Informacje6 sierpnia 2008, 00:00,

Koncert zespołu NICENESS w Kinie Uciecha Góra Kalwaria


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Ośrodek Kultury Góra Kalwaria zaprasza na koncert zespołu NICENESS, który odbędzie się w ramach cyklu koncertów pod tytułem MUZYCZNE PI¡TKI w Górze Kalwarii. Już w najbliższy piątek 8 sierpnia 2008 roku, o godzinie 20:00 na scenie Kina Uciecha (ul. Ks.Sajny 14, Góra Kalwaria), będzie można posłuchać zespołu Niceness (regge, dub, ska). Wstęp tylko 5 złotych. Przyjdź na piątkowy koncert zespołu Niceness.


NICENESS - "Lepszy czas"

Zespół Niceness powstał w 2007 roku. Po pierwszych 3 tygodniach grania ukazała się pierwsza piosenka (Szanuj Człowieka) nagrana w warunkach domowych. Niceness to młody zespół grający reggae i dub. Serdecznie zapraszamy na koncert reggae-ska w wykonaniu zespołu NICENESS, złożonego z młodych częstochowskich muzyków w składzie: Michał Włodarski (wokal), Damian Kluźniak (klawisze), £ukasz Góra (gitara basowa), Miłosz Puczyński (gitara), Borys Sławenta (perkusja), Patryk Skorupski (trąbka), Kamil Góra (trąbka). Z większą ilością informacji i muzyką zespołu Niceness, możecie zapoznać się na stronie: nicenessband. Posłuchaj Niceness w Górze Kalwarii.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Góra Kalwaria

Napisz komentarz

Informacje6 sierpnia 2008, 00:00,

FLORIPARI na Koncercie Muzyki Dawnej w Górze Kalwarii


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Urząd Miasta i Gminy Góra Kalwaria serdecznie zaprasza mieszkańców, na pierwszy z cyklu Koncert Muzyki Dawnej, który odbędzie się w ramach projektu III Latająca Akademia Muzyki Dawnej. Koncert odbędzie się w najbliższą niedzielę 10 sierpnia 2008 roku o godzinie 20:00 w Kościele Parafialnym w Górze Kalwarii. Wstęp wolny. Muzyczne wędrówki po dworach europejskich XVI i XVII stulecia to przeglądowy program kameralny oparty na świeckich utworach wielu europejskich twórców, który zostanie wykonany przez muzyków specjalizujących się przede wszystkim w wykonawstwie muzyki dawnej: FLORIPARI (Zespół Muzyki Dawnej z Krakowa).

FLORIPARI

Ideą projektu Latająca Akademia Muzyki Dawnej, jest cykl koncertów przedstawiających korzenie sztuki polskiej łączącej słowo i muzykę w kontekście kultury Europy. Poszczególne programy zawierają muzykę, recytacje i tańce z epoki. Wykonawcy grają na historycznych instrumentach takich jak: skrzypce i wiolonczela barokowa, lutnia, chitarrone, flet, gemshorn, kornamuza, obój, kornet, klawesyn i różne rodzaje viol da gamba (instrumenty współczesne użyte są tylko w programie prezentującym muzykę Adama Jarzębskiego, a ich skrzyżowanie jest świadomym zabiegiem artystycznym ukazującym nowy, eksperymentalny efekt brzmieniowy). Warstwę słowną stanowią fragmenty literatury przede wszystkim doby renesansu i baroku. Oprócz literatury w wybranych programach znajduje się omówienie głównych elementów koncertów takich jak: instrumentarium, historia sztuki, życie codzienne. Stanowi to dodatkową wartość edukacyjną i sprawia, że cykl może być adresowany również do młodej publiczności. W większości programów wykonawcy występują w strojach historycznych, co nadaje występom dodatkowy walor wizualny. Prezentacja zintegrowanych kilku dziedzin sztuki przedstawiona we wnętrzach historycznych gwarantuje w efekcie nietypowe i interesujące widowisko.


Zespół muzyki dawnej Floripari

Floripari to zespół muzyki dawnej, utworzony przez absolwentów krakowskiej Akademii Muzycznej i Królewskiego Konserwatorium w Hadze. Wykonuje muzykę renesansu i baroku na instrumentach historycznych lub ich kopiach z uwzględnieniem dawnych technik wykonawczych. Przy wielu okazjach muzycy występują w strojach historycznych, co nadaje ich koncertom dodatkowy walor interesującego widowiska. Uczestnicy licznych kursów interpretacji muzyki dawnej. Szczególną wagę miały stypendia prestiżowej Dartington International Summer School (1993, 1994, 1995) w Anglii i wiążące się z nimi kontakty z artystami tej miary co Paul Goodwin, Emma Kirkby czy Anthony Rooley. Indywidualni członkowie zespołu zostali również uhonorowani stypendium fundacji The David Rechenberg Trust z Londynu przeznaczonym na zakup instrumentów historycznych. FLORIPARI, jest związany z Zamkiem Królewskim na Wawelu w Krakowie i występuje w nim na co dzień. Zespół Floripari prowadzi aktywną działalność koncertową, biorąc udział w festiwalach i koncertach oraz realizując także własne, interesujące inicjatywy współpracując z artystami i zespołami muzyki dawnej z kraju i zagranicy (Niemcy, Włochy, Anglia, Czechy, Holandia). Zapraszamy na niedzielny Koncert Muzyki Dawnej w Górze Kalwarii.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Góra Kalwaria

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie