Informacje26 kwietnia 2018, 08:00,

Konkurs fotograficzny - Aktywni piaseczyńscy Seniorzy w obiektywie

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno, Urząd Miasta i Gminy Piaseczno oraz Piaseczyńska Rada Seniorów ogłasza Konkurs fotograficzny "Aktywni piaseczyńscy Seniorzy w obiektywie". Czas trwania konkursu: 9.04-30.05.2018 r. Konkurs przeznaczony jest dla mieszkańców Gminy Piaseczno. Więcej informacji w regulaminie: www.biblioteka-piaseczno.pl

KONKURS FOTOGRAFICZNY - AKTYWNI PIASECZYŃSCY SENIORZY W OBIEKTYWIE

Informacje18 kwietnia 2018, 19:11,

WARSZAWA+ W PIASECZNIE

Bilet na dwie strefy praktycznie w cenie I strefy - czy to realne? Podczas sesji w dniu 18 kwietnia Rada Miejska w Piasecznie wyraziła wolę przystąpienia Gminy Piaseczno do zmodyfikowanej w ostatnim czasie Oferty Warszawa +.

WARSZAWA+ W PIASECZNIE

W uchwale intencyjnej radni upoważnili burmistrza do uzgodnienia warunków porozumienia z m. st. Warszawą określających zasady współpracy i finansowania Programu. Nowe regulacje programu Warszawa+ umożliwią pasażerom aglomeracji warszawskiej korzystającym z biletów okresowych II strefy biletowej ZTM dojazdy komunikacją miejską w cenach niewiele wyższych niż koszt biletów okresowych na I strefę. Specjalnymi cenami objęte będą jedynie bilety okresowe 30 i 90 dniowe. Różnica wynikająca z obniżonych cen zakupu zostanie pokryta bezpośrednią dopłatą z budżetu gminy na rzecz ZTM.

– Cieszę się, że wykonujemy kolejny krok w kierunku wprowadzenia nowych, korzystniejszych zasad korzystania z komunikacji miejskiej . Mam nadzieję, że niższe koszty zakupu biletów podniosą atrakcyjność komunikacji publicznej i zmniejszą choć trochę ruch na naszych drogach. To może przyczynić się zarówno do poprawy jakości powietrza w naszym mieście, jak również wpłynąć korzystnie na domowe budżety mieszkańców Piaseczna – mówił po sesji Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Zdzisław Lis.

Aby pasażerowie mogli skorzystać z tej oferty, gmina musi zabezpieczyć w budżecie odpowiednie środki na pokrycie dopłat oraz ustalić z ZTM szczegóły funkcjonowania programu. Wszystko wskazuje na to, że Oferta Warszawa + może wejść w życie już niebawem.

UMiG Piaseczno