Informacje13 sierpnia 2007, 00:00,

Konkurs Fotograficzny Przemijanie w GOK Lesznowola


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli organizuje konkurs fotograficzny pod nazwą: Przemijanie. Konkurs fotograficzny ma na celu rozbudzenie wrażliwości artystycznej dzieci i młodzieży. Uczestnicy konkursu powinni uchwycić na zdjęciach piękno jesiennej przyrody, zadumę cmentarzy, tajemnicę opuszczonych domów i obiektów przemysłowych, smutek miejsc zapomnianych.

Uczestnicy Konkursu Fotograficznego Przemijanie, powinni przesłać jedno kolorowe zdjęcie, powiększone do formatu A4 i odpowiednio zabezpieczone (w koszulkach foliowych). Prace nie mogą być poddawane obróbce komputerowej (kadrowanie, kolorowanie, efekty itp.). Na odwrocie zdjęcia należy umieścić metryczkę (przyklejona kartka) zawierającą: imię i nazwisko wykonawcy, wiek, klasę, szkołę, adres i telefon oraz tytuł pracy. Organizator konkursu nie zwraca nadesłanych prac.

Konkurs fotograficzny w Piasecznie: Gdzieś Obok Nas

W konkursie fotograficznym Przemijanie mogą uczestniczyć uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów leżących w obrębie powiatu piaseczyńskiego, w dwóch kategoriach wiekowych: I kategoria (klasy IV - VI szkoła podstawowa), II kategoria (klasy I - III gimnazjum). Jury konkursu, przy ocenie prac uwzględni: uchwycenie chwili, nastroju, klimatu, światła i koloru; ciekawy kadr; oryginalną i trafną interpretację tematu; twórcze poszukiwania pleneru zdjęciowego. Przyjmowane będą tylko prace spełniające wymogi opisane we wstępie.

Prace na konkurs fotograficzny, należy dostarczyć do dnia 15 października 2007 roku, na adres: Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli, ul. Gminnej Rady Narodowej 60, 05-506 Lesznowola, pok. nr 3. Wyniki konkursu fotograficznego, zostaną ogłoszone podczas wernisażu, połączonego z koncertem poezji śpiewanej, dnia 26 października 2007 roku, o godzinie 18:00, świetlica w £azach (ul. Przyszłości 8). Osoba odpowiedzialna za organizację konkursu fotograficznego Przemijanie to: Aleksandra Gąsowska, adres email: ola.gasowska@gok-lesznowola.pl, telefon: (022) 757 92 09

Nagrody w Konkursie Fotograficznym Przemijanie: I miejsce klasy IV - VI szkoła podstawowa (aparat cyfrowy), I miejsce klasy I - III gimnazjum (aparat cyfrowy), II i III miejsce w obydwu kategoriach wiekowych (albumy, upominki). Zdjęcia laureatów konkursu, zostaną opublikowane w prasie lokalnej.

Informacja o konkursie fotograficznym organizowanym w Lesznowoli, pochodzi ze strony Marcina Kania Radnego Lesznowoli www.marcinkania.pl, plakat: konkurs.pdf
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Lesznowola
Tematy:Lesznowola

Napisz komentarz

Informacje13 sierpnia 2007, 00:00,

Rocznica Bitwy Warszawskiej w Gminie Góra Kalwaria


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Burmistrz Miasta i Gminy Góra Kalwaria serdecznie zaprasza na uroczystości związane z 87 rocznicą Bitwy Warszawskiej, które odbędą się 15 sierpnia 2007 roku, od godziny 9:50 w Górze Kalwarii. Informacja pochodzi z oficjalnej strony Gminy Góra Kalwaria www.gorakalwaria.pl

Rocznica Bitwy Warszawskiej program uroczystości:
9:50 - zbiórka pocztów sztandarowych przed kościołem parafialnym w Górze Kalwarii.
10:00 - msza święta w intencji żołnierzy, którzy oddali życie za Ojczyznę.
Po Mszy Świętej: przejście wszystkich uczestników na Plac Piłsudskiego: powitanie gości, hymn państwowy, przemówienie okolicznościowe Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria, składanie wieńców i wiązanek kwiatów przy popiersiu Marszałka J.Piłsudskiego, występ orkiestry parafialnej.

"Osiemnasta decydująca bitwa w dziejach świata", "Cud nad Wisłą" - takimi słowami zwykło się określać Bitwę Warszawską 1920 roku. Bitwa ta była przełomowym momentem w wojnie polsko-bolszewickiej, która toczyła się w latach 1919-1921. Polem Bitwy Warszawskiej były tereny na wschód od Warszawy. Walki były zacięte. Podwarszawskie miasteczko Radzymin kilkanaście razy przechodziło z rąk do rąk. Jednak Polacy wytrzymali. Faza obronna Bitwy Warszawskiej trwała do 16 sierpnia, a następnie nastąpił przełom. Dokonał go sam Józef Piłsudski. Dowodzona przez niego tzw. grupa manewrowa, w skład której wchodziło 5 dywizji piechoty i 1 brygada kawalerii, przełamała obronę radziecką w rejonie Kocka i Cycowa, a następnie zaatakowała tyły wojsk bolszewickich nacierających na Warszawę. 19 sierpnia Tuchaczewski musiał wycofać się nad Niemen. Ostateczną klęskę bolszewicy ponieśli pod Osowcem, Białymstokiem (22 sierpnia 1920) i Kolnem. W walkach z Polakami bolszewicy stracili kilkanaście tysięcy zabitych i rannych żołnierzy. 66 tys. trafiło do polskiej niewoli, 30 tys. zostało internowanych przez Niemcy w Prusach Wschodnich.

15 sierpnia to Święto upamiętniające jedno z największych zwycięstw oręża polskiego odniesione w Bitwie Warszawskiej 1920 r. nad Rosją Sowiecką. W okresie II Rzeczypospolitej obchodzone bardzo uroczyście dla upamiętnienia walk w obronie Ojczyzny. Nie zostało nigdy anulowane żadnym aktem prawnym. Obchodzono je podczas II wojny światowej w Polskich Siłach Zbrojnych na Zachodzie i w Wojsku Polskim do 1947 r. W następnych latach zaniechano jego obchodów i ustanowiono Dzień Wojska Polskiego (12 października) upamiętniając w ten sposób chrzest bojowy 1 DP im. Tadeusza Kościuszki pod Lenino. W latach 1990–1992 Święto obchodzono w dniu 3 maja, w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Ustawa sejmowa z dnia 30 lipca 1992 r. przywróciła obchody Święta Wojska Polskiego w dniu 15 sierpnia. Wtedy też po raz pierwszy odbyły się centralne obchody tej uroczystości.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Góra Kalwaria

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie