Według informacji podanych na stronie miesięcznika Forbes: niewątpliwym atutem naszego miasta jest bliskość stolicy. Metropolia działa jak magnes przyciągający inwestorów, zwłaszcza zagranicznych, do innych pobliskich miejscowości, a nawet wsi. Fenomenem jest natomiast Wólka Kosowska: wieś w powiecie piaseczyńskim, zwana też podwarszawskim china town. Ulokowało się tam Chińskie Centrum Handlowe będące największym miejscem dystrybucji towarów z Chin i Azji w środkowo-wschodniej części Europy. Na terenie Centrum działalność handlową prowadzi ponad 650 firm, głównie chińskich, wietnamskich, tureckich i polskich. Atrakcyjność inwestycyjna w dużym stopniu zależy od wielkości miasta i jego położenia względem największych ośrodków miejskich w kraju.

Ranking najatrakcyjniejszych miast dla biznesu opublikowano w prestiżowym miesięczniku Forbes. Powstał na podstawie analiz danych z Centralnego Ośrodka Informacji Gospodarczej. Twórcy rankingu sprawdzili liczbę spółek prawa handlowego zarejestrowanych w poszczególnych miejscowościach w ciągu ostatnich pięciu lat, pomniejszając ją o upadłości i likwidacji. Według informacji na stronie Gminy Piaseczno: piaseczno.eu, w tym czasie powstało ich w Piasecznie, 540 z czego 92 z kapitałem zagranicznym.

Cieszymy się z sukcesu Piaseczna i mamy nadzieję, że władze Gminy Piaseczno nie spoczną na laurach II pozycji wśród najatrakcyjniejszych miast do 100 tysięcy mieszkańców i będą dalej skutecznie zachęcać do inwestowania w naszym mieście i regionie, aby w kolejnym rankingu zająć I miejsce.

Forbes jest miesięcznikiem gospodarczym, skierowanym do menedżerów wyższego i średniego szczebla, biznesmenów. Istotna część magazynu to unikalne rankingi, opinie, analizy i komentarze najwybitniejszych postaci światowego biznesu. Forbes ukazuje się w: Polsce, Rosji, Turcji, Izraelu, Arabii Saudyjskiej, Chinach, Korei i USA. Więcej informacji znajdziecie na stronie miesięcznika: www.forbes.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno
Tematy:Piaseczno