Informacje24 stycznia 2015, 10:00,

KONFRONTACJE W KONSTANCINIE


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Podczas II części wystawy środowiska artystycznego Konstancina-Jeziorny pokazane zostaną prace 18 artystów występujących wspólnie pod hasłem Nowy Rozdział. Ich wystawa, otwarta w nowym roku, w nowym miejscu, jakim jest Hugonówka, z udziałem nowych członków grupy, obok tradycyjnych technik, takich jak malarstwo, rzeźba i grafika, prezentować będzie prace realizowane w nowych (nietradycyjnych) formach, takich jak video, instalacje i fotografie. Nowy będzie również sposób aranżowania wystawy.

KONFRONTACJE W KONSTANCINIE

W wystawie udział wezmą: Hanna Bartkiewicz, Anna Buczkowska, Dorota Buczkowska, Ola Buczkowska – Przeździk, Julian Henisz, Adela Kaczmarek, Paweł Korab – Kowalski, Marek Łukasik, Anna Masiul-Gozdecka, Tomasz Myśluk, Anna Pelc, Anna Polanowska, Michał Przeździk – Buczkowski, Aleksander Ryszka, Anna Skajnowska, Tomasz Siwiński, Marlena Wąsowska, Artur Wąsowski Konfrontacjom cz. II towarzyszyć będzie wystawa indywidualna prac Doroty Buczkowskiej pt. „Diament w lesie”.

Dorota Buczkowska jest absolwentką Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie a także Centre National des Arts Plastiques Villa Arson w Nice oraz Gender Studies na Uniwersytecie Warszawskim. Jest artystką interdyscyplinarną wykorzystującą w swojej twórczości malarstwo, rysunek, instalację i video. W grudniu 2014 roku znalazła się na liście 10 najlepiej zapowiadających się artystów 2014 r. Na wystawie będziemy mieli okazję zobaczyć serię jej najnowszych prac.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

KONFRONTACJE W KONSTANCINIE

Otwarcie wystaw odbędzie się w sobotę, 24 stycznia 2015 roku o godz. 17.00. Miejsce: Konstanciński Dom Kultury, ul. Mostowa 15, Hugonówka, Konstancin-Jeziorna. Wstęp wolny.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=12&t=6055
Informacje18 stycznia 2015, 22:37,

BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE 2015


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

W województwie mazowieckim 19 stycznia rozpoczynają się ferie. Dla wielu młodych ludzi i dorosłych najbliższe dni będą czasem odpoczynku, zabawy i wyjazdów na zimowiska. Podobnie, jak w poprzednich latach policjanci ruchu drogowego będą sprawdzać stan techniczny autokarów. Nad bezpieczeństwem wszystkich tych, którzy udadzą się na zimowy wypoczynek i tych, którzy pozostaną w Piasecznie, czuwać będą policjanci ruchu drogowego i prewencji.

BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE 2015

Jak co roku piaseczyńscy policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w czasie ferii zimowych. Policjanci będą prowadzili wzmożone działania prewencyjne mające na celu przeciwdziałanie zagrożeniom bezpieczeństwa dzieci, które zostają na miejscu i które wyjeżdżają na zorganizowany wypoczynek.

Praktyka i doświadczenia lat ubiegłych pokazują, że podczas zimowych ferii zdarza się więcej niż w innych okresach roku wypadków i nieszczęśliwych zdarzeń właśnie z udziałem najmłodszych. Dzieci padają ofiarami wypadków komunikacyjnych, powodują różnorodne zagrożenia, dochodzi do pierwszych „eksperymentów” z alkoholem czy też niebezpiecznymi narkotykami.

Funkcjonariusze będą prowadzili kontrole miejsc, w których sprzedaje się alkohol, aby do minimum zmniejszyć zjawisko sprzedawania go nieletnim. Tu liczymy również na reakcję mieszkańców, na powiadamianie nas o każdym zaobserwowanym takim przypadku. Wszystko zgodnie z programem „ Reaguj. Powiadom. Nie toleruj” Sprawdzimy każdy sygnał.

Policja będzie też rozpoznawała i kontrolowała miejsca, w których grupuje się młodzież, będzie legitymować osoby, kontrolować stan trzeźwości nieletnich, w razie potrzeby używać narkotestów. Uwadze policjantów, nie ujdą również tzw. dzikie lodowiska – jeśli oczywiście pogoda pozwoli na ich utworzenie. Policjanci wspólnie z lokalnymi władzami i instytucjami będą je kontrolować.

Tak wiele przedsięwzięć Policji w celu zapewnienia bezpiecznego wypoczynku dzieciom i młodzieży, ochroną ich przed niebezpieczeństwami i niebezpiecznymi sytuacjami, nie zastąpi jednak zdrowego rozsądku i zwykłej codziennej uwagi. Pewnie najlepszym sposobem uchronienia dzieci i młodzieży przed nieszczęśliwymi wypadkami jest zagospodarowanie ich wolnego czasu przez dorosłych, bezpośrednia ochrona i uwaga. Jednak pamiętajmy, że w wielu sytuacjach nieszczęścia mogą wynikać z winy rodziców czy opiekunów, którzy nie do końca wywiązują się ze swoich obowiązków, są zbyt lekkomyślni.

Zimowe ferie to dla wielu czas podróży, niejednokrotnie dalekich i męczących. Ruch na drogach wzrasta, szczególnie w miejscowościach chętnie odwiedzanych przez turystów. Niestety, pomimo wielokrotnie powtarzanych apeli, nie wszyscy kierujący pamiętają o zasadach bezpieczeństwa. Nadmierna prędkość, kierowanie pod wpływem alkoholu, nie zapięte pasy bezpieczeństwa, dziecko przewożone bez fotelika, rozmowy przez telefon komórkowy w trakcie jazdy, wreszcie brawura i kompletny brak umiejętności przewidywania – to najczęstsze przestępstwa i wykroczenia drogowe. Jak wynika z policyjnych statystyk, każdego roku w czasie ferii zimowych na polskich drogach dochodzi do poważnych wypadków, w których giną kolejne osoby. Dlatego też najbliższe tygodnie dla funkcjonariuszy będą czasem wytężonej pracy. Szczególną uwagę zwrócą na kierowców przekraczających dozwoloną prędkość, wyprzedzających w niedozwolonym miejscu, jeżdżących bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, pod wpływem alkoholu i przewożących dzieci bez fotelików.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego piaseczyńskiej komendy realizując przedsięwzięcia akcji „Bezpieczne Ferie” systematycznie będą przeprowadzić akcję kontroli autokarów. Organizatorzy wyjazdów na zimowiska , a także uczestnicy mogę codziennie podjechać autokarem na parking przed budynkiem komendy w Piasecznie, ul. Kościelna 3, gdzie policjanci sprawdzą stan technicznego autokarów, ważność badań technicznych, a także trzeźwość kierujących. Informacje telefoniczne można uzyskać po nr tel. 22 60-45-204 od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00 lub całodobowo u oficera dyżurnego 22 60-45-213.

Zróbmy zatem wszystko aby ferie były dla dzieci i dla nas spokojne, zadbajmy o bezpieczny wypoczynek i powrót do domów.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=26&t=10784

Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie