Informacje15 lutego 2015, 19:00,

Koncert zespołu New Bone w Piasecznie

W ramach Niedzieli z Jazzem polecamy koncert zespołu New Bone, który odbędzie się 15 lutego 2015 roku o godz. 19.00 w sali Domu Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Wstęp: 15 zł

Koncert zespołu New Bone w Piasecznie

Lata dwudzieste i trzydzieste XX wieku – czas barwny, rozśpiewany i roztańczony, czas fantastycznych karier, budowanych od zera wielomilionowych fortun, nowych kanonów mody, wielkiej popularności gwiazd kina i estrady. Nigdy przedtem, ani też nigdy potem, życie nie miało tylu barw, odcieni i smaków...Po nagraniu trzech autorskich, świetnie przyjętych albumów, zespół New Bone po raz pierwszy w swojej karierze zdecydował się na przygotowanie projektu zawierającego w całości muzykę innych artystów. Materiał, który zespół będzie prezentował na koncertach, obejmuje utwory dwóch wybitnych polskich kompozytorów – Henryka Warsa i Bronisława Kapera we współczesnych, jazzowych aranżacjach. Warto zaznaczyć, że przygotowaniem aranżacji zajęło się trzech wybitnych pianistów jazzowych – Dominik Wania (nowy członek zespołu New Bone), Joachim Mencel i Andrzej Jagodziński.

NEW BONE kwintet jazzowy złożony z młodych, utytułowanych muzyków. Czterema płytami (w tym trzema autorskimi) utwierdził swoją pozycję na polskim rynku jazzowym. Entuzjastycznie o ich muzycznych dokonaniach wypowiadały się takie autorytety w tej dziedzinie, jak Jarek Śmietana czy Bogdan Chmura. Pozytywny oddźwięk w branżowej prasie zarówno polskiej, jak i zagranicznej, przyczynił się do wzrostu zainteresowania zespołem poza granicami naszego kraju. Grupa otrzymuje propozycje koncertów w najdalszych zakątkach globu, obecnie trwają prace nad kolejnymi zagranicznymi występami.

Zespół występuje w składzie: Tomasz Kudyk – trąbka, flugelhorn Bartłomiej Prucnal – saksofon altowy Dominik Wania – fortepian Maciej Adamczak – kontrabas Dawid Fortuna – perkusja.

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek na forum http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=6685&start=15
Informacje15 lutego 2015, 16:00,

Tajemnica dwunastu miesięcy - Bajkowa Niedziela w Konstancinie

15 lutego 2015 roku o godz. 16.00 odbędzie się Bajkowa Niedziela w Konstancinie, podczas której będzie można obejrzeć spektakl pt.: Tajemnica dwunastu miesięcy. Miejsce: KDK, ul. Mostowa 15, Hugonówka. Wstęp wolny. Zapraszamy na Bajkową Niedzielę.

Tajemnica dwunastu miesięcy - Bajkowa Niedziela w Konstancinie

Stara rosyjska baśń opowiadająca o dwunastu braciach, symbolizujących miesiące. Jest to pełna przygód historia o biednej dziewczynce wyrzuconej przez macochę z domu w środku zimy, żeby znalazła najpierw fiołki, potem poziomki. W lesie dziewczynka spotyka tajemniczych braci, którzy pomagają jej w wypełnieniu zadania.

Przeczytaj też: Trzy bilboardy za Ebbing Missouri w Kinie Plenerowym w Konstancinie

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=12&t=3836&start=45