Informacje3 grudnia 2013, 00:00,

Konferencja na temat wolontariatu w Piasecznie

5 grudnia 2013 roku w godz. 10.00 - 14.00, Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół w Piasecznie organizuje konferencję na temat wolontariatu. "W nas jest siła - wolontariat szkolny" - to motto przewodnie konferencji, która odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno. Konferencję poprowadzi Ewa Lipiec. Zapraszamy na konferencję!

Konferencja na temat wolontariatu w Piasecznie

Plan konferencji na temat wolontariatu:
10.00 – Powitanie gości przez Panią Edytę Woźniak
10.05 – Wystąpienie Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno Pana Zdzisława Lisa
10.10 – 10.15 – Wolontariusze Akcji Reakcji przedstawią wyniki ankiety dotyczącej działalności wolontariackiej
10.15 – 10.25 – Prezentacja filmu „Co znaczy być wolontariuszem”
10.25 – 10.30 - Ogłoszenie wyników konkursu „Wolontariat w naszej gminie”

BLOK PIERWSZY – Prezentacja szkół „Nasze doświadczenia w wolontariacie”
10.30 – 10.45 – Szkoła Podstawowa Nr 5
10.45 – 11.00 – Zespół Szkół Publicznych w Piasecznie
11.00 – 11.20 – Zespół Szkół Publicznych w Józefosławiu
11.20 – 11.40 – Gimnazjum Nr 2 w Piasecznie
11.40 – 12.00 – Gimnazjum w Zalesiu Górnym
12.00 – 12.15 – Gimnazjum Nr 1 w Piasecznie
12.15 – 12.20 – Przerwa

BLOK DRUGI – Prezentacja fundacji i stowarzyszeń
12.20 – 12.35 – Polska Fundacja Sportu i Kultury – Pani Izabela Staniszewski
12.35 – 12.50 – Fundacja Pomóż Dorosnąć – Pani Ewa Lubianiec
12.50 – 13.05 – Katolicka Szkoła pod żaglami – Pan Marcin Kluczyk

BLOK TRZECI – Wpływ wolontariatu na moje życie – wypowiedzi absolwentów i osób związanych w wolontariatem
13.05 – 13.10 – Wioletta Urban Przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej Nr 5
13.10 – 13.15 – Magda Grendus
13.15 – 13.20 – Michał Iwan
13.20 – 13.25 – Martyna Sobczyk
13.25 – 13.30 – Karolina Michnik
13.30 – 13.35 – Ola Kowalska
13.35 – 13.45 – Dorota Zawada – Nauczyciel Zespołu Szkół Specjalnych w Pęcherach – £biskach
13.45 – Podsumowanie konferencji - Zainspiruj się doświadczeniami innych
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje3 grudnia 2013, 00:00,

Partnerstwo publiczno-prywatne w Piasecznie

W poniedziałek 2 grudnia 2013 roku w Urzędzie Miasta i Gminy Piaseczno podpisano pierwszą w historii Gminy umowę w ramach formuły Partnerstwa Publiczno Prywatnego (PPP) na budowę i eksploatację boiska piłkarskiego z pneumatycznym zadaszeniem. Na terenie Gminy działa wiele grup, również nieformalnych, które są chętne korzystać z tego rodzaju obiektów także, w okresie zimowym. Boiska należące do Piaseczna są wykorzystywane przede wszystkim przez szkoły oraz kluby sportowe. Dla zainteresowanych spoza tych grup praktycznie nie ma już dziś wolnych miejsc. Dzięki pionierskiej umowie w formule PPP, mieszkańcy Gminy uzyskają dostęp do długo oczekiwanej i nowoczesnej całorocznej infrastruktury sportowo – rekreacyjnej.

PARTNERSTWO PUBLICZNO PRYWATNE W PIASECZNIE

Posiadanie obiektu o takim standardzie daje wiele korzyści. W ramach projektu partner prywatny zobowiązuje się pozyskać finansowanie do połowy przyszłego roku na realizację budowy boiska z pneumatycznym zadaszeniem. Teren pod budowę boiska udostępnia Gmina, która przez cały czas pozostanie jego właścicielem. Po zakończeniu projektu na własność Gminy przejdzie również samo boisko wraz z „balonem”.

Partner prywatny po preferencyjnych cenach będzie udostępniał obiekt szkołom i klubom sportowym. Na imprezy organizowane przez Gminę Piaseczno obiekt będzie udostępniany nieodpłatnie. Wszystkie warunki korzystania z boiska będą co roku negocjowane, w zależności od potrzeb. Spółka tj. Centrum Sportu Piaseczno Sp z o.o. będzie odpowiedzialna nie tylko za budowę, eksploatację czy utrzymanie obiektu, ale również za marketing, co pozwala przypuszczać, że w Gminie będą odbywać się imprezy nie tylko o charakterze lokalnym, ale nawet regionalnym czy ogólnopolskim. Warto nadmienić, że zdecydowana większość ryzyka projektu spoczywa na partnerze prywatnym, ponieważ to on odpowiada za proces przygotowania, budowy oraz eksploatacje obiektu.

PARTNERSTWO PUBLICZNO PRYWATNE W PIASECZNIE

Umowa została podpisana na 20 lat. Boisko powstanie tuż obok nowego wybudowanego i oddanego do użytkowania boiska na terenie Stadionu Miejskiego przy ul. 1- Maja w Piasecznie.
autor/źródło: Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno