Informacje11 marca 2012, 00:00,

Konferencja Zdrowa Mama i Zdrowe Dziecko

24 m

Przeczytaj też: Poznaj sploty piaseczyńskich historii

arca 2012 roku o godz. 13.00 zapraszamy na bezpłatną konferencję dla kobiet w ciąży i młodych mam: ZDROWA MAMA, ZDROWE DZIECKO, która odbędzie się w Fitness Klubie GreenUp (przy ul. Puławskiej 45B, w Piasecznie). Wstęp wolny. Osoby zainteresowane wzięciem udziału w konferencji, proszone są o kontakt telefoniczny pod numerem: 669-438-437.

Na konferencji "Zdrowa mama, zdrowe dziecko" Panie m. in. znajdą odpowiedzi na pytania: jak dbać o ciało, jak odżywiać się w ciąży, jak dobrać odpowiedni wózek dla maluszka oraz jak znaleźć nianię idealną. Będzie można dowiedzieć się czegoś więcej o bezpiecznych ćwiczeniach w ciąży , a także o miękkich nosidłach oraz o sposobie wiązania chust. Dla uczestników przewidziano też poczęstunek.

Organizatorem konferencji jest portal Powiat-Piaseczyński.info. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Piaseczna - Zdzisław Lis.

KONFERENCJA ZDROWA MAMA I ZDROWE DZIECKO

Zdrowa Mama i Zdrowe Dziecko program:

1. Uroczyste powitanie gości.
  2. Wykład: Jak uniknąć rozstępów?- Salon Kosmetyczny Make Me Beauty.
  3. Pokaz ćwiczeń jakie powinno się wykonywać w czasie ciąży, aby prawidłowo przygotować się do porodu i szybko powróci do formy nie tracąc figury - Fitness Klub Green Up.
  4. Wykład: Zdrowe odżywianie w ciąży i po ciąży - spotkanie z dietetykiem z Centrum Medycznego CMP w Piasecznie.
  5. Wykład: żywność ekologiczna - sklep Kombu. Prezentacja eko- produktów.
  6. Poczęstunek – restauracja Aromat.
  7. Wykład: Jak dobrze dobrać wózek? - firma Bebecar.
  8. Instruktaż wiązania chust i pokaz miękkich nosideł dla niemowląt.
  9. Wykład: Jak znaleźć solidną i odpowiedzialną nianię? Na co zwracać uwagę przy wyborze opiekunki do dzieci? - agencja rekrutująca nianie, My też mamy dzieci.
  10. Podziękowania oraz pożegnanie gości.

Informacje12 marca 2012, 00:00,

Koncert zespołu ZEBRA w Piasecznie

Centrum Kultury Piaseczno serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na koncert zespołu ZEBRA, który odbędzie się 16 marca 2012 roku o godz. 20.00. Miejsce koncertu: sala Domu Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Wstęp 10 złotych. Zespół ZEBRA łączy elektroniczne brzmienia z szeroko pojętym dubem. Zapraszamy na koncert zespołu Zebra.

KONCERT ZESPO£U ZEBRA. Foto: Michał Jochemczyk
Foto: Michał Jochemczyk, źródło zdjęcia: profil zespołu Zebra na facebook

Zespół ZEBRA łączy elektroniczne brzmienia z szeroko pojętym Dubem. Zespół Zebra występuje w składzie: Zdzisław Orłowski - Composer, Live Mix, Melodica, Natalia Norko - Vocal & Lyrics, Marcin Rak – Perkusja, Darek Dżugan - Kontrabas, £ukasz Dembiński - Djembe/perkusjonalia, Bartosz Pernal – Puzon, Karolina Frankiewicz - Saxofon, Flet poprzeczny, Paweł Konikiewicz – keys. Każdy z nich na słowo zebra reaguje inaczej. Jedni kojarzą ją ze ssakiem mieszkającym w Afryce inni z fikuśnym oznaczeniem przejścia dla pieszych. Od dzisiaj zmieniamy to spojrzenie i przedstawiamy Wam Zebrę jakiej jeszcze nie znacie! Zebra założona została w 2007 roku przez Zdzisława Orłowskiego i Natalię Norko.

Koncert zespołu ZEBRA w Piasecznie

Początki działalności zespołu przypadają na Kraków, lecz aktualnie Zebra stacjonuje we... Wrocławiu. Zespół eksperymentuje wokół gatunku muzycznego, jakim jest dub. Jego członkowie tworzą wybuchowe, psychodeliczne mieszanki, łącząc nowoczesne, elektroniczne brzmienia z żywymi instrumentami, takimi jak: wiolonczela, flet poprzeczny, gitara basowa, djembe, melodica, akordeon czy perkusja określając swoją muzykę mianem „experimental dub”. Debiut Zebry nastąpił w 2009 roku, na trzeciej części kultowej składanki Dub Out of Poland, na której ukazał się utwór „ Anyway”. W roku 2010 roku Zebra zdobyła drugie miejsce w konkursie £owimy Talenty, podczas „Maj Music Festival” w Katowicach.

W tym okresie zespół rozpoczął współpracę z wytwórnią internetową „Paproota Dub Net Label”, gdzie ukazał się ich debiutancki album pt. „Dream Walking”. Zebra staje w obronie natury, a buntuje się przeciwko czasom zmechanizowanych uczuć i wyścigu szczurów. Duszę zespołu wypełnia gniew i frustracja rodem z punka połączona jednak z nadzieją, pozytywną mocą dub’owej wibracji. Zespół stara się ukazać za pomocą oryginalnego brzmienia tą drugą stronę świata, bardziej magiczną i zaskakującą, ponieważ ”reality is not enough …” Aktualnie Zebra, intensywnie koncertuje na terenie całego kraju promując album „Dream Walking” i przygotowuje się do wydania nowego albumu, który został nagrany we wrzesniu 2012 w znakomitym Rolling Tapes studio! Więcej informacji na FB: facebook.com/zebradub
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno