Informacje2 czerwca 2007, 00:00,

Konkurs Cartoon Network w Galerii Auchan Piaseczno

Auchan Piaseczno razem z Cartoon Network organizuje w swojej galerii handlowej konkurs. Wystarczy w dniach 2 i 3 czerwca 2007 roku, w godzinach od 12:00 do 18:00 zgłosić się do stanowiska konkursowego i sfotografować się z bohaterem z Cartoon Network. Wśród wykonanych zdjęć organizatorzy wybiorą najciekawe. Zwycięzca otrzyma zaproszenie do Legolandu dla trzech osób.

Dzień Dziecka z Cartoon Network w Galerii Auchan Piaseczno. Konkurs: zwycięzca otrzyma zaproszenie do Legolandu dla trzech osób.

Patronem medialnym Konkursu jest miesięcznik Cartoon Network, natomiast sponsorem jest firma Auchan Polska. W Konkursie mogą wziąć udział dzieci w wieku 3-10 lat. Warunkiem uczestnictwa jest: dokonanie jednorazowego zakupu potwierdzonego paragonem fiskalnym dowolnych produktów, z wyjątkiem napojów alkoholowych, produktów tytoniowych i produktów leczniczych w sklepach znajdujących się na terenie Galerii Handlowej Auchan oprócz hipermarketu Auchan, w trakcie trwania imprezy na kwotę nie mniejszą niż 30 złotych. Następnie należy zgłosić się do fotografa, który wykona zdjęcie dziecku z maskotką Cartoon Network. Nagrodą główną dla zwycięzcy, jest wycieczka do Legolandu w Danii dla zwycięzcy oraz dwóch osób towarzyszących. W skład nagrody wchodzi: transport do Legolandu, bilet wstępu do Legolandu, zwiedzanie Legolandu- 9 godzin, powrót i nocleg).

Więcej Informacji o konkursie znajdziecie na stronie: cartoonnetworkmagazyn, oraz w regulaminie konkursu: lego.pdf. Zapraszamy do galerii handlowej Auchan Piaseczno.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno

Informacje31 maja 2007, 00:00,

Thomson Displays Polska - odpowiedź Burmistrza Piaseczna

W nawiązaniu do spraw związanych ze zwolnieniami w Thomson Displays w Piasecznie, Marcin Kania jako Pełnomocnik Powiatowy Socjaldemokracji Polskiej w Powiecie Piaseczyńskim wysłał 21 maja 2007 roku, pismo interwencyjne do Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno Józefa Zalewskiego. Po kilku dniach otrzymał odpowiedź z Urzędu Gminy, w której możemy przeczytać:

Uprzejmie informuję, że władze gminy nie są uprawnione do bezpośredniej ingerencji w działania prywatnego podmiotu, jakim jest firma TDP w Piasecznie, oraz procesu negocjacyjnego pomiędzy prywatnym pracodawcą a związkami zawodowymi.

Biorąc jednak pod uwagę aspekt społeczny i ewentualne konsekwencje związane z restrukturyzacją największego zakładu na terenie gminy Piaseczno, burmistrz spotkał się z dyrekcją Thomson Displays Polska oraz wiceprezydentem koncerny Videocon Arvindem Bali.

Thomson Displays Polska – odpowiedź Burmistrza Piaseczna
kliknij aby powiększyć

Na tym spotkaniu przedstawiciele indyjskiego koncernu Videocon przedstawili wizję rozwoju firmy w Piasecznie. Kłopoty finansowe zakładu w Piasecznie związane są z przełomem w technologii produkcji ekranów. Szacuje się, że w 2009 roku już ponad 90% światowej sprzedaży stanowiły będą ekrany LCD. Kineskopy nawet najnowszej generacji produkowane w Piasecznie nie znajdą popytu na światowych rynkach. Fabryka w Piasecznie generuje kilkanaście milionów EURO strat każdego miesiąca. Koncern Videocon posiada kapitał oraz dostęp do technologii produkcyjnej odpowiedniego szkła i matryc LCD i chciałby taką produkcję uruchomić w Piasecznie. Polska byłaby wówczas pierwszym krajem w Europie, produkującym matryce LCD. Warunkiem stawianym przez inwestora jest radykalna restrukturyzacja zakładu, która jego zdaniem nie jest możliwa bez likwidacji znaczącej ilości miejsc pracy w najbliższym czasie. Po uruchomieniu nowej produkcji Koncern Videocon przewiduje ponownie zwiększenie liczby zatrudnionych osób.

Burmistrz Piaseczna czyni starania, aby zwrócić uwagę polityków na bieżące problemy w TDP, gdyż koncern uzależnia swoje przyszłe inwestycje w Piasecznie od zaangażowania się polskiego rządu. Sprawa jest bardzo delikatna, gdyż hindusi nie uzyskawszy odpowiedniego wsparcia mogą całkowicie wycofać się z Piaseczna i Polski.

Jak Pan widzi sprawa jest złożona i poważna, że znacznie wykracza poza możliwości negocjacyjne samorządu. Co się tyczy wspomnianego przez Pana specjalnego programu umożliwiającego znalezienie pracy osobom zwolnionym, to nie została jeszcze podjęta przez pracodawcę żadna konkretna decyzja. Nie wiemy, kto miałby być zwolniony oraz ile z tych osób jest mieszkańcami gminy Piaseczno. Thomson Displays Polska zatrudnia pracowników z całej aglomeracji warszawskiej, tylko ich mniejsza część mieszka w Piasecznie. Oczywiście, gdy zajdzie taka potrzeba włączymy się w program pomocowy przygotowywany przez Powiatowy Urząd Pracy.

Pismo zostało podpisane przez Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno Józefa Zalewskiego. Dokument umieściliśmy w załączeniu, jako screen pisma skierowanego do Marcin Kania jako Pełnomocnika Powiatowego Socjaldemokracji Polskiej w Powiecie Piaseczyńskim.

Osoby, które są zainteresowane sprawą Thomson Displays Polska zapraszamy do zapoznania się z poprzednimi informacjami w naszym serwisie:
- Hinduski Videocon i gigantyczna inwestycja w Piasecznie (2007-05-22)
- Masowe zwolnienia w Thomson Displays w Piasecznie (2007-04-21)

Czekamy na Wasze komentarze, oraz zapraszamy do rozmowy na naszym prywatnym forum powiatu piaseczyńskiego w temacie: Masowe zwolnienia w Thomson Displays.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno