Informacje18 września 2013, 00:00,

Konferencja Piaseczno w Zdrowej Równowadze

Zapraszamy mieszkańców na konferencję pn.: Piaseczno w Zdrowej Równowadze, która odbędzie się 28 września 2013 roku od godz. 10.00, oraz 2 października 2013 roku od godz. 18.00 Miejsce: Sala Konferencyjna w Urzędzie Miasta i Gminy Piaseczno przy ul. Kościuszki 5 w Piasecznie. Warsztaty są bezpłatne. Zgłoś się już dziś, nie czekaj - wypełnij formularz na stronie internetowej: www.cmp.med.pl/formularz lub zadzwoń tel. kom. 601 198 197 Wydarzenie na temat konferencji na facebook: www.facebook.com/events/178132675704659/

PIASECZNO W ZDROWEJ RÓWNOWADZE

Co z tymi dietami? Czyli prawdy i mity o paradoksach związanych z odżywianiem, odchudzaniem, suplementami i stylem życia. Piaseczno w Zdrowej Równowadze to projekt pod patronatem Burmistrza Piaseczna. Pomysłodawcami projektu są Fundacja CMP – Czy mogę pomóc?, Klub Równowagi i Centrum Medyczne CMP. Nasz projekt to akcja prozdrowotna! Chcemy uświadamiać, obalać mity i pokazywać, że zdrowy styl życia nie oznacza ciągłego bycia na dietach oraz odmawiania sobie przyjemności, które w dłuższym okresie czasu prowadzą do naszej frustracji i zniechęcenia, a w końcowym etapie do efektu jojo.

PIASECZNO W ZDROWEJ RÓWNOWADZE

Piaseczno w Zdrowej Równowadze w programie:

- dlaczego Polska jest obecnie jednym z najszybciej tyjących krajów na świecie, skoro co druga osoba dookoła jest na diecie
- czy zatem diety nie działają
- czy to prawda, że jeśli chcesz utyć, to najlepiej przejść na dietę
- dlaczego jedzenie, odchudzanie i tycie zaczyna i kończy się w głowie
- co ma wspólnego efekt jo-jo z epoką jaskiniowców
- czy nasz umysł jest ślepy, czy też myśli, kiedy sięgamy po jedzenie
- czy to prawda, że statystycznie po każdej diecie po 2 latach wszyscy wracają do wagi sprzed diety, a nawet ją przekraczają
- czy którekolwiek suplementy na odchudzanie są skuteczne i czy są badania, które to potwierdzają
- czy ćwicząc więcej rzeczywiście schudniemy
- czy można chudnąć i nie być głodnym
- jakie sposoby odchudzania są skuteczne, skoro nic nie działa

A ponadto:
- odżywczy poczęstunek
- loteria z atrakcyjnymi nagrodami
autor/źródło: Fundacja CMP - Czy Mogę Pomóc?

Informacje19 września 2013, 00:00,

List burmistrza do rodziców przedszkolaków

Szanowni Rodzice, W związku ze zmianą ustawy o systemie oświaty od 1 września 2013 roku ograniczone zostały opłaty pobierane przez gminę od rodziców do 1 zł za każdą dodatkową godzinę ponad 5 bezpłatnych godzin podstawy programowej. Równocześnie wprowadzony został zakaz pobierania od rodziców opłat za zajęcia dodatkowe.

List burmistrza do rodziców przedszkolaków

Mając na uwadze potrzeby i Państwa duże zainteresowanie możliwościami pełniejszego rozwoju dzieci zdecydowałem o przesunięciu dodatkowych środków budżetowych i sfinansowaniu przez gminę Piaseczno dwóch godzin zegarowych dodatkowych zajęć dla każdego dziecka przebywającego w przedszkolu po zrealizowaniu podstawy programowej.

O rodzaju tych zajęć oraz ich kształcie zdecydują dyrektorzy poszczególnych Przedszkoli po zasięgnięciu Państwa opinii. Tak więc możliwe będzie zorganizowanie kilku różnych zajęć w tygodniu. Wiemy z praktyki, że zajęcia które są w stanie przyswoić dzieci trwają z reguły 30 lub 15 minut. Tak więc będzie możliwość zorganizowania od 4 do 8 różnych dodatkowych zajęć w tygodniu, które ruszyć mają już od października.

List burmistrza do rodziców przedszkolaków

Mam nadzieję, że zaproponowane przeze mnie rozwiązanie jest dla Państwa satysfakcjonujące, zwłaszcza, że w myśl nowych przepisów, znacznemu obniżeniu uległy koszty ponoszone przez rodzica, w związku z przebywaniem dziecka w przedszkolu.

Pragnę też wytłumaczyć, że zgodnie z interpretacją Ministerstwa Edukacji Narodowej Dyrektor przedszkola może wynająć podmiotowi zewnętrznemu pomieszczenie na prowadzenie działalności edukacyjnej. W tym przypadku działalność ta powinna być prowadzona po zakończeniu zajęć wychowania przedszkolnego oferowanych przez przedszkole.

Z poważaniem,
autor/źródło: Zdzisław Lis - Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno