Informacje16 stycznia 2013, 00:00,

Konferencja Jestem QL bez wspomagaczy

W dniu 7 stycznia 2013 roku z inicjatywy Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno, odbyła się pierwsza konferencja z cyklu JESTEM QL BEZ WSPOMAGACZY pod tytułem PROBLEM ALKOHOLU I NARKOTYKÓW WŚRÓD UCZNIÓW PIASECZYńSKICH SZKÓ£. W konferencji wzięli udział dyrektorzy i pedagodzy ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz z Liceum Ogólnokształcącego z Piaseczna. Obecni byli także przedstawiciele Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Komisji Zdrowia, Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej, Komendy Powiatowej Policji, Ośrodka Leczenia Uzależnień „Dromader”, Zespołu Ekonomiczno – Administracyjnego Szkół w Piasecznie, Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Punktu Konsultacyjnego, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Straży Miejskiej i Stowarzyszenia Rodziców „TU”.

JESTEM QL BEZ WSPOMAGACZY PROBLEM ALKOHOLU I NARKOTYKÓW WŚRÓD UCZNIÓW PIASECZYńSKICH SZKÓ£

Podczas Konferencji zostały zaprezentowane wyniki badań dotyczące skali problemu groźby uzależnień od alkoholu i narkotyków wśród uczniów ww. szkół, ich rodziców i nauczycieli. Niestety wnioski są alarmujące i należy wzmocnić, usprawnić działania profilaktyczne. Raport z badania zaprezentował mgr Piotr Hołyś - doktorant w Katedrze Socjologii Wiedzy i Edukacji Instytutu Socjologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. To właśnie Katedra Socjologii, na zlecenie Gminy Piaseczno, przeprowadziła badania i sporządziła szczegółową analizę. Raport z tych badań dostępny jest na stronie urzędu gminy. W wyniku dyskusji zdiagnozowano kilka poważnych problemów i ustalono dalszy system pracy. - Ważne jest, że wyszliśmy z tego spotkania z konkretnymi rozwiązaniami, że była dyskusja i jest pomysł na dalszą pracę – podsumowuje Honorata Kalicińska, zastępca burmistrza. - Dziękuję wszystkim za obecność, Państwa wiedza i doświadczenie będą bardzo przydatne w dalszym działaniu – dodaje pani burmistrz.

- Cieszę się, że było tak duże zainteresowanie konferencją. Jako przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych liczę na dalsze działania i owocną współpracę – mówi radna Dorota Kłos. Konferencja była kolejnym elementem Programu "Jestem QL bez wspomagaczy". Już wkrótce następna akcja, tym razem w szkołach podstawowych. Serdecznie zapraszamy.

Zdjęcia wykonała Małgorzata Idaczek z Biura Promocji i Informacji Gminy Piaseczno.
autor/źródło: Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Informacje16 stycznia 2013, 00:00,

Spotkania z nartami biegowymi w Konstancinie

GOSiR Konstancin-Jeziorna serdecznie zaprasza na NARTY BIEGOWE. Pierwsze spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę 19 stycznia 2013 roku o godz. 10.00. Zainteresowane osoby spotykają się na parkingu przy Gospodzie Zalewajka (ulica Od lasu 23 Konstancin-Jeziorna). Na miejscu czynna będzie wypożyczalnia sprzętu (od godz. 9.45), możliwość wypożyczenia po wcześniejszej rezerwacji. Rezerwacji można dokonać telefonicznie pod numerem (22) 403-69-70. Treningi narciarstwa prowadzone będą przez instruktora. Zapraszamy na spotkania z nartami biegowymi w Konstancinie.

SPOTKANIA Z NARTAMI BIEGOWYMI W KONSTANCINIE