Informacje30 sierpnia 2012, 00:00,

Konferencja otwierająca portal WspolneRazem.pl oraz akcję Bezpieczna droga do szkoły


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Serdecznie zapraszamy na KONFERENCJę podczas której zaprezentowany zostanie nowy portal WspolneRazem.pl i promująca go akcja Bezpieczna droga do szkoły. Konferencja odbędzie się 4 września 2012 r. (wtorek) o godz. 17:00 w Kawiarni Fryderyk przy Placu Piłsudskiego 9 w Piasecznie. WspolneRazem.pl to nowy portal, którego celem jest stworzenie nowej formy komunikacji pomiędzy mieszkańcami powiatu piaseczyńskiego a władzą lokalną. Zgłoś swoją sprawę, a my przekażemy ją do odpowiednich instytucji, równocześnie monitorując jej rozwiązanie. Zespół WspólneRazem: Piotr Kandyba, Karol Stróż, Arkadiusz Strzyżewski, Wojciech Doliński, Katarzyna Obłąkowska - Kubiak.
portal WspolneRazem.pl
Założeniem akcji Bezpieczna droga do szkoły jest sporządzenie mapy miejsc niebezpiecznych dla naszych dzieci w powiecie piaseczyńskim. Bezpieczeństwo dzieci stanowi najwyższą wartość, o którą powinni się troszczyć rodzice wspólnie z nauczycielami, władzami samorządowymi oraz organizatorami ruchu drogowego. Zadbajmy wspólnie o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w drodze do szkoły.

Program konferencji:
1. Prezentacja portalu WspolneRazem.pl
2. Prezentacja akcji „Bezpieczna Droga do Szkoły”
3. Jak zadbać o bezpieczeństwo dzieci, młodzieży w drodze do szkoły- prezentacja przedstawiciela Powiatowej Policji w Piasecznie st.asp. Macieja Piotrowskiego
4. Poczęstunek.
autor/źródło: Piotr Kandyba - Radny Powiatu Piaseczyńskiego
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje31 sierpnia 2012, 00:00,

Tężnia Marzeń Festiwal Sztuki Opowiadania 2012


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

1 i 2 września 2012 roku w Parku Zdrojowym odbędzie się VIII Festiwal Sztuki Opowiadania Tężnia Marzeń. Tegoroczna impreza odbędzie się pod hasłem Z TWARDOWSKIM NA KSIężYC. Organizatorzy chcą zwrócić uwagę na bogactwo rodzimych bajek, baśni i opowieści. W trakcie nocy opowieści znaczna część programu poświęcona zostanie zatem polskiej tradycji mówionej. Opowieści snuć będą Michał Malinowski, Monika Chojnacka oraz Katarzyna Surma. Ponadto organizatorzy nawiążą do dzieła i postaci Janusza Korczaka.

Tężnia Marzeń Festiwal Sztuki Opowiadania 2012

Prezentowane będą bajki terapeutyczne z wydanej niedawno przez Muzeum MuBaBaO płyty Poławiacz Pereł. Nie zabraknie bajkowych mądrości z różnych części świata - od tradycji żydowskiej po baśnie z Tysiąca i Jednej Nocy. Opowieściom towarzyszyć będzie muzyka i śpiew laureatki wielu festiwali Katarzyny Brzozowskiej. W programie imprezy również: Podwórko Wyobraźni - magiczna przestrzeń zabaw twórczych, w której uczestnicy słuchają bajek, tworzą budowle z klocków oraz opowiadają wymyślone, autorskie historie wykorzystując własnoręcznie zrobione ilustracje lub lalki. Taka przestrzeń może być zorganizowana w dowolnych warunkach, we wnętrzach i w plenerze.

Program rodzinny "Podwórko Wyobraźni czyli bajkowe terytorium kreatywnej rozrywki dla rodzin":

1 września, godz. 14.00-16.00 Plac obok Tężni w Parku Zdrojowym Konstancin-Jeziorna
2 września godz. 15.00-17.00 Plac obok Tężni w Parku Zdrojowym Konstancin-Jeziorna (w przypadku deszczu w Namiocie Baju-Baju obok Tężni).

Organizacja: Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści. Współpraca: Konstanciński Dom Kultury, Uzdrowisko Konstancin-Zdrój, Wsparcie dla Podwórka Wyobraźni, iShop, autoryzowany reseller Apple.
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie