Informacje25 września 2013, 00:00,

Konferencja dla przedsiębiorców w £azach

5000 to tyle według najnowszych analiz magazynu Forbes firm zarejestrowało swoją działalność w Lesznowoli. Lesznowolscy przedsiębiorcy mogą liczyć nie tylko na szereg udogodnień i przyjazny inwestycjom klimat, ale również wsparcie merytoryczne. Tym razem będą mieli okazję do dyskusji na temat zagadnień prawnych podczas konferencji pod prowokacyjnym tytułem: Przedsiębiorca - Przestępcą???

Konferencja dla przedsiębiorców w £azach

To już drugie spotkanie z cyklu dedykowanego przedsiębiorcom, na które zapraszają Wójt Gminy Lesznowola oraz Prezes Mazowieckiego Związku Pracodawców w Gminie Lesznowola. W konferencji wezmą udział: sędzia Radosław Lenarczyk - Wiceprezes Sądu Rejonowego w Piasecznie oraz mecenas Michał Krysztofowicz - adwokat z Kancelarii Adwokaci-Karniści.pl Termin i miejsce spotkania: 26 września 2013 roku, godz. 15.30, Hotel Książę Poniatowski w £azach, ul. Wąska 12B. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
autor/źródło: Urząd Gminy Lesznowola
Tematy:Lesznowola

Informacje25 września 2013, 00:00,

Spotkania z pasjami w bibliotece w £azach

Gminna Biblioteka Publiczna w Lesznowoli zaprasza na spotkanie on-line z TERES¡ LIPOWSK¡ - aktorką występującą m.in. w serialu M-jak Miłość, w ramach SPOTKANIA Z PASJAMI. Spotkanie odbędzie się 26 września 2013 roku o godz. 11.00 w Bibliotece w £azach. W każdy czwartek w Bibliotece Publicznej w £azach (ul. £ączności 2G) będą się odbywały interesujące wirtualne spotkania z ludźmi, których często możemy oglądać na ekranach naszych telewizorów.

SPOTKANIA Z PASJAMI W BIBLIOTECE W £AZACH

"Spotkania z pasjami" dają możliwość aktywnego spędzania czasu wolnego, inspirujących dyskusji na ciekawe tematy, poznania pasji osób znanych, zadania pytań, podzielenia się swoimi zainteresowaniami z innymi. Gminna Biblioteka Publiczna w Lesznowoli włączyła się w projekt Fundacja Orange, który zakłada przeprowadzenie na żywo w bibliotekach wirtualnych spotkań z osobami znanymi. Zapraszamy na spotkania z pasjami w bibliotece w £azach.

Teresa Lipowska

Teresa Lipowska (ur. 14 lipca 1937 w Warszawie) – polska aktorka. Ukończyła średnią szkołę muzyczną w klasie fortepianu w £odzi (1955). W 1957 ukończyła Wydział Aktorski PWSFTviT w £odzi. W latach 1957–1985 występowała w warszawskim Teatrze Ludowym (od 1975 Nowym). W latach 1985-92 była aktorką Teatru Syrena w Warszawie. Obecnie, na emeryturze, nadal występuje w tym teatrze. Wiele lat związana z kabaretem "Dudek". Obecnie występuje w serialu "M jak miłość", jako Barbara Mostowiak. Jest jedną z bohaterek książki "Siła codzienności" (autor: Marzanna Graff). Jest wykładowcą w Akademii Dobrych Obyczajów, której założycielem i głównym wykładowcą był znany aktor Janusz Zakrzeński. Kadrę akademicką tworzą między innymi: Marzanna Graff, Leszek Miodek, Ewa Dałkowska, Eugenia Herman. W 2007 aktorka obchodziła jubileusz półwiecza pracy zawodowej na scenie. Jubileusz odbył się w Teatrze Kwadrat w Warszawie. W 2010 została wyróżniona przez Zespół Artystyczny Teatru Polskiego Radia nagrodą Wielki Splendor.
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Lesznowola
Tematy:Lesznowola