Informacje10 maja 2010, 00:00,

Koncert Zespołu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno serdecznie zaprasza na koncert Zespołu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego, który odbędzie się 11 maja 2010 roku o godz. 15.00 Miejsce koncertu: Sala Domu Parafialnego przy kościele Św. Anny w Piasecznie. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy na koncert.
autor/źródło: Redaktorzy serwisu mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje10 maja 2010, 00:00,

Koncert Max Klezmer Band - Wtorek Jazzowy Piaseczno

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno zaprasza wszystkich mieszkańców na Wtorek Jazzowy, który odbędzie się 11 maja 2010 roku, o godzinie 20:00 w sali Ośrodka Kultury, przy ulicy Kościuszki 49 w Piasecznie. Podczas najbliższego koncertu wystąpi Max Klezmer Band, w składzie: Max Kowalski - kontrabas, kompozycja, Michael Jones - skrzypce, śpiew, trąbka, djembe, hinduskie skrzypce, kompozycja, Piotr Skupniewicz - klarnet, klarnet basowy, kompozycja, Bogusław Zięba - akordeonista, pianista, kompozytor, Jacek Hołubowski - akordeon, Adam Leśniak - perkusja, kompozycja, Andrzej Czop Czoper - realizator dźwięku, oświetlenia, Damian Rękas - management, realizacja oświetlenia. Wstęp na jazzowy koncert 15 zł. Zapraszamy mieszkańców na najbliższy Jazzowy Wtorek w Piasecznie.

Zespół Max Klezmer Band został założony w 1998 roku przez Maxa Kowalskiego. Początkowo zainspirowany muzyką żydowską, dzięki ciągłym poszukiwaniom stworzył swój własny, niepowtarzalny styl. W ich utworach można usłyszeć elementy muzyki klezmerskiej, bałkańskiej, hinduskiej oraz jazzu. Zespół koncertuje w Polsce i za granicą (Francja, Niemcy, Austria, Belgia, Szwecja, Węgry, Słowacja, Czechy, £otwa, Białoruś). Ich koncerty to wspaniałe spektakle muzyczne, które porywają słuchaczy i długo nie dają o sobie zapomnieć. Muzycy potrafią stworzyć klimat niemal metafizyczny zadziwiając publiczność kunsztem wirtuozerskich improwizacji, a także niezwykłymi zdolnościami aktorskimi. Dorobek zespołu to kilka płyt, z których ostatnia – Tsunami swoją premierę miała w 2007 roku. Ich muzyka, odczuwana jako połączenie tradycji i nowoczesności, sięga w głąb duszy ludzkiej odkrywając wspólną kulturową i artystyczną tożsamość ludzi różnych nacji, skłania zarazem do refleksji i budzi radość życia. Więcej informacji na stronie internetowej: myspace.com/maxklezmerband
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno