Informacje15 marca 2019, 18:00,

Koncert zespołu Wieża Bajzel i Pongo w Piasecznie

15 marca 2019 roku o godz. 19.00 w ramach cyklu Kontakt, odbędzie się koncert zespołu Pongo oraz Wieża Bajzel. Wstęp wolny. Miejsce: Dom Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49. Serdecznie zapraszamy.

Koncert zespołu Wieża Bajzel i Pongo w Piasecznie

Wieża Bajzel to zespół, o którego sile decydują przede wszystkim kobiece ręce, umysły i struny głosowe! To projekt gitarzystek Aleksandry i Katarzyny wsparty siłą rockowych przelotów wokalistki Miruny i elektronicznymi przebiegami z komputerów Krzysztofa. Członkowie bardzo dbają się o równowagę dżingu z dżangiem i starają się, aby energia swobodnie krążyła pomiędzy elektrycznymi gitarami, gardłem Miruny i bitmaszynami Krzysztofa. W ten sposób destylują akustyczne sole trzeźwiące, którymi chcą przebić się do umysłów przepracowanego słuchacza odpadającego po dwunastogodzinnej dniówce. Ich muzyka jest nośnikiem dla opowieści i obserwacji otaczającego nas świata, którymi chcielibyśmy skłonić słuchacza do zadumy i refleksji…

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Pongo – polegają na własnych intuicjach muzycznych, które trudno zamknąć w jednej konkretnej nazwie gatunku. Bazą dla większości kompozycji jest współbrzmienie wokalu i klawiszy zawierających zarówno soczyste Bluesująco – jazzujące, jak i elektroniczne motywy, przy których ciężko zwyczajnie usiedzieć. Gdziekolwiek, podążają za nimi bezwarunkowo elektroniczne bongosy, gitara basowa i elektryczna, przeszkadzaje czyli sekcja rytmiczna niesiona na barkach solidnej, energetycznej perkusji.

Cykl KONTAKT - to koncerty amatorskich zespołów muzycznych, tych , które od lat ćwiczą w garażach i tych, które mają już na sowim koncie wydawnictwa płytowe i trasy koncertowe.

Informacje18 marca 2019, 18:30,

AMATOR warsztaty filmowe dla dorosłych w Przystanku Kultura

Od 18 marca 2019 roku o godz. 19.30 odbywać się będą warsztaty filmowe dla dorosłych "Amator". Warsztat kierowane są do początkujących i średnio zaawansowanych filmowców amatorów, którzy nie marzą o czerwonych dywanach w Cannes, chcieliby natomiast lepiej filmować swoje dzieci, rodzinę znajomych, widoki z podróży. Każdy może zapisać się na warsztaty – nie trzeba nic „umieć”! Warto natomiast przynosić ze sobą sprzęt, którym zamierzamy filmować. Może to być oczywiście smartfon, ale jeżeli macie w domu kamerkę, aparat z funkcją filmowania – naładujcie wcześniej baterie i weźcie ze sobą! (Poznanie możliwości sprzętu, którym zamierzacie filmować to absolutna podstawa.) Miejsce: Przystanek Kultura, Pl. Piłsudskiego 9 w Piasecznie. Zapisy www.strefazajec.pl Liczba miejsc ograniczona. Koszt całych warsztatów: 120 złotych. Serdecznie zapraszamy.

AMATOR warsztaty filmowe dla dorosłych w Przystanku Kultura

Terminy Warsztatów: