Informacje21 sierpnia 2013, 00:00,

Koncert zespołu DREAMGIRLS w Konstancinie

Konstanciński Dom Kultury zaprasza na koncert letni, w ramach którego wystąpi zespół DREAMGIRLS, w składzie: Honey, Ginger, Chocolate. Koncert odbędzie się w najbliższą sobotę 24 sierpnia 2013 roku o godz. 19.00 w Amfiteatrze w Parku Zdrojowym. Wstęp wolny. Zapraszamy na koncert Dreamgirls w Konstancinie-Jeziornie.

DREAMGIRLS

Zespół Dreamgirls za pomocą miodowej słodyczy, połączonej z odrobiną pikantnego, rozgrzewającego imbiru, z nutą gorącej czekolady niczym maszyna czasu przenosi w klimat ultra kobiecego, trochę frywolnego i niezwykle zmysłowego pin-up’u w kreacjach muzycznych lat 50tych i 60tych. Zespół DREAMGIRLS tworzą trzy charyzmatyczne wokalistki: Ewa Szlachcic, Dominika Korczak i Angelika Chwyć. Założycielką zespołu jest Ewa Szlachcic, laureatka wielu konkursów muzycznych, finalistka programu The Voice Of Poland, uczestniczka programów Bitwa Na Głosy, Tak To Leciało, Szansa na Sukces. Wokalistki poznały się i zaprzyjaźniły podczas programu Bitwa Na Głosy. Program występu złożony jest z największych hitów ameryki lat 50tych i 60tych w wydaniu pełnym wokalnej wirtuozerii. Podczas występu przypominane są sylwetki największych zespołów tamtego okresu jak The Supremes, jak również rozpalająca serca mężczyzn Marylin Monroe. Dreamgirls: facebook.com/Dreamgirls

autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna

Informacje21 sierpnia 2013, 00:00,

Mistrzostwa Cross Country w Górze Kalwarii

Na zakończenie okresu wakacyjnego w dniach 24-25 sierpnia 2013 roku, w Górze Kalwarii odbędą się Mistrzostwa Polski i Puchar Polski w zawodach motocyklowych Cross Country. Na piaszczystym poligonie w Górze Kalwarii zaprezentują się najszybsi zawodnicy ścigający się w formule Cross Country. Zawody odbędą się w ramach kolejnej edycji weekendu motocyklowego MotoXtreme 3. Zapraszamy na Mistrzostwa Cross Country w Górze Kalwarii.

MISTRZOSTWA POLSKI CROSS COUNTRY W GÓRZE KALWARII

Cross Country to dynamiczne wyścigi terenowe organizowane na zamkniętej trasie. To bez wątpienia bardzo widowiskowa dyscyplina sportu motorowego. Pod koniec sierpnia w Górze Kalwarii wystartują najlepsi w Polsce specjaliści w tej dyscyplinie. Mistrzostwa Polski i Puchar Polski oraz Mistrzostwa Okręgu Warszawskiego w Cross Country – to wszystko w Górze Kalwarii w dniach 24-25 sierpnia 2013 roku.

Impreza zostanie zorganizowana na terenie poligonu w Górze Kalwarii (ul. Wojska Polskiego, dawny poligon wojskowy - przy stadionie miejskim), natomiast baza i biuro zawodów będą zlokalizowane na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Górze Kalwarii. Organizatorem zawodów jest klub motorowy Jarper X Racing.

MISTRZOSTWA POLSKI CROSS COUNTRY W GÓRZE KALWARII

- Wybór poligonu w Górze Kalwarii na miejsce rozegrania zawodów o tak wysokiej randze, bo mówimy przecież o Mistrzostwach Polski, nie był przypadkowy. Są tutaj świetne tereny do jazdy, zróżnicowana nawierzchnia oraz przede wszystkim władze samorządowe bardzo pozytywnie nastawione do organizowania imprez sportowych. - tłumaczy wiceprezez Jarper X Racing Mirosław Pleskot, który koordynuje przygotowania do sierpniowego wydarzenia.

Wstęp na teren zawodów jest bezpłatny, a organizator oprócz rywalizacji na najwyższym poziomie przygotowuje szereg atrakcji dodatkowych dla wszystkich gości, którzy zdecydują się odwiedzić zawody MotoXtreme 3.

- W 2011 roku po raz pierwszy zorganizowaliśmy zawody Cross Country w Górze Kalwarii. Impreza została bardzo pozytywnie przyjęta przez kibiców, a sami zawodnicy podkreślali, iż trasa była na tyle ciekawa, że nasze lokalne wówczas zawody mogłyby mieć rangę Pucharu czy Mistrzostw Polski. Wtedy narodził się pomysł. - dodaje Mirosław Pleskot.

MISTRZOSTWA POLSKI CROSS COUNTRY W GÓRZE KALWARII

Więcej informacji na stronie klubu www.xracingteam.pl oraz www.motoxtreme.pl
autor/źródło: Bartłomiej Kowalski - Klub Motorowy Jarper X Racing