Informacje12 listopada 2013, 00:00,

Konferencja Perspektywy Rozwoju Turystyki Weekendowej na południe od Warszawy

Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Zlewni Rzeki Jeziorki organizuje konferencję pn. Perspektywy Rozwoju Turystyki Weekendowej na południe od Warszawy. W trakcie spotkania zostaną podsumowane tegoroczne działania Stowarzyszenia związane z realizacją projektu Kraina Jeziorki. Raj dla Rowerzystów. Polegał on na wyznaczeniu nowych szlaków rowerowych na obszarze działania Stowarzyszenia tj. zlewni rzeki Jeziorki oraz przeprowadzeniu kampanii promocyjnej. Będzie się można bliżej zapoznać z inicjatywami rowerowymi organizowanymi na tym terenie, a także wydarzeniami związanymi z samą rzeką Jeziorką. Dodatkowo zaprezentowane zostaną cztery główne atrakcje naszego regionu, a także nowoczesne narzędzia promocji miast i gmin tj. geocaching oraz questing.

KONFERENCJA PERSPEKTYWY ROZWOJU TURYSTYKI WEEKENDOWEJ NA PO£UDNIE OD WARSZAWY

Na finał dobrej praktyki omówiony zostanie projekt wdrażany w regionie siedleckim w okolicach Węgrowa pn. „Kraina Mistrza Twardowskiego”. Konferencję zakończy dyskusja na temat przyszłości działań Stowarzyszenia i innych podmiotów w zakresie promocji turystycznej regionu. Wnioski z konferencji będą podstawą do opracowania planu działań, jakie Stowarzyszenie będzie realizowało w 2014 roku. Na konferencję zapraszamy w czwartek 14 listopada 2013 roku w Piasecznie (w godz. 9:30 - 15:00) do sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno (ul. Kościuszki 5). Rejestracja rozpocznie się od godz. 9:00. Szczegółowy program konferencji znajduje się poniżej oraz na stronie www.krainajeziorki.pl. Udział w konferencji jest bezpłatny, wystarczy wysłać zgłoszenie na adres e-mail strzyzewski@piaseczno.eu lub zgłosić się telefonicznie 22 70 17 682.

Program Konferencji:
9:00 Rejestracja uczestników
9:30 Otwarcie Konferencji – prezes Ryszard Machałek

CO ROBIMY? Rowery to przyszłość
9:40 Realizacja projektu Kraina Jeziorki. Raj dla Rowerzystów w 2013 roku – Arkadiusz Strzyżewski (członek zarządu Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Zlewni Rzeki Jeziorki)
10:00 Chodź na rower – czyli jak wyciągnąć mieszkańców na rower – Agnieszka Jarzębska
10:15 Grójeckie rowerowanie – Sławek Jóźwiak (Stowarzyszenie WGR KiS) Wszystko płynie Jeziorką
10:30 Jeziorka - piękno płynące z natury, czyli jak obudzić od lat śpiący w rzece potencjał - Jacek Andrzejak (kajaki-piaseczno.pl)
10:45 Jeziorka - jak zachęcić mieszkańców do aktywności wykorzystując płynący potencjał – Jacek Borowiecki (zespół aktywnechwile.pl)

CO MAMY? – czyli 4 największe atrakcje turystyczne Krainy Jeziorki
11:00 Zamek w Czersku przyjazny rowerzystom – Beata Polaczyńska (Dyrektor Ośrodka Kultury w Górze Kalwarii)
11:15 Termy w Mszczonowie – Michał Szymański (dyrektor Mszczonowskich Term)
11:30 Park zdrojowy w Konstancinie-Jeziornie Joanna Muszyńska-Dziurny (kierownik Wydziału Promocji i Współpracy z Organizacjami Społecznymi)
11:45 Piaseczyńsko – Grójecka Kolej Wąskotorowa – Jerzy Walasek (prezes Piaseczyńsko-Grójeckiego Towarzystwa Kolei Wąskotorowej w Piasecznie), Marta Osińska (kierownik ds. turystyki)

12:00 Przerwa kawowa, 10 minut

JAK MOżEMY? - czyli niekonwencjonalna promocja miejsc
12:10 Questing – ale o co chodzi? – Andrzej Zaręba (dyrektor Gminnej Jednostki Kultury „Dworek na Długiej” w Warce)
12:25 Geocaching czyli skarbów ci u nas dostatek – Jan Raczyński (członek Stowarzyszenia Geocaching Polska)
12:40 Turystyczny paszport jako propozycja promocji dla gmin powiatu piaseczyńskiego – Michał Doliński (prezes PTTK Piaseczno)

JAK ROBI¡ TO INNI?
13:00 Kraina Mistrza Twardowskiego – prezentacja mazowieckiego projektu sieciowego produktu turystycznego – Jadwiga Snopkiewicz (wiceburmistrz miasta Węgrowa), Barbara Kuligowska-Roman (agroturystyka Bania na Mazowszu)
13:30 PODSUMOWANIE I DYSKUSJA na temat co dalej?
14:15 Poczęstunek
15:00 Zakończenie Konferencji, zaproszenie na kolejne spotkanie

Informacje9 listopada 2013, 00:00,

Koncert Polski z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Konstancinie-Jeziornie

W poniedziałek 11 listopada 2013 roku, w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Konstancinie-Jeziornie wystąpi kwartet I SOLISTI DI VARSAVIA. W programie koncertu znajdą się również polskie pieśni legionowe w wykonaniu chóru dziecięcego konstancińskiej szkoły muzycznej. Koncert Polski organizowany jest z okazji przypadającego właśnie w poniedziałek (11 listopada) Święta Niepodległości, a tradycyjnie przygotowują go Szkoła Muzyczna I stopnia w Konstancinie-Jeziornie, parafia św. Józefa Oblubieńca NMP, przy współpracy z gminą Konstancin-Jeziorna.

Wieczór patriotyczny o godz. 18 rozpocznie msza św za Ojczyznę. Po nabożeństwie zostanie odczytany apel poległych, a następnie uczniowie złożą kwiaty pod tablicą pamiątkową. W muzyczną podróż inspirowaną utworami Fryderyka Chopina, Henryka Wieniawskiego i innych znanych polskich kompozytorów wyruszymy o godz. 19. Zabierze nas w nią kwartet "I Solisti di Varsavia". W programie koncertu znajdą się również polskie pieśni legionowe w wykonaniu Chóru Dziecięcego Szkoły Muzycznej w Konstancinie.
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna